Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Január első felében fog...

F.andi79 kérdése:

Január első felében fog születni a kisfiam és nagyon szeretnénk neki a Nail keresztnevet adni. Lehet-e erre a keresztnévre anyakönyveztetni?

Figyelt kérdés
Ez a név nem szerepel a jelenleg érvényben lévő férfi keresztnevek listájában. Kérvényeztem a MTA-nál, de nem hiszem, hogy a válasz addig visszaér, míg meg nem szülök. Szerintetek, ettől függetlenül anyakönyvezik ezen a néven a kisfiamat? (márcsak a kisebbségből kiindulva, olyan lehetetlen neveket adnak a gyerekeiknek, hogy nem hiszem hogy azokat valaha valaki is engedélyezte. )

#Nail keresztnév #Nail anyakönyvezhetősége
2012. dec. 16. 15:18
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
100%
Igen kisebbség vagyok, méghozzá sváb, ha már így rákérdeztél :) egyébként egy szóval sem védtem őket, simán csak a te választásod sem jobb. A te magas labdád ütöttem le, úgyhogy ne te legyél felháborodva.
2012. dec. 16. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 A kérdező kommentje:
A Nail nevet konkrétan Nailnak is ejtenénk,ahogy írjuk.Úgyhogy "Nél"-eknek köszi a hozzászólást,nem volt túl hasznos.
2012. dec. 16. 15:59
 23/44 anonim ***** válasza:
100%
Keresem ezt a neved, de nem találom. Milyen eredetű? Egyébként biztosan fogják engedélyezni, de a helyedben azért meggondolnám :/
2012. dec. 16. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
100%

kicsit felpaprikázott hangulatban vagy :-)


Nailként ejtve nekem egyébként kimondottan tetszik is (kicsit arabos hangzású, de nem ezért vagy ennek ellenére tetszik). ha jól hangzik a vezetéknévvel, akkor jó választás

2012. dec. 16. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 A kérdező kommentje:

Legjobb tudomásom szerint orosz eredetű név.

21-es!Nem felháborodva vagyok,csak a kérdésemre válaszolj legközelebb vagy ne csinálj semmit!

2012. dec. 16. 16:05
 26/44 anonim ***** válasza:
45%
Jaj, Nail, és akkor mi van ha az angolul köröm? A puszi kiejtve angolul puncit jelent, most akkor azt se mondjuk?:)
2012. dec. 16. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:
55%

Ha elvonatkoztatunk a "körmös" válaszoktól, szerintem nem hangzik rosszul úgy, hogy Nail.

Egyébként, hogy kinek mi a különleges, szeretném megosztani veletek, hogy a játszótéren egyszer egy Rómeó nevű egyébként nagyon aranyos kissrác lepődött meg, hogy az én fiam Botond, mert ő még ilyen névről nem is hallott. :) Ekkor én is a közelgő világvégéért imádkoztam :P

2012. dec. 16. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:
100%
Hogy a kérdésre is válaszoljak, én attól tartok, hogy ha nincs engedélyezve addigra, akkor nem fogják anyakönyvezni :(. Minket egy apasági papírral is nagyon megszívattak, pedig az azért egyszerűbb történet szerintem.
2012. dec. 16. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:
100%

Azért a Léna és a Nail között van egy icipici különbség gyakoriságát tekintve is.. :) A mi ovinkban 3 Léna van. Nailről még nem hallottam.. Amúgy ha feltesz az ember lánya egy ilyen kérdést, számíthat sok olyan válaszra, hogy tetszik a név, vagy nem tetszik... Az én egyik lányom Orsi, és anno közvéleménykutatásnál a család és a barátok fele nemtetszését nyilvánította ki, de kit érdekel ez? Attól nekünk még tetszett és Orsi lett. És neki is tetszik a saját neve :)


Amúgy nem anyakönyvezik amig nincs engedélyezve, de később pár ezer Ft-ért lehet módosíttatni, csak akkor minden iratát (taj, lakcim kártya, stb) át kell majd íratni.

2012. dec. 16. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim ***** válasza:
47%

A Léna nagyon szép név.Mellesleg ma már egyáltalán nem különleges,sőt igen gyakori!A Léna meg a Nail között igen nagy különbség van.

Hogy a kérdésedre feleljek:biztos anyakönyvezni fogják.(Sajnos.)Te leélnél egy életet ezzel a névvel,most őszintén?

2012. dec. 16. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!