Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg létezik olyan hogy...

Tényleg létezik olyan hogy egy nő annyira akarja a terhességet hogy pozitiv a tesztje, nemjön meg, és a hasa is nő de igazából nem terhes? Van ilyenről cikk?

Figyelt kérdés
2009. aug. 21. 22:27
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Álterhességnek hívják!

[link]

Itt olvashatsz róla pár mondatot.

2009. aug. 21. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__teherb..

Ismerősöm terhességre utaló tüneteket mutat, de nem terhes. Létezik olyan betegség, hogy álterhesség?

Valóban létezik ilyen pszichés betegség. Ennek során a vérzés kimarad, az emlők és has megnövekszik, szóval minden tünet tapasztalható, ami egy normális terhesség során, csak a terhességi laborteszt negatív és terhesség ultrahanggal sem kimutatható. Pszichiáter tud segíteni. Az állapot jó indulatú, könnyen gyógyul. dr. Elek Csaba szülész-nőgyógyász szakorvos, humángenetikus

2009. aug. 21. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
85%
Ha teszt pozitív, akkor az bizony terhesség. Minden más egyéb tünetet lehet produkálni, de a Hcg-hormon szintjét nem tudja megemelni.
2009. aug. 21. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Létezik álterhesség,de egy UH gépet biztos nem tud becsapni.Szerintem a tesztet se,bár ebben nem vagyok biztos,mert ha az agya "elhiszi" hogy terhes,talán még hormont is tud termelni.Mondjuk akkor ott már tényleg nagy a baj....
2009. aug. 22. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Álterhesség van, illetve, ha annyira akarja a terhességet, akkor a negatív tesztet másnap kikukázza ami esetleg hamis pozitív eredményt adhat akkor már és azt hiszi rá hogy az pozitív. Cikket nem tudok, de volt tapasztalatom hogy időn túl egyes tesztek lehetnek 2csíkosak baba nélkül. Ezért van ráírva hogy 10 perc után nem értékelhető. Egyszer én is bedőltem neki, és csalódtam. Nameg sokat lehet itt is olvasni erről. Persze előfordul hogy tényleg baba lesz, de az időn túli teszt akkor sem a babát jelezte, csak pusztán véletlen egybeesés.

Vannak akik annyira figyelik a testüket, hogy már az összes szösszenésre is azt hiszik hogy terhességi tünet, pedig mondjuk eddig is volt menzi előtt csak nem figyelték, vagy van aki bemagyarázza magának a tüneteket. Ilyenről is sokat hallani, akár ezen az oldalon is.

Valamint pozitív tesztet még pl ciszta is okozhat.

Ezek mind olyan esetek amikor pozitív-álpozitív lesz a teszt és nincs baba.

2009. aug. 22. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!