Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van olyan gyerek az enyémen...

Van olyan gyerek az enyémen kívűl aki 1,5évesen éjjelente kéri még a kakót, tejet. Bármit?

Figyelt kérdés

Kb 2hete választottam el teljesen,azt hittem végre át fogja a aludni az éjszakát,de 3szor is fel kel,és láthatón éhes.kénytelen vagyok adni neki kakaót,mert egyszerűen nem alszik vissza addig amig nem kap..


volt még valaki ilyen helyzetbe? ha igen hogy oldódott meg a dolog?


2012. dec. 4. 13:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Az én lányom ennyi idősen még szopott, változó gyakorisággal éjjel. Most két éves, most már csak hajnalban kéri.

A tapasztalat azt mutatja(nem csak az enyém:) ), hogy az elválasztás, hozzátáplálás... nem oldja meg az éjjeli ébredés problémá(?)ját a legtöbb esetben. Kábé két éves korig normális ha éjjel is eszik a gyerek, mert még éberebben alszik, könnyebben ébreszti az éhség is. Ha már megérik az allvása, akkor az esetleges éhségérzet sem foigja ébreszteni, csak reggel lesz farkaséhes:).

2012. dec. 4. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Az én lányom is másfél évig szopizott mikor elhagyta teljesen. De ezután még kb. két éves koráig éjjel kért tejet. Most lassan 4 éves, de elalvás előtt kér még mindig tejcit. Igaz van mikor bele sem iszik meg úgy kb. 1dl kap, de megszokásból kell neki :)

Én sosem próbáltam "elvenni" tőle vagy nem adni neki. Igaz kakaót ő sosem ivott éjjel-este.

De ha téged zavar...próbáld meg lecserélni vízre éjjelre. Biztos lesz sírás belőle....egy darabig.

2012. dec. 4. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Kislányom 2 éves lesz, másfél hónapja hagytuk el a hajnali tápszert. Mikor ébredt a szokásos időbe, egyszerűen teával kínáltam meg, azt hittem nehéz lesz neki, de egyetlen egyszer se volt baj, azóta meg se említi, hogy kéne. Inni ő is többször kér este ha valami sósabbat vacsizik, nyáron a nagy melegbe 5-6 alkalommal is kelt hogy szomjas, de ez érhető, mi is ittunk mint a güzü a férjemmel ilyenkor a meleg panel lakásban.

Lassan ki akarom neki készíteni az ágya mellé az innivalót este, hogy ha kér akkor csak odanyúljon érte. De mivel teljes sötétbe alszik, és félálomba szokott ilyenkor lenni, félek magára is öntene belőle jócskán, vagy azzal játszana, hogy önti ki, mivel alapból imád vizeskedni. Úgyhogy egyenlőre még inkább felkelek, ha kér inni. Általában 1-2 alaklom szokott ez lenni este, de egyre többször végigalussza már az estét.

2012. dec. 4. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
a nagyobbik lányom aki most 4 éves-elválasztás után átaludta az éjszakát,ezért gondoltam azt hogy most is igy lesz.és már nagyon kimerítő éjjel 3szor is felkelni kakaót melegíteni,megitatni..! azért kakaót iszik,mert soha nem fogadott el semmit egészen idáig.
2012. dec. 4. 14:05
 5/11 anonim ***** válasza:
43%

Tuti szivat, és csak megszokásból iszik, szerintem ilyen korban nem normális, csak rossz szokás, főleg, hogy 3*, és kakaót, totál el fognak romlani a fogai, ha ezt folytatod, egy év múlva már csak undorító fekete csonkok lesznek a fogai helyén.


Ne adj neki, kizárt, hogy 3* éhes lenne éjjel, tuti, hogy csak berögződött rossz szokás.

2012. dec. 4. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
5. vagyok, nekem is 1,5 éves a fiam, két hónapja választottam el,addig szopott. én azóta nem adok neki semmit éjjel. Ha beteg, kaphat vizet, alap esetben azt sem, és nem is kéri, mert nem szoktattam hozzá.
2012. dec. 4. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Éjszak a 3x kakaózás...gondolom cukorral...jól felpörgeti a gyereket, ez neki se jó, a fogait is tönkreteszi...az egy dolog, h kéri, de te vagy az anyja, neked kell meghúzni a határokat, az ő érdekében. Mondj neki nemet az éjszakai kakaózásokra, mert kizárt dolog, h ez a 3 mind valódi éhség lenne, inkább csak rossz beidegződés.
2012. dec. 4. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
1,5 éves fiam éjjelente néha szokott vizet kérni....tejet csak reggel iszik...
2012. dec. 4. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Most próbálkozom az elválasztással és vizet adok neki,ha felkel(most ott tartunk,hogy már azt kéri cici helyett)

a kakaót én sem tartom a legjobb ötletnek,viszont,hogy semmit ne adjak neki,ha kéri kínzásnak tartom.Ha én felkelek éjjel,én is iszom mindig,mert ki van száradva a szám,nem hinném,hogy a gyerek máshogy működne..

2012. dec. 4. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

én is tudom,hogy a kakaó nem jó ötlet,ezért csak annyi van benne,hogy épphogy színe legyen.

én is azt gondoltam,hogy nem lehet éhes,ezért már csináltam azt is,hogy nem adtam neki,de éjféltől fél3ig fent volt mire vissza altattam,aztán 4kor megint felébredt. 5ig szenvedtem vele,végül adtam neki,mert már nagyon sírt-és sajnos úgy néz ki,hogy biztos éhes éjszaka,mert nem jó evő nappal és gondolom éjszaka nagyon megéhezik-mert kiszívja 1 perc alatt az üveget

2012. dec. 4. 16:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!