Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Minden kórházban kötelező a...

Minden kórházban kötelező a srteptococcus szűrés és hanyadik héten nézik?

Figyelt kérdés
2011. márc. 11. 10:41
 1/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem kötelező, és nagyon sok kismamánál el sem végzik.

Nálam ha jól emlékszem 5 terhességből 2x nézték.

Kb a 28. héten csinálták a vizsgálatot antibiotikumot kaptam, aztán még egyszer nézték a 34. héten.

Nekem sajnos a srteptococcus miatt meghalt egy babám a szülés után.Nem játék ha valakinek van és szüléskor kapnod kell infuziót is erre nehogy a baba is elkapja.

Üdv és további szép napot!

2011. márc. 11. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nálunk nem nézték. Mikor kérdeztem a védőnőm, azt mondta nem szokták. Csodálkozva kérdeztem, mi van ha megfertőződöm? Válasz: nem fogsz...

Hát szerencsére tényleg nem volt baj, de érdekes hozzáállás.

2011. márc. 11. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Sajnos nem. Szerencsére ott ahol én szültem,nézték. Ha jól emlékszem a 36. héten. De ez nem biztos. Mindenesetre én poz. lettem,de kaptam antibiotikumot szülésnél,így szülhettem természetes úton.De utólag én is felháborodtam,hogy mi van,ha olyan helyen szülök,ahol ezt nem csinálják? Plussz egy kockázati tényező...
2011. márc. 11. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
4x szültem, soha sem nézték, pedig a 4. más kórházban volt. Sem az SZTK-s, sem a magán orvos nem kért ilyen vizygálatot... Egyik babánál se volt emiatt gond.
2011. márc. 11. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nálam a 36. héten nézték, szerencsére nem volt bajom, viszont a barátnőm antibiotikumot kapott a vizsgálat után, neki is a 36. héten csinálták.
2011. márc. 11. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nálunk 36 hetesen nézik. Most vagyok 38 hetes és sajnos nekem is antibiotikumot kell szednem emiatt. Remélem minden rendben lesz szülésnél.
2011. márc. 11. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Az én dokim a biztonság kedvéért már a második trimeszterben levette és igaza is volt, mivel volt ilyen bacim. Kaptam rá kúpot, de nem sikerült kiirtani. Utána már antibiotikum kellett, ez használt és már nincs ilyen bacim. Viszont összeszedtem mindenféle gombás fertőzést, a fene tudja hol... :(

Mondta a dokim, hogy nem nagyon érti azoknak a dokiknak a hozzáállását, akik nem veszik le korábban, nem egy költséges dolog, a kenetvétel pedig még egy perc sincs, mégis rengeteg probléma és baj megelőzhető lenne. Tudják, hogy milyen bajokat, gondokat okozhat a Streptococcus, akkor meg ne legyenek lusták akár többször is kenetet venni.

2011. márc. 11. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nálunk Mosonmagyaróváron nézik, kb. a 36.héten. Így ki is derült, és szülés után (vagy közben? - nem emlékszem) rögtön infunziót kellett kapnom!
2011. márc. 11. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

második trimeszterbe fogadott dokim nézte, és sajnos volt is, így kaptam, antibiotikumot. most majd 36 hetesen ismét ellenőrizni fogja!


elég szomorú, hogy egy ilyen vizsgálat nem kötelező!

2011. márc. 11. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nálam is nézték, pozitív lett, és mondta az orvosom, hogy a szülésnél kapok majd antibiotikumot. Mivel elhúzódott a szülés, közben is vett mintát, és mire ismét a szülőszobára kerültem már neg. lett az eredmény. Viszont a babtól azonnal vettek kenetet, és a záróján is rajta volt, hogy anyai strept. poz. miatt. Nem is értem, hogy máshol miért nem kötelező?? Simán beteg lehet a baba.
2011. márc. 11. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!