Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Másfél éves gyermekem este...

Másfél éves gyermekem este 2-3 órát alszik a kiságyában, utána felsír, forgolódik. Simogatásra is csak 5 percre nyugszik meg. Utána kezdődik előlről. Csak ha közénk veszem, akkor alszik nyugodtan tovább. Mit csináljak, hogy az ágyában aludjon?

Figyelt kérdés
2012. dec. 4. 14:52
 1/7 anonim ***** válasza:
Ne vedd ki. addig nyugtasd, amíg el nem alszik. És utána kezdd elölről, ha felébredne. Ilyenkor szoktak rákapni a nagyágyra, anya és apa közé. Azt ne engedd, mert később képtelenség lesz visszaszoktatni a saját ágyába.
2012. dec. 4. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

MÁsfél évesen jellemző az ún. újraközeledési krízis a gyerekeknél, ekkor fokozottabban szeretnék szüleiket maguk mellett tudni, ezért is ébrednek éjjel akár többször. Normális élettani jelenségről van szó.

Ha Nektek most pihentetőbb úgy aludni, hogy magatokhoz veszitek, akkor csináljátok nyugodtan:). Pár hét, hónap múlva, mikor lecseng a szepa.szorongás ezen második felvonása, megérik arra, hogy egyedül átaludja az éjjelt és szépen vissza fog menni a saját ágyába:).

2012. dec. 4. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én is ezt mondtam, amit a 2. válaszoló. Aztán most ott tartunk, hogy 3 éves a lányunk, minden este köztünk alszik csak el. Elalvás után jó esetben át tudjuk csempészni a saját ágyába. de van, hogy észreveszi, és akkor vissza az egész. Meg kell várni hogy megint elaludjon, és megpróbálni átcsempészni megint. De sokszor mi is bealszunk, miközben az ő elalvására várunk, így köztünk ragad. Szerintem jobb még az elején helyesen kezelni ezeket a dolgokat.
2012. dec. 4. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

2. vagyok.

A Ti személyes példátok más, oké.

A miénk is, és sok más családé is:). Most októberben volt két éves a lányunk, augusztus óta ő maga szeretne a saját ágyában aludni. Semmiféle hátrány nem keletkezett abból, hogy amikor szüksége volt ránk, magunkhoz vettük.

2012. dec. 4. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Megint én.

Az esetleg a kettő közötti, középutas megoldás lehet, ha nem őt viszitek át, hanem Te vagy az apukája megy át hozzá aludni, amíg el nem múlik a dolog:).

2012. dec. 4. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én sokszor megcsináltam azt, hogy áthoztuk éjjel, de hajnalban/reggel amikor még nagyon mélyen aludt visszacsempésztem a saját ágyába. Amikor felkelt szerintem nem is emlékezett az éjszakára, a lényeg hogy a saját ágyában ébredt. Aztán volt hogy én mentem át aludni mellé. Azt mindig igyekeztem elkerülni, hogy az ágyunkban aludjon el este, vagy az ágyunkban keljen fel reggel. Nem is szokott át hozzánk.
2012. dec. 4. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Aludjatok egy szobában, külön ágyban, meg van oldva-.
2012. dec. 4. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!