Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » így utólag gond hogy elfelejte...

így utólag gond hogy elfelejtettem említeni?

Figyelt kérdés

szülés után vagyok 3 héttel.

a szülés alatt elfelejtettem említeni az ügyeletes dokinak

hogy hajlamos vagyok a trombózisra

teljesen kiment a fejemből.az első terhességem után akartam fel iratni gyógyszert,de előtte elküldtek vérvételre és akkor derült ki hogy hajlamom van rá.

most is volt vérvételem mármint a második terhességemnél a 12 héten és elvileg minden oké volt így el is felejtettem..viszont lehet hogy ha fogamzásgátlót akarok íratni a dokimmal akkor el kéne megint mennem vérvételre hogy kaphatok-e hormonálisat vagy nem?

vagy ha már bizonyított a tény hogy bennem van a hajlam semmiképp sem kaphatok hormonális bármilyen formában fogamzásgátlót?!

ráérek szólni majd a 6 hetes kontrollon vagy keressem fel hogy vegyen le vért tőlem hogy még mindig bennem van-e a hajlam?

nem tudom mennyi idő míg megjön az eredmény a vérvételről mert addig tuti nem ir fel nekem semmit.

nem akarom húzni nyúzni ezt a dolgot azért kérdezem mert ha most levenné talán 1 hónapon belül megkapnám az eredményt, és mire megyek kontrollra már írhatna fel nekem vmilyen gyógyszert ami jó lenne nekem


bocsánat lehet bonyolult amit írok,de remélem értitek mit akarok kérdezni.

intézzem el minél hamarébb vagy ráér majd a kontrollon?!



2012. dec. 7. 17:48
 1/3 anonim ***** válasza:

A hajlam benned is marad.

6 hetes kontrollon ráérsz ezt megvitatni vele, viszont vidd magaddal a papíros amin rajta van hogy hajlamos vagy a trombózisra, és ez alapján fog neked valamit javasolni.

Édesanyámnak 24 évesen trombózisa volt, aztán szedte a fogamzásgátlót és 47 évesen agyi infarktusa volt a fogamzásgátló miatt(legalábbis a dokik ezt mondták).

Egyszóval a kockázat nagyobb nálad is, így majd a dokival megbeszélitek, ugyanis már létezik hormonmentes fogamzásgátlás is.

2012. dec. 7. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Óh,,értem..

csak a vérvétel miatt izgattam magam mert 1 hónap mire megjön.januárban megyek kontrollra és nem akarom hogy február legyen belőle mire kaphatok valamilyen gyógyszert.

én vmilyen hormonmentes spirálra gondoltam..

2012. dec. 7. 18:06
 3/3 anonim ***** válasza:
Valószínűleg Leiden-mutációd van. Vizsgáltasd ki, mert ez nem csak terhességeknél, hanem bármilyen műtétnél gondot okozhat. Az én barátnőmnek is ez volt, csak nem tudott róla. 27 évesen agyvérzést kapott a fogamzásgátlótól
2012. dec. 8. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!