Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért jön meg a még kislányokn...

Miért jön meg a még kislányoknak ilyen korán a menstruációjuk?

Figyelt kérdés

Láttam már 9 éves kislányt is betéttel a kezében.

Legtöbb már 11-12 évesen menstruál/barátnőm is akkor kezdte most 16 éves.

Nekem 14 éves korom előtt jött meg 1 hónappal. De én eltudom magamról mondani, hogy nem hinném, hogy ezeket elbírtam volna viselni 11-12 évesen, szívesen voltam akkor még kislány/kisgyerek, mint már testileg nő.


Görcsölök/többször nedves törlőkendő/vízes wcpapír/büdösnek érzem magam, akárhányszor tisztitom/idegbeteg vagyok/fáj még a seggem is:D.


Miért lesz ennyi kislány, már ennyi idős korban 'nő?'


2012. dec. 14. 14:33
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:

Mármint nem tudom régen, hogy volt. De régebben kevesebb volt az ilyen korán 'nővé' váló lányok száma.

Most már természetes, ha egy hatodikos kislány 12 évesen menstruál. Mert ez lett a norma, de régen az volt a fura, ha valaki 13-14 évesen menstruált. Anyunak is pl: 15 évesen jött meg.

2012. dec. 14. 14:35
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is 12 évesen jött meg és emlékszem, hogy milyen boldog voltam, nagylány lettem. :) PErsze, azóta már utálom.

A kislányom 9 éves hát szerintem sokkot kapna ha megjönne neki.

2012. dec. 14. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Hát erre csak azt tudom mondani, hogy én 32 éves vagyok és már 10 éves koromban megjött. Azért már elég régen volt.
2012. dec. 14. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
56%
Ez részben alkati kérdés is (hiszen régen is volt kislány akinek korán jött meg), részben viszont a rengeteg hormonális fogamzásgátló is okozza, hiszen az folyik gyakorlatilag a csapból, így a nemi érés is hamarabb indul meg a lányoknál a hormonális hatások miatt.
2012. dec. 14. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
9 és 16 éves kor között szokott megjönni először, ez a kor, amikor ez normális. Sajnos, van, hogy 9 évnél hamarabb jön meg valakinek, az már nem normális, akkor orvoshoz kell fordulni. De a 9 és 16 között teljesen normális, mindenkinek más a szervezete.
2012. dec. 14. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Ez csak genetika. Tény, hogy a mai fiatalok előbb érnek, így előbb is menstruálnak, de régen is volt erre ellenpélda. Édesanyám, aki a 40-es éveit tapossa, 11 évesen menstruált először, én viszont 14 voltam.
2012. dec. 14. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
régebben is voltak olyan esetek,amikor nagyon korán megjött valakinek. pl a nagynénémnek (aki most 43éves) 9évesen jött meg előszőr. rádásul sajnos még nem is igazán volt felvilágosítva erről és sokkolta a dolog.
2012. dec. 14. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Én pl: frászt kapok ettől komolyan, 10-11 évesen nagyon kislányok még. Kimerem jelenteni, hogy én is sok-sok kislányos pillanattal rendelkezem, persze már így 15 évesen van bennem szexuális kíváncsiság. De 11-12 évesen barátnőm már felvolt arról is világosítva, hogy milyen a fiú, mi történik, mi a szex. Ezt jobb esetben még én nem tudtam 11 évesen. Mivel nem volt se mellem, sem pedig testi érettségem.Én nem örültem volna, én már 14 évem előtt vártam, mert 'ciki' volt, ugye, mert a 11-12 évesek előkaptak,hogy elég ciki,hogy én még mindig nem.

(lehet ezért is vált ki irritációt, mert bántottak vele.Mégis így utólag, jóval érettebbnek gondoltam magam agyilag mint azokból akik agyilag még mindig a nullán állnak most is.) Aztán 13 évesen örültem neki, azóta meg már csak 'fáj' 'idegesít' 'utálom' 'minek kell' stb. . .

2012. dec. 14. 14:43
 9/19 A kérdező kommentje:

Anyunak 15 évesen, nekem 14 év előtt. De pl: a testi szexuális dolgokat 13 évesen kezdtem, mikor már tudtam, hogy mit csinálok, és nem csak azért mert jól esett.

Még sem jött meg utána, még utána 1 évig vártam rá/csak a vége felé.

2012. dec. 14. 14:46
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 10 évesen jött meg, ennek 20 éve...

Akkor is volt pár osztálytársam már, akinek szintén hamar jött meg.

Utáltam is, de ez van. Hozzá kellett szokni.


[link]

2012. dec. 14. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!