Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kismama bérlethez szükséges...

Kismama bérlethez szükséges igazolás?

Figyelt kérdés
MÁK-t kell hívni/levelet írni? Kb mennyi idő mire kézhez kapom ezt az igazolást? Vagy,hogyan működik?
2012. dec. 10. 23:10
 1/9 A kérdező kommentje:
Bocsi, rosszul írtam ki... (tudom,hogy szükséges az igazolás) kérdés,hogy hogyan is jutok hozzá
2012. dec. 10. 23:12
 2/9 anonim ***** válasza:
51%
én írtam levelet ,de nem akartak kiküldeni azt mondták ,hogy csak személyesen.Be mentem a MÁK.BA és kiadták,gyors volt én Gyeden vagyon és szerdán mentem.
2012. dec. 10. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
utána mehetsz a BKV pénztárhoz.Kell fénykép is.
2012. dec. 10. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Az hogy kitől kell igazolást kérni attól függ, hogy milyen ellátásban részesülsz most. Tgyás, gyed, gyes.. MEg attól is, hogyha az első kettőt kapod akkor a munkahelyed kifizetőhely-e vagy sem. Ha kifizetőhely, akkor a munkahelytől kell kérni igazolást, ha nem akkor az OEPtől, ha gyesen vagy akkor a MÁktól.

Engem így világosítottak fel kb fél éve. Remélem tudtam segíteni!

A másik kérdésed, hogy mennyi idő mire megkapod az igazolást.. ez változó.. nekem a munkahelyem adta ki, mivel gyeden vagyok és kifizetőhely így két nap alatt megvolt az igazolás.. gondolom, ha valamelyik szervtől kell kérni az lehet hosszadalmasabb.. sőt talán biztos.

2012. dec. 10. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
És a MÁK-hoz kell vinnem valamit a személyes irataimon kívül? Ez egy napos procedúra? Úgy értem több órás várakozás?
2012. dec. 11. 00:15
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Én Gyesen vagyok. A MÁK-nál kellett kérnem, de nem kaptam meg azonnal, hanem kipostázták. Kb 2 héttel késôbb. Ez most volt a múlt hónapban.
2012. dec. 11. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Első vagyok.Én Gyeden vagyok ,OEP adta ki és 20 percet vártam + amíg kész volt az igagazolást kb 40 perc az egész.Igazolvány ,lakcím és elsősorban TB kártya kell.
2012. dec. 11. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én felhivtam őket hogy szeretnék egy ilyen igazolást és azt mondták hogy adatot kell egyeztetni hogy én vagyok-e én. Név,szül hely idő,taj,gyerek neve és postázzák. Egyébként ugyanez volt amikor a felsőoktatási jelentkezéshez is kértem igazoláshoz. 1 hét alatt postázták:)
2012. dec. 11. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Semmi más nem kell, csak a papír, amit a gyes igénylésekor kaptál a postán, plusz igazolványok és fotó.
2012. dec. 11. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!