Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A streptococcus-szűrés tényleg...

A streptococcus-szűrés tényleg nem kötelező? Nem mindenhol végzik el? A védőnőmtől kérdeztem, azt mondta, h ez egy nem kötelező vizsgálat. De mi van ha jelen van és úgy szülünk hüvelyi úton, de nem tudunk róla?

Figyelt kérdés
2009. jún. 7. 08:39
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem a védőnő, hanem a nőgyógyász vesz kenetet. nyugodtan szólj, ha ez a Te dokidnál nem szokás. Egyébként a legtöbb helyen szűrik minden szó nélkül. A Te és a babád érdeke, nem a védőnőé.
2009. jún. 7. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Ezzel a szűréssel megelőzhető az, hogy ha neked ilyen fertőzésed van, akkor a baba ne kapja meg a születésekor, mert ez nála tüdőgyulladás okozhat. Ha nem lesz kenet vizsgálatod, a szüléskor Te is és a baba is elvileg automatikusan antibiotikum kezelést kaptok, hogy ha mégis csak fertőzésed volt, ne legyen bajotok.

2009. jún. 7. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Valóban nem kötelező vizsgálat, a szakmai protokoll nem teszi kötelezővé az elvégzését. Kórháza, orvosa válogatja.

Szerintem, ha megkéred az orvosodat, biztos leveszi a tenyésztést.

A Streptococcus agalactiae egy olyan baktérium a hüvelyben, amely bizonyos nőknél jelen van, van akinél nincs. Nincs összefüggésben a higiénével, nemi élettel stb...

Ha jelen van ez a baktérium, és a baba áthalad a szülőcsatornán, akkor fertőzést okozhat a babában (szem, fül, torok). Illetve a terhesség alatt ritkán vetélést okozhat.

Azt nem tudom, hogy ahol nem szűrik az anyát, kap-e automatikusan a szülés után antibiotikumot. De ha elvégzik a szűrést és pozitív a tenyésztés, azt kezelik antibiotikummal. Vagy a szülés előtti héten tablettát szedetnek (általában penicillin vagy ampicillin a választott antibiotikum), vagy a szülés előtt pár órával vénásan adják, hogy átjusson a méhlepényen a babába.

Nekem pozitív lett, és én a szülés előtt fogok vénásan kapni antibiotikumot.

(Egyébként mikrobiológiai laborban dolgozom...)

2009. jún. 7. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!