Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Elrendelheti-e a munkáltatóm,...

Elrendelheti-e a munkáltatóm, hogy oltassam be magam a H1N1 védőoltással, és ha nem akarom, elküldhet-e fizetés nélküli szabadságra?

Figyelt kérdés
Ma szóban közölte a főnök, hogy kötelező az oltás és ha betegek leszünk, levonják a jutalomból a táppénz költségeit, ill. ha nem oltatom be magam, akkor vegyem ki az összes szabadságomat, majd fizetésnélkülit, ameddig a járvány tart.
2009. dec. 8. 12:34
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ehhez a főnöködnek nincs joga.
2009. dec. 8. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

Nem kötelezhet rá. Orvosilag ajánlott dologról van szó /hangsúly az ajánlott szón/, ő ebben a témában, mint minden nem orvos, kémikus és biológus, kontár. Az amit tesz, jelenleg munkaügyi személyi jogok megsértésének minősül.


Ha ő erre rákényszerít, akkor őt ezért nagyon súlyosan megbüntethetik.

2009. dec. 8. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

elmebeteg

mmint a főnök

2009. dec. 8. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Igazuk van az előttem szólóknak. Nincs joga kötelezni rá!
2009. dec. 8. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy NEM! Menjen ő szabira! Amúgy ezért nyugodtan fel is jelenthetnéd...
2009. dec. 8. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Utolsó hozzászóló vagyok: Hazudd neki, hogy már be vagy oltva...
2009. dec. 8. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Na, ez jogellenes. Nem kényszeríthet rá! Nem kötelező oltásról van szó, ráadásul semmi köze nincs hozzá. A te privát ügyed, hogy milyen okból veszed ki a betegszabadságot! Én a helyedben, ha persze van rá lehetőséged, kérnék egy "igazolást" a háziorvostól, hogy be vagy oltva. Innentől kezdve nem mondhatsz semmit: az oltás nem jelent 100%-os védelmet. Nem tudom, hogy milyen a kapcsolatod a háziorvosoddal, én a saját példámból indulok ki.
2009. dec. 8. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!