Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ma hallottam ezt a szót, hogy...

Ma hallottam ezt a szót, hogy pszichológiai hadviselés az egyik csatornán. Eddig is tudtam, hogy ilyen létezik, tehát pszichésen megtörni az ellenfelet. Cikk vagy olvasnivaló ezzel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Természetesen a harc,mint téma nem érdekel,inkább ezek a pszichológiai dolgok érdekelnének,amiket párkapcsolatban tudnék alkalmazni.Nem tönkre tenni a másikat,hanem az erőviszonyokat rendezni,ami jelenleg egyenlőtlen.Úgyhogy senki ne gondoljon brutalitásra,mielőtt valaki ezt írná..:D 29/N
2011. jan. 26. 01:08
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Leírnád pontosabban, hogy mi a szituáció, amit meg szeretnél oldani? Mik az "erőviszonyok"?
2011. jan. 26. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

"Nem tönkre tenni a másikat,hanem az erőviszonyokat rendezni"


Ehhez elég egy beszélgetés...

2011. jan. 26. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Az "erőviszony" nem tetszik nekem jelenleg,mert a férfi úgy érzi szerintem hogy ő van feljebb,egyéb dolgokból következtetek erre.Szeretném ha ez megfordulna,a pszichéjére szeretnék hatni.Most ez lehet hogy fondorlatosan hangzik,de szívesen kipróbálnék bizonyos dolgokat ezzel kapcsolatban.Ebben az esetben a megbeszélést inkább mellőzném.
2011. jan. 26. 01:35
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
A pszichológiai hadviselés nemcsak harcban alkalmazott. De nem hiába hadviselés a neve. Ha megbeszélés nélkül nem tudod rendezni a dolgokat, akkor ott már nincs mit tenni. Mert amiről te beszélsz, az manipuláció. És az a leggusztustalanabb dolog, ami egy párkapcsolatban előfordulhat.
2011. jan. 26. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Én inkább úgy nevezném,hogy a pszichének a gyengítése.Tudom,hogy sok helyen alkalmazzák.
2011. jan. 26. 02:10
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Akkor lelövöm a poént, a kérdező a valóvilág nevezetű szennyben látta és erősen kétlem, hogy az ottani majomkodásnak bármi köze lenne a valódi pszichológiai hadviseléshez, mintsem inkább egymás fúrásáról, szándékos kiakasztásáról és b*sztatásáról van inkább szó.

Bocs, hogy érdemben nem tudok hozzászólni, google a barátod biztos többet tud segíteni, de nagyon erős túlzás azt a főműsoridőben zajló egymást csesztető szart pszichológiai hadviselésnek nevezni.

2011. jan. 26. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

miért nem magadat erősíted inkább?

ha meg nem szereted, vagy úgy érzed, hogy kihasznál, akkor miért vagy vele?

2011. jan. 26. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Igen,ott hallottam,de az ottani történések engem nem érdekelnek,viszont utánaolvastam a neten.És ezzel kapcsolatban jutott ez eszembe.Hogyan lehet szavakkal hatni a másik érzelmeire például?Amit sokan meg is tudnak csinálni,még ha nincsenek is ennek a tudatában.Ennek is vannak fokozatai,a gátlástalantól az érzelmi zsarolóig,stb.Én úgy szeretnék hatni a beszédemmel,hogy abból kitűnjön,vagyok olyan erős mint ő,nem vagyok elveszett,és értékelni kellene a hozzáállásomat.Vannak olyan szavak,amiknek pozitív csengése van ha egy ember meghallja.Persze,jó a felvetés,hogy magamat is meg kell még jobban erősítenem.De nem akarok túlzottan se erősnek látszani,mert ez nem a nő dolga.Úgy szeretnék beszélni,hogy annak legyen súlya,tekintélye,nem össze-vissza dobálózni a sérelmeimmel.Ezáltal pedig elérni a pszichés egyensúlyt közöttünk.
2011. jan. 26. 03:18
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Na akkor egy olyantól aki tanult pszichológiát.


Megtanulható-e a pszichológia hadviselés olyannak aki a dominanciában alárendelt szerepben van?

Végül is igen, de ez elég sok ismeretet feltételez.


Van értelme párkapcsolatban használni?

NEM! Nincs értelme.


Ahogy a szó maga is jelzi ez nem egy finom eszköz. Jobb esetben riválisok alkalmazzák, rosszabb esetben alárendeltjei ellen valaki, de határozottan rossz ötlet ha valaki "alulról" próbálkozik ezzel.

Eltekintve attól, hogy így a másik személyiségébe rombolsz bele, ami nem éppen szerencsés szeretteinknél egy ilyen próbálkozás messzebb vezet mint amit utólag le tudsz kezelni majd.


Konkrét egyszerű példa:

Ha két férfi kezet fog, akkor dominancia előnyre lehet szert tenni ha az egyik fél egy kicsit belép jobb lábbal és esetleg még a kézfejet is lefele fordítja, alig észrevehetően.

Ennek tudat alatt lesz egy domináló hatása, de a dominancia az bizony az erőfölényről szól akár szó szerinti, akár átvitt értelemben (nem véletlen, hogy többnyire a tesztoszteronnal bőven ellátott férfi sajátossága.).

A másik ezt tudat alatt úgy értelmezi (nem is tudja miért), hogy a kezelő agresszív, unszimpatikus ember. Beindít egy összetett ok-okozati összefüggést láncolatot, ami fejedre nő és bizony "visszanyal a fagyi" az érzést tett követi.


Régen rossz ha így akarsz párkapcsolatodban pozíciót váltani, független attól, hogy mi volt a szándékod.

2011. jan. 26. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Nekem elvileg megy az ilyesmi, viszont esetemben ösztönösen.


Nem értem párkapcsolatban miért akarod használni. Nekem a párom ilyen szempontból tabu.

Amikor ezt alkalmazom akkor a másik minden esetben sérül. Legtöbbször csak kicsit, máskor jobban... Roh.adék dolog a szerelmeddel szemben használni!


Elvileg egy pár vagytok, nyisd ki a szád és beszélj vele. Vagy ha úgy érzed, nem hallgat meg vagy nem vesz komolyan akkor TETTEKKEL BIZONYÍTS. Lássa, hogy egyedül is boldogulsz. Legyél nem is tudom... harciasabb(inkább játékosabb). Ne nagyon, de menj bele a játszmába és ne hátrálj meg. Ha látja, hogy igenis ellenfél vagy akkor idővel tisztelni fog és rendben lesz a rangsor. Ezt lehet akármilyen kis hétköznapi dologban alkalmazni. Legyél határozott és szedd össze magad mutasd meg, hogy okos vagy értesz te is annyira a dolgokhoz, mint ő és nélküle is boldogulsz.


04:44-es kézfogós példája jó volt. Van is egyfajta technika, amivel a domináns kézfogót alárendeltté lehet tenni, az egésznek az a lényege, hogy kényszerhelyzetbe hozd, billentsd ki kicsit az egyensúlyából.


"gy szeretnék beszélni,hogy annak legyen súlya,tekintélye,nem össze-vissza... " Erre nem lehet mit mondani, használd az agyad mielőtt megszólalsz. Gondold át amit mondasz. Egy idő után látni fogod az összefüggéseket és tudod mit ne mondj inkább ki. Olyan ez, mint a sakkban, mindig 3 lépéssel előre gondolkodj.

2011. jan. 26. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!