Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Làtogassam meg majd a...

Làtogassam meg majd a jövevényt?

Figyelt kérdés

Pàrom legjobb baràtja bejelntette,hogy hamarosan apa lesz.

Nekem ma 5 honapos a babàm.

Mikor megszületett ö nem jött el szemölyesen,csak pénzt küldött.

Aminek nem örültem,mert az màsabb lett volna,he eljön.....

Én mit tegyek?Vegyek ajàndékot,küldjem el,vagy menjek majd el?

Mai napig bànt,hogy az egyetlen személy aki nem jött el,pedig egy vàrosban lakunk...


2009. aug. 21. 20:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Már bocsi, de nem lehet a legjobb barátja ha meg sem nézi a gyermekét! Én nem mennék el, max szintén pénzt küldenék, érezze át amit te!
2009. aug. 21. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
69%
valószínűleg nem zavarná ha csak pénzt küldenél különben átérezte volna amit te. Én nem is mennék és pénzt sem küldenék.
2009. aug. 21. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
83%

Szia!

Elhiszem h bant,en is ateltem hasonlot csak az illeto "barataink" meg egy telefont se adtak.

Mondjuk megertem oket mert evek ota probalkoznak h babajuk legyen es nem jon ossze,amiota megszuletett a fiunk nem is keresnek minket.Mi igen oket de messze laknak a telefont sose veszik fel.

Mindegy.

Szerintem latogasd meg.Hidd el nem jo ha koveted az o hibajat,mutasd meg h teged nem ilyen fabol faragtak.

Szerintem csak ujabb konfliktust szulne ha nem mennel el.

Ha meg vagytok olyan joba akkor beszeljetek meg a dolgot.

Gondolj a ferjedre is hiszen a lejobb baratjarol van szo.

Ahogy olvasom meg csak most derult ki h baba lesz,akkor van idod "kiheverni" a dolgot.

Es nem utolso sorban mivel te mar tapasztalt anyuka vagy-leszel addigra biztosan orulni fognak a tapasztalataidnak:).

Jo babazast.

7 hetes kisfiu anyukaja

2009. aug. 21. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
76%
*legjobb(bocsi elirtam)
2009. aug. 21. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Én nem mennék el, hanem szintén küldenék valamit. (esetleg ugyanannyi vagy picivel több pénzt, bár én ezt is furcsának tartom, mert nekem 3 gyerekem van, de barátoktól gyerekeink születésekor pénzt nem kaptunk. Inkább ruhát, pelenkát, ilyesmit.)


Nem tudnék bájos és kedves lenni, mikor engem megbántott az érzéketlenségével. Persze Neked, Nektek kell döntenetek, de nekem ez a véleményem, én nehezen felejtek:)

2009. aug. 21. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én elmennék büszkén a kisbabámmal együtt, de ajándékképpen nem pénzt hanem valami apróságot vennék, de tényleg valami apróságot, aminek az ára nem közelíti meg azt az összeget amit tőle kaptatok.

Nekem az egyik barátnőm volt ilyen, amikor megszületett a kisbabám és megkapta az örömüzenetet tőlem, arra nem volt képes, hogy gratuláljon, nemhogy eljöjjön megnézni. Ettől függetlenül ha az utcán találkozom vele:hogy vagy?-hogy vagy? és ennyi, nem keresem a társaságát.

Én az ilyen eseteket nagy bunkóságnak tartom! Csak ezek a személyek abba nem gondolnak bele, hogy egyszer lesznek(reméljük) ilyen helyzetben, hogy gyermekük születik.

2009. aug. 21. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem legyél kicsit önző: tégy úgy, ahogy majd éppen akkor érzel. Ha erősebb lesz a kíváncsiság benned és látni szeretnéd a babát, az anyukát, egyáltalán hogy-s-mint vannak, ne törődj a múlttal, nyugodtan menj és látogasd meg őket a pároddal. Ha erősebb lesz a megbántódás, küldj nekik egy szép gratulálós képeslapot és ajándkot (a pénz szerintem is elég fura, de hát ahány ház annyi szokás). Mindenesetre akkor ne éreztesd velük hogy megbántódás miatt nem mész el, mert a konfliktus abban a helyzetben senkinek sem hiányzik majd. Ha esetleg piszkálódnak miért nem mész, mondj vmi egyszerű kifogást (megfázás, a picid nyügi, fogzik, vendégeket vársz, stb.). De azt is el tudom képzelni, hogy a szülés után egy pár hétig senkit sem akarnak majd fogadni és csak később hívják a látogatókat.

Azt egyébként tudod, hogy pontosan miért nem ment át hozzátok? Nem lehet hogy nem akart zavarni mindjárt az elején?

2009. aug. 21. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nem nem a zavaràs miatt nem jött.nagyobb összeget adott.
2009. aug. 21. 22:05
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia, szerintem is menj el, és mutasd meg hogy te mennyivel különb vagy. Én még biztos beszólnék hogy valahogy poénosan a bébinek hogy bizony vártuk apát is amikor a mi kisbabánk született de csak nem ment, így biztos elgondolkozik..
2009. aug. 21. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne szóld le azért, mert "csak" pénzt küldött. A maga módján szerintem ő nyilván nem rosszat akart, pláne, ha egy nagyobb összeget küldött, biztos meg volt az oka, hogy miért igy tett, miért nem ment látogatóba. Ha nem érdekelte volna, vagy bunkó lenne, akkor a pénzt sem küldte volna szerintem. Én elmennék, és csak annyi ajándékot vinnék, amit másnak is szoktam, nem foglalkoznék azzal, ő mennyit adott. Mindenki rendezze a maga módján az ügyet szerintem.
2009. aug. 21. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!