Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Magyarországon kötelező a...

Magyarországon kötelező a dawnkór szűrés? És ingyenes?

Figyelt kérdés

Nálunk nem kötelező,de kérhető.10hetes vagyok jövőhéten kell hivnom őket hogy kérem e a vizsgálatott?ami 150euroba fog kerülni.természetesen nem érdekel az anyagi oldala de ugye kérjem a vizsgálatott?

És amugy hogy müködik?lehet hogy azért kell nekem dőnteni mert a vizsgálattal árthatok a babának?vagy ez teljesen veszélytelen?de akkor miért nem kötelező?


2012. dec. 2. 15:04
 1/3 anonim ***** válasza:

Itt szűrik az AFP-vizsgálattal és nyaki redő méréssel. Ez TB-támogatott, azaz térítésmentes. HA ez kockázatot mutat, akkor magzatvízmintát vesznek (szintén nem kötelező), ez is ingyenes, viszont van vetélési kockázata.


Azt, hogy kéred-e, neked kell eldöntened. Felmerül benned, hogy ha Down-gyanús a babád, elveteted? MErt ha igen, akkor van értelme kérni, ha akkor is megtartanád, akkor szerintem nincs.

Mo-on semmi nem kötelező egyébként, max nem kapsz anyaságit, hogyha nem mész el a kellő számú vizsgálatra.

2012. dec. 2. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Annyival kiegészíteném az elsőt, hogy létezik eg egy kombinált teszt elnevezésű vérvétel, ami szintén a Dawnt és még egy betegséget szűr, nálunk Szfváron ingyenes volt 2 éve, most ha jól tudom fizetős lett.

[link]

2012. dec. 2. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

mi 5-en vagyunk testvérek,ma meg kérdeztem anya véleményét is!

Ő egyik gyereknél sem csináltatott,peddig a kis öcsémet majdnem 40 évesen szülte,azt mondta hogy ő nem mert kockáztatni és hogy beteg gyerek is az ő gyereke.

Én is osztom a véleményt,beteg gyerek is az én gyerekem semmi képp nem vetettném el.

főleg hogy 3 évet vártam rá,hogy össze jöjjön.

Ma volt egy kis időm utána nézni,és nagyon sok olyat olvastam hogy valakinek teljesen jók lettek azb eredmények és még is beteg gyereket szült,és volt olyan akinek azt mondták hogy beteg lesz,kockáztattak megtartották és még is egészséges babát szültek!

Természetsen tudom hogy nem lehet más véleményére és történetére alapozni,mert soha nem lehet tudni hogy velem mi történik.

De jobbnak láttam ha egy picit belenézek mások történetébe és véleményébe!

azért köszönöm a válaszokat!

2012. dec. 3. 14:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!