Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Meddig deformálódhat a kisbabá...

Bori7 kérdése:

Meddig deformálódhat a kisbabák feje? (meddig kell figyelni az egyoldalú fektetésre, nehogy 'lapos' legyen a feje? )

Figyelt kérdés

2012. dec. 13. 20:51
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

A fekvéstől NEM lesz lapos a feje! Ha már felül, mozog, akkor a feje is szépen kikerekedik.

Már nagyanyáink sem polcolták ki a babák fejét, és nem is forgatták, mert tudták, hogy ostobaság.

Ha a babád forgatod, akkor csak nyugtalan lesz. A legtöbb baba csak úgy tud aludni, ahogy neki kényelmes.

2012. dec. 13. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
De, pedig lapos lesz. A fiamé pl olyan volt, mintha valaki kivasalta volna bal oldalon. De természetesen helyrejött, ahogy el kezdett ülni. CSak és kizárólag bal oldalra fordított fejjel aludt.
2012. dec. 13. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Anatómiailag bizonyított,hogy a babák feje "lágy" és deformálódik.Ez nem opcionális,hanem tény.

Amíg nem forgolódik magának mindenképpen kell forgatni,mert bizony deformálódik a fejük.

Én minden etetés-fektetéskor másik oldalra javasolt fordítani a picit; így ő sem fekszi el egyik oldalát sem.Elvégre mi is forgolódunk alvás közben,ők meg ugye még nem tudnak.

Ha már magának fordul,akkor nincs akkora jelentősége,mert akkor már ténylegesen alakítja magának.Ez olyan 4-5 hónapos kortól várható,eddig tehát erősen javasolt forgatni.

2012. dec. 13. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Most 5 hónapos a kisfiam,eddig hason aludt mindig,és ügyesen forgatta a fejét,így nem is volt ezzel gond.Most viszont csak háton akar aludni.Nem tudom,hogy még akkor ebben a korban is "ellaposodhat" a feje?
2012. dec. 13. 21:21
 5/8 anonim ***** válasza:

a gyerekeimnek nem deformálódott a feje...jó kemény fejűek :)) akár hogy fektettem nem feküdték el magukat...


van olyan baba aki elfekszi az egyik oldalát de nem marad ő sem úgy uh majd kinövi :))) ...szerintem nem igazán tudsz vele mit kezdeni....

2012. dec. 14. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az én lányom még a fülét is elfeküdte, nemcsak a fejét!!! Bal oldalra fordult mindig, akárhogy is forgattam, a feje laposabb volt azon az oldalon és még a füle is eldeformálódott. Nagyon kétségbe voltam esve, a védőnő azt mondta, támasszuk ki a gyerek fejét 1 kg liszttel (!) hogy ne tudjon a bal oldalára feküdni, de szépen odébb tologatta magát, és akkor is balra... Majd 6 hó körül, amikor már forgolódott, felült, kúszott, s nem feküdt egész nap, elkezdett a fejformája észrevétlenül alakulni, még a füle is helyreállt, teljesen szimmetrikus lett mindene, nyoma sincs ezeknek a hónapoknak.

Én azt gondolom, ha ilyen extrém eset után is magától szépen kialakul a baba koponyaformája, akkor a többi babának sincs miért aggódnia. A fejkitámasztás pedig nagy-nagy butaság volt, nehogy valaki kipróbálja!

A forgatás az oké, meg még annyit tettem, ami hasznos volt, hogy mindig az ellenkező oldalára tettem érdekesebb figyelmét felkeltő dolgokat, hogy arra az oldalra is nézelődjön, nyúlkáljon, forduljon.

2012. dec. 14. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Kisfiam hason aludt,és már a kórházban megfordította a fejét saját maga,nem aggódtam ezen a dolgon,hogy eldeformálódik a feje.
2012. dec. 14. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
ja meg miután megtudott fordulni mind kétirányba 4 hónaposan úgy aludt ahogy akart
2012. dec. 14. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!