Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hány éves korukban hagytátok...

Hány éves korukban hagytátok otthon először magukra a gyerekeiteket 1 napra?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy reggel elmentetek és délután vagy este hazajöttetek, és a gyerek/gyerekek egész nap otthon voltak egyedül. Tehát szerintetek mennyi idős gyereket lehet otthon hagyni egy egész napra?


Természetesen úgy, hogy hagysz otthon a hűtőben rendes kaját, amit csak meg kell melegítenie a mikróban, vagy pénzt, hogy tudjon rendelni, kinél mi a szokás, és felvilágosítani előtte, hogy senkit nem szabad beengedni, konnektort nem piszkálni, rendőrség, tűzoltók, mentők, szomszéd, nagyi telószáma a hűtőn stb...



2012. dec. 9. 07:27
 1/10 anonim ***** válasza:
72%
Az enyém kilenc eves, nem hagynám magar meg egy órára se, majd csak ha 12 lesz - es a gondolkodása is megfelelően érett lesz. Nem véletlenül van az iskolákban napközi meg 4. osztályban.....
2012. dec. 9. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ez abszolút gyermek függő szerintem.A szülőnek nagyon kell ismernie a gyermekét,mire képes és mire nem.
2012. dec. 9. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
63%
9 éves kora óta. 8 éves korától egyedül megy iskolába és egyedül jön haza. Nem napközis. Nagyon megbízható önálló fiú .
2012. dec. 9. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
22%
Sosem
2012. dec. 9. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Jövő szombatról lenne szó, nincs napközi.

Nagyobbik lányom 12, kisebbik 9 éves.

2012. dec. 9. 07:57
 6/10 anonim ***** válasza:
34%
Ha megbízhatónak tartod a 12 evest, akkor hagyd rá a kicsit. Azt azért tudnod kell, hogy a törvény szerint teged buntetnek, ha 14 eves kor alatti gyermeket valami baj ér....
2012. dec. 9. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
92%

Az én fiaim 10 és 12 évesek, de egész napra soha nem hagytam még őket egyedül !!!

Első lépésben akkor maradtak egyedül, amikor elszaladtam a boltba, szomszédba, 10-15 perc, olyan 4-6 éves korukban.

Amikor iskolások lettek, már elmertem menni szülőire is, ami legalább másfél-2 óra, megfelelő óvintézkedések mellett.Telefon otthon, szomszéd néni a közelben.

Ha egész napot kellett megoldani, inkább szereztem felügyeletet. Akkoriban történt az az eset, hogy nekik iskolaszünet volt, nekünk menni kellett dolgozni, az egyik kolléganőm otthon hagyta egyedül a két 8 és 10 éves gyermekét. A következő történt: felmásztak a szekrény tetejére eldugott édességet keresve. A kislány leesett, megütötte a bokáját. Ezen kívül rátaláltak az apjuk cigijére, kipróbálták, és szanaszéjjel dobálták a lakásban a gyufát. Hát én erre azt mondom, nagy felelőtlenség volt, nagyobb baj is történhetett volna!!!

Nemcsak az életkor számít, hanem a gyerek neveltetése és érettségi szintje. A nagyobbik fiam egyedül jön haza az iskolából, mivel neki már nincs napközi, eszik, tanul, néha felhívom,2-3 órát van itthon egyedül, utána érek haza én is. Ő már elég megbízható. De egész napra azért nem hagynám őket egyedül mert a kicsi még nincs ilyen szinten, ő még csinálhat butaságot, és ketten veszélyesebbek, mintha a nagy lenne egyedül.

2012. dec. 9. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
89%
10 éves koromban kemény 2 órára lettem itthon hagyva. Nagyon féltem vmiért, ezért csak ültem a nappaliban és üvöltöttem a TV-t. A nappali egy külön elzárt rész ajtóval. Közben szépen kirámolták a folyosót, ahol anyum tartotta a táskáját, pénztárcával és sok készpénzzel, plusz apukám is hasonlóképp. Ha meghallom ,hogy vki bejött a házba és megnézem ki az, akkor ki tudja mit tettek volna... Ezt most csak azért írom le, mert bár nekem nem esett bajom, pont azért, mert féltem és ezért inkább hangosabbra állítottam a TV-t, de pont ezért nem kéne egy 10-12 éves gyereket egyedül hagyni otthon, még 2 órára sem. Sosem lehet tudni. Akkor inkább hívjátok át a szomszédot, hogy addig vigyázzon rá, vagy nézzen át hozzá bizonyos időközönként. Mert sajnos a nagyi telószáma a hűtőn nem sokat ér, ha betörnek és elkapják a gyereket :( persze azóta már több mint 10 év eltelt, már nem félek egyedül, de az is igaz, hogy azóta a ház többféleképpen be van biztosítva, mint kódos zár, térfigyelő kamera és riasztó. Ha ezek nincsenek meg, akkor ne hagyjátok otthon. Szerintem.
2012. dec. 9. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Ajjaj, ne rémisztgessetek!

Én eléggé megbízok a nagyobbik lányomban, ő egyedül jár haza a suliból és már így is van, hogy 1-2 órát egyedül van itthon amíg én haza nem érek. Meg ilyen fél óra - 1 órára már hagytam őket itthon egyedül, és semmi baj nem történt.

2012. dec. 10. 21:34
 10/10 anonim ***** válasza:

Ez szerintem is nagyon gyerekfüggő. Én 9 éves voltam, amikor két hetet voltam otthon betegen úgy, hogy csak a szomszéd kislány volt velem nap közben (nyári szünet volt). Közben a kislány nagymamája délben átjött, adott ebédet, beadta a gyógyszert, egyébként nem volt velünk senki délutánig.

Én igazából nem attól félnék, hogy valami konkrét bajuk lesz, inkább, hogy nekik nem való filmeket keresgélnek a neten, vagy felhívnak valami emelt díjas telefonszámot poénból, hasonlók. Legalábbis amikor én voltam 12 és az öcsém 10, mi hasonló hülyeségeket csináltunk, amikor egyedül voltunk hagyva.

2012. dec. 14. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!