Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hány ezer ft-ért veszel a...

Hány ezer ft-ért veszel a gyerekeidnek karácsonyra ajit (2 gyerek) amit te veszel és nem a nagyszülők vagy rokonok?

Figyelt kérdés
Ez egy anonim oldal, nem sértek meg vele senkit hogy a pénztárcában "kutakodok".
2012. dec. 5. 13:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%

2 éves lányom kb 100€ értékben kap. habár nyáron tesómék hoztak egy játékkonyhát amit az unokahugom kinött és ide adták, de mivel azt akartam neki karácsonyra így eldugtuk. ìgy kap egy kiskonyhát ami nekünk ingyen van, és legó házat, egy mágneses játékot, dvd-t és a többi ötletünket megosztottuk a nagyszülökkel, így tölük kapja az szinten mindennel együtt 100€.


A legkisebbik 6 hós lesz. habár nagylányom sem volt elhalmozva játékkal most ebay-en találtam egy régi szuper finommotorikát fejlesztö játékot (nem kell bele elem, csak tekernü, húzni vonni kell) ez 15€ volt.

2012. dec. 5. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
79%

"ajit" ? Brrr. :o)


Nagyjából 5000 Ft jut egy gyerekre.

Általában egy, max. két ajándékot veszünk. Inkább a többire koncentrálunk az ünnepen, nem akarjuk hogy ez domináljon.

24-én csak a kis család vagyunk, aztán úgyis mindenkit végiglátogatunk a következő napokban, az már inkább csak ajándékokról meg evésről szól, így mi ezt inkább kihagyjuk.

Persze eszünk mi is. :o)

2012. dec. 5. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Kb. 10ezer forint, amit mi vettünk neki. Ebben könyvek és egy gyerekeknek való memóriahabos párna van.
2012. dec. 5. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

hát lehet lepontozni de én pár száz forint értékben a piacról.

barbi baba,orvosi készlet,és még egyebek ,2.5éves kislánynak lesz,. nincs szüksége 5000 forintos barbira amit tudom hogy egy hónap múlva a szekrény mélyén landol majd., így meg kap egy olcsóbb de ugyanolyan szép barbit de legalább nem veszem zokon ha már nem játszik vele.

amúgy sincsenek nagy igényei(nk) persze nem a legolcsóbbat veszem próbálom megtalálni a középutat.


a kisfiam meg még egyem meg 3 hetes ő karácsonyra csak cicit(tejcsit) és sok sok sok puszikát kap és ölelést,neki ez a legjobb ajándék egyenlőre :)

2012. dec. 5. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

2 vagyok.

Az enyémek 3 és 5 évesek (lányok), Barbie-t nem is láttak még, a társasjátékok meg a könyvek sajnos ennyibe kerülnek, sőt... :o(

2012. dec. 5. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nálunk egy gyerek van, de a rokonságban sok.

Összeszámoltam, a saját gyerekem 2500 Ft-ért kap. A többi rokongyerek 1000 Ft -1500 Ft.


De ehhez hozzátartozik azt tudni, hogy mindig az akcióra megyek, és évközben vásárolok. Kiárusításon 50-70% olcsóbban veszem meg (neten, Interspar-ban, Lidl). Meg most a Tesco-s féláras akcióban is vettem pár dolgot, így gyakorlatilag 2013-ban nem kell vennem senkinek ajándékot, csak osztogatni.

2012. dec. 5. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Egy gyerek van, ő kb. 10-20 ezer között fog kapni!
2012. dec. 5. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Fiam 3 éves, Karácsonyra rollert (6000,-) és egy Barátnőm, Bori könyvet (690,-) kap.
2012. dec. 5. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm ( az "ajis" megjegyzést is, elnézést de nem akartam a kérdés hosszúságát még ezzel is növelni, hogy kiírom hogy ajándék).

Nálunk is 8-10 ezer "jut " egy gyerekre mert mesekönyvet meg valami közös fejlesztő játékot vagy társast fontosnak tartok és ha nem a leggagyibb anyagút veszem akkor sajnos ezek is drágák...

2012. dec. 5. 14:27
 10/12 anonim ***** válasza:
Nekem egy kisfiam van,és mivel csak ritkán szülinapra és karácsonyra kap játékot,nagy dolgot így most az ide karácsony 12ezer Ft lesz,kap Dublot,de ezt most Mikulásra kapja,karácsonykor kis fúrót kap szerszám készlettel,és a nagyszülőktől szintén Dublot,építőkockát kap,pont karácsonykor lesz 2 hónapos,imád építeni,rajzolni,szöszmötölni.
2012. dec. 5. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!