Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért jön meg a még kislányokn...

Miért jön meg a még kislányoknak ilyen korán a menstruációjuk?

Figyelt kérdés

Láttam már 9 éves kislányt is betéttel a kezében.

Legtöbb már 11-12 évesen menstruál/barátnőm is akkor kezdte most 16 éves.

Nekem 14 éves korom előtt jött meg 1 hónappal. De én eltudom magamról mondani, hogy nem hinném, hogy ezeket elbírtam volna viselni 11-12 évesen, szívesen voltam akkor még kislány/kisgyerek, mint már testileg nő.


Görcsölök/többször nedves törlőkendő/vízes wcpapír/büdösnek érzem magam, akárhányszor tisztitom/idegbeteg vagyok/fáj még a seggem is:D.


Miért lesz ennyi kislány, már ennyi idős korban 'nő?'


2012. dec. 14. 14:33
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Most 35 éves vagyok, 12 éves korom óta menstruálok. Még most, felnőtt fejjel is azt gondolom, hogy ez csak egy nyűg.
2012. dec. 14. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Szia! Csatlakozom a pár előttem szólónak, nekem is 11 évesen jött meg, és ennek immár több mint 20 éve. Az tény, hogy az elsők között voltam a lányok közt ezzel. Viszont én már akkor elég fejlett voltam testileg (utáltam is), sokkal magasabb, „nagyobb darab” lány voltam, mint a többiek, dudorodtak a melleim is. Azonban ezek a különbségek később teljesen eltűntek, gimiben már normál testalkatúnak, sőt másoknál vékonyabbnak és középmagasnak minősültem.


Egyébként igazad van, a nemi érés egyre korábbra kerül a 20. században, ezt a folyamatot akcelerációnak hívják, olvasgass utána a neten, ha érdekel, sokat kutatott téma.

Az igazi furaság az ebben az egészben, hogy míg fizikailag hamarabb lesznek „felnőttek” az emberek manapság, lelkileg és társadalmi tekintetben a felnőtté válás kitolódik. Elég arra gondolni, hogy pár emberöltővel ezelőtt 14–16 évesen mentek férjhez és szülték az első gyerekeiket a nők, manapság pedig sokan még 25 évesen is iskolába járnak és a szüleikkel élnek.

2012. dec. 14. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
47%
Úgy csinálsz, mintha a lányok tehetnének arról, hogy ilyen korán megjött nekik. Ez abszolút alkati kérdés, senki se tehet róla. A testi érés pedig nem jelenti azt, hogy agyilag is megérett az ember a szexre. Én 11 éves voltam, amikor először megjött, mégis sokkal később, 16 évesen veszítettem el a szüzességem (2 és fél évig voltunk együtt a fiúval).
2012. dec. 14. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

(A 12. vagyok még egy gondolatra.)


Hát, nekem meg az a fura, hogy a kérdező 13 évesen már szexuális életet élt. Mint írtam, nekem 11 évesen jött meg, de még 14 évesen is korainak éreztem volna, ha szexbe kezdek (lett volna rá alkalmam, de nem mentem bele). A barátnőim között egyről tudok, aki 8.-os korában már szexuális életet élt, tehát azt kell mondjam, „régen” ez lett volna a fura, nem a korai menstruálás.

2012. dec. 14. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Persze, régen is voltak kirívó esetek, de a kérdező az ÁTLAGRÓL beszélt. És bizony az átlag életkor az első menzesz tekintetében igen is előre tolódott, ez tény, nem feltételezés.

Valószínűleg a "jobb" táplálkozási viszonyok miatt. A saját véleményem az, hogy igen is szerepet játszik benne a nagymértékű fogamzásgátló fogyasztás, mert azt nem tudják kiszűrni a vízből, így belekerül az ivóvízbe.

2012. dec. 14. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Szerintem a kérdező a maszturbálást kezdte 13 évesen, nem a nemi életet. Ha mégis azt, na, az tényleg baromi gáz, sokkal inkább az, mint a korai menstruálás.

Nekem is 11 évesen jött meg, tényleg utáltam, de anyukám is korán kezdett menstruálni, és szerintem a kislányom is hamar fog. Kicsit kényelmetlen, de nem tragédia. Viszont ha 13 hónaposan nemi életet élne, a kardomba dőlnék.

2012. dec. 14. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
13 évesen, elnézést. :)
2012. dec. 14. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Nem kétlem, hogy hatással lehetnek a vízbe kerülő fogamzásgátlók a szervezetünkre, viszont azt is tudni kell, hogy az akceleráció nem a 60-as évek óta tart (amióta vannak hormonális fogamzásgátlók). Kimásolom egy tanulmány idevágó részét:


„A szekuláris trend másik részjelensége hazánkban már nem csökkenő tendenciát, hanem megállást, sőt megfordulást (negatív szekuláris trend) mutat. Ez a menarche-kor, vagyis a lányoknál az első menstruáció medián– (közép-) értéke, amely azt az életkort mutatja, amelynél a lányok 50 százaléka már menstruál, 50 százaléka pedig még nem. A XIX. század közepén, Semmelweis korában ez 16 éves kor körül volt. Az 1959–1961 között gyűjtött országos mintában a menarche-medián viszont már csak 13,28 korévnél volt. Eiben Ottó több, mit négy évtizede (1958-tól) vizsgálja Körmend gyermekeinek és ifjainak testi fejlettségét 10 évenként. Az első vizsgálatnál a menarche mediánja 13,53 év volt, ami 1968-ra 12,75 évre csökkent, tíz évvel később viszont nem változott (12,80 év), majd 1988-ra már kissé későbbre tolódott, mert a medián ekkor 12,93 év volt és 1998-ban is ezen az értéken (12,95) maradt. Gyenis Gyula hasonló tendenciát figyelt meg a szintén tízévenként ismételt érdi vizsgálatainál, ahol a menarche-medián 1979-ben, 1989-ben és 1999-ben a következőképpen változott: 12,85, 12,60 és 12,56 év.”

[link]

2012. dec. 14. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat:). Az átlagrólsbeszéltem igen:). Mert eddig egy olyan évfolyam társam van aki 15 éves és még nem menstruál.


' nekem meg az a fura, hogy a kérdező 13 évesen már szexuális életet élt. Mint írtam, nekem 11 évesen jött meg, de még 14 évesen is korainak éreztem volna, ha szexbe kezdek (lett volna rá alkalmam, de nem mentem bele). '


Még 15 évesen is korainak érzem, hogy szexbe kezdjek,a masztit kezdtem 13 évesen tudatosan:). Kicsi korom óta mindenki (már kisgyerekek is),de tudatosan 13 évesen tudtam mit jelent amit csinálok:).

2012. dec. 14. 16:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!