Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyiből tud ma egy család...

Mennyiből tud ma egy család jól megélni Magyarországon?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi, hogy mi az a jövedelem (anya + apa keresete együtt), amiből egy négytagú család úgymond fejfájás nélkül meg tud élni. Arra gondolok, hogy nincs gond a rezsi kifizetésével, jó minőségű ételeket esznek, nincsenek eladósodva, és némi megtakarítás is van. A minimum összegre vagyok kíváncsi, tehát ne írjatok milliókat, mert annyi egészen biztosan nem kell.

2012. dec. 11. 17:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
59%

Nekünk most 500 a bevételünk, de ebből kb 250-300at félreteszünk. 1 gyerekünk van és minimális hitelünk.


Szerintem 250.000 elég 4 főnek, ha nincs hitel.

2012. dec. 11. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
87%

Mi most albérletben élünk (havi 50 e ft/hó), egy gyermekkel, nettó 200 e forintból. Megtakarításunk van, az nagyobb összegű, 4 M forint körül van. Sokszor kell a megtakarításhoz nyúlnunk, mert az albérlet sokat elvisz, de én nettó 250 e forinttal már elégedett lennék.


Szerintem hitelmentes lakás esetén egy négytagú családra kell legalább nettó 250 e-300 e.

2012. dec. 11. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
89%
Magunkbòl kiindulva, szerintem 4-500 ezer ez az összeg. A jövedelmünk vàltozò, de ennyi szinten minden hònapban elmegy, ùgy, hogy van lakàshitelünk. Megvan mindenünk, normàlis kajàkat eszünk, minden hònapban szervezünk min. 1 programot, amire elmegy 10-20 ezer forint, belefèr egy mozi vagy vacsi apàval kettesben ès fèlre is teszünk ennyiből.
2012. dec. 11. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
89%
250 ezer-re gondolok. Nekünk ennyi a bevételünk 2 gyerek mellett. De sajnos a hitel mostmár 70 ezer. Elvagyunk, nem vagyunk elmaradva semmivel, de az épp, hogy kijövünk. Ebben már benne van ha betegek a gyerekek. Ha az a plusz 70 megmaradna nagyon kényelmesen lennénk úgy érzem.
2012. dec. 11. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem az alsó határ a 250.000 forint. De, ha hobbijuk is van, és a kényelmesség felső határán akarnak élni, akkor 400.000 forint kell nekik. Azt gondolom, efelett már luxusban élnének.
2012. dec. 11. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
72%
Magunkból kiindulva 2-3 gyerek esetén min 500ezer kereset plusz megtakarítás.Jelenleg 3an éltünk eddig 200ezerből hát szűkös volt,betegségek,rezsi kb 50ezer,felmerülő költségek: szemüveg,vizsgálat, benzin,jó minőségű étel,ruha.Most ennyi se lesz mert végeztem a gyakorlattal,most munkát keresek,mert 130ezer bevételből nem fogunk sokra menni sajnos,ráadásul egyre jobban drágul az étel is. :(Addig nem is merünk még egy babát bevállalni,amíg legalább havi 300nem lesz a bevétel,és nem lesz legalább 500ezer megtakarítás,pedig még 2-3 gyermeket szeretnénk.Mindenkinek más az igénye,lehet azért tűnik az én elképzelésem soknak.
2012. dec. 11. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
89%
50 a rezsi utána a kaja napi 4ezer kb tehát 170+egyéb költségek. Autó+hitel+albérlet nélkül 200 ból ki lehet jönni, ha nem élnek nagy lábon. 250ből futja uj ruhákra egy-egy mozi+színház+étterem+spótolás
2012. dec. 11. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
78%

Kolléganőm annó azt mondta, hogy 300 ezerből 3 fő nem tud megélni. Albérlet, személyi kölcsön, autóhitel.

Szerintem ez hülyeség, mi 250 ezerből éltünk ketten is, meg most hárman is. Nem élünk magas színvonalon, de megengedhetjük magunknak a Pepsi-t meg a Pick szalámit. Rezsivel sohasincs gondunk, mert mindig az az első amit kifizetünk, ami marad, abból gazdálkodunk. Megtakarításunk is van, nem sok, de van.

2012. dec. 11. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
68%
nem unjátok még a lepontozást??
2012. dec. 11. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
87%
ó anyám ennyi dedóst egy helyen,kérdező feltett egy kérdést én leírtam a véleményem,most pontozzátok csak le mert nem egyezik a véleményünk.. meg áll az ész..
2012. dec. 11. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!