Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Rotavirus elleni ojtashoz mit...

Rotavirus elleni ojtashoz mit szoltok? Adjuk be a kicsinek vagy ne!

Figyelt kérdés

2012. dec. 12. 11:55
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:

Èn szemèly szerint nem adattam be. Nem ajànlotta a doki ès ezer màs vìrus van, ami legalàbb ilyent veszèlyes tud lenni.

Pl kalici, szalmonella dark ellen nincs is oltàs ès kb ugyanolyan veszèlyes. Minden hànyòs vìrusnàl benn van a pakliban a kiszàradàs veszèlyes.

2012. dec. 12. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 Jégtánc ***** válasza:
Ti döntésetek.Nektek kell tudni.Nem adattam be egyik gyermekemnek sem.Szerintem felesleges pénzkidobás.
2012. dec. 12. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
Én beadattam.
2012. dec. 12. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
Én sem adattam be és nem az anyagiak miatt. Ha akár 100 ezerbe kerülne, de hasznos lenne, szó nélkül beadatnám. De, a rota vírus csak néhány fajtája ellen véd, a többi ellen nem, így úgyanúgy elkaphatja. Illetve, legyengíti az immunrendszert.
2012. dec. 12. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:

Mi a nagynak nem adattuk be, mert akkoriban nem jártunk közösségbe, aránylag kevés esélye volt a megfertőződésre.

Aztán 1,5 évesen kórházba került kruppos rohammal. Tele volt a gyerekosztály rotás kisbabákkal és gyerekekkel, én meg azon imádkoztam, nehogy elkapja a fiam. Akkor megfogadtam, hogy ha lesz kistesó akkor neki beadatom az oltást. A kislányom meg is kapta.

2012. dec. 12. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
42%

Azért ilyen buta indokokat rág láttam....


"ezer màs vìrus van, ami legalàbb ilyent veszèlyes tud lenni.

Pl kalici, szalmonella dark ellen nincs is oltàs ès kb ugyanolyan veszèlyes"

És? Ha egyet kivédhetünk, az miért nem jobb, mintha semelyiket nem védjük ki?

Ha már egyet nem kap el, akkor annál kevesebb az esély, hogy baj legyen.

Ez kb. olyan, hogy "nem megyek el méhnyakrászűrésre, mert van másik ezerféle daganat, amit nem lehet kiszűrni".


"De, a rota vírus csak néhány fajtája ellen véd, a többi ellen nem"

A válaszom ugyanaz, mint az előző felvetésre.


" legyengíti az immunrendszert."

Mégis hogy gyengíteni már le? Az oltásoknak pont az a lényege, hogy serkentik az immunrendszert.


Oké, hogy vki nem adatja be, az ő dolga, de ezek nem érvek.

2012. dec. 12. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
31%

Utolsó!


Köszönjük szépen a kioktatást, hidd el megértettük, és megígérjük, hogy egy árva szót sem fogunk szólni, azért mert Te beadattad. És köszönjük szépen, hogy a Te gyereked nem fogja fertőzni a miénket! :))))))))


Komolyan, miért kell belekötni?????????? Mi így gondoljuk Te úgy! Nehéz elfogadni és kibírni beszólás nélkül???????????

2012. dec. 12. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
Egyet értek az előttem szólóval!!!! Nem gyengíti le az immunrendszert, hanem erősíti. Mi a nagynak még nem tudtuk beadatni (még nem létezett), viszont a kicsinek igen. Ha csak 1 % az esély arra, hogy megússzon egy betegséget, már megérte! Jelzem, hogy a nagyobb éppen most van abban az állapotban, hogy össze vissza hány, hasmenése van, ezért rezeg a léc a kórház miatt. Én nem kockáztatok!!!!!
2012. dec. 12. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
60%
Igen, nehéz. Látod, nem is bírtam ki. Mint mondtam, csak az emberi hülyeség zavar. Ha értelmes érved lenne, akkor tökre megérteném (mondjuk nincs rá pénzed). De ilyen hülye indokokat...
2012. dec. 12. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
Sorry, a 6-os válaszolóval értek egyet! 8-as voltam!
2012. dec. 12. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!