Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A TGYÁS-t melyik naptól kell...

A TGYÁS-t melyik naptól kell igényelni? Attól, hogy megszülök vagy attól, hogy hazajövök a kórházból a babával?

Figyelt kérdés
2012. dec. 4. 12:49
 1/7 anonim ***** válasza:
A szülés napjától jár.A táppénz előtte való nap ér véget.Így lesz folyamatos az ellátás.A TGYÁS után közvetlenül kapod majd a GYED-et is.
2012. dec. 4. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A szülés napjától. De egyébként meg lehet kezdeni a szülés előtt 28 nappal is.
2012. dec. 4. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
és a kórházi napok alatt,ha esetleg előbb bekerülök,mert befektetnek valami miatt,akkor mi jár?mert a háziorvosom mindig rágja a fülemet,hogy ha bekerülnék valami miatt előbb,akkor szóljak neki mindenféleképpen,de ha azokra a napokra is táppénz jár,akkor miért olyan fontos szólnom neki és miért nem elég csak akkor,mikor megszültem?
2012. dec. 4. 12:59
 4/7 anonim ***** válasza:
Mint már írták, a szülés kiírt időpontja előtt is igénybe veheted a TGYÁS-t 28 nappal. Tehát, ha kórházba kerülsz, akkor is lehetsz már TGYÁS-on, ha a szülés előtt 28 nappal vagy. Ehhez az orvos adja ki a papírt, bár nekem a nőgyógyászom adta ki, ő is tartott táppénzen.
2012. dec. 4. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
igen,tudom,hogy elméletileg meg lehet igényelni előbb,de direkt rákérdeztem a munkáltatómtól és ők azt mondták,hogy nem fogják tudni előbb meg csinálni,addig amíg nincsenek meg a baba iratai...most 36 hetes vagyok,január 1-re vagyok kiírva és szerintem csak azért mondták ezt,mert lusták a személyzetisek...ugyanis ők már kb. december 10. után nem nagyon szoktak dolgozni év végén...
2012. dec. 4. 13:21
 6/7 anonim ***** válasza:

Tehát most táppénzen vagy és a TGYÁS-t csak a baba születése napjától fogod igénybe venni ha jól értem.

Ha bekerülsz a kórházba, akkor szólsz az orvosodnak, Ő lezárja a táppénzes papírodat azzal, hogy kórházba utalva.

A kórházi napokra is táppénz jár, de arról a kórház ad majd igazolást.

2012. dec. 4. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
értem,köszönöm az információt! :)
2012. dec. 5. 12:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!