Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti mivel vigasztalnátok egy...

Ti mivel vigasztalnátok egy olyan barátnőtöket, akinek abortusza lesz?

Figyelt kérdés

Egy rokonunk barátnőjéről van szó, nem sokszor találkoztunk, de kedveljük egymást. Teherbe esett a lány, holnap fekszik be a kórházba, szerdán lesz a műtét. Ma is beszéltünk, mondta, hogy fél... Nem tudja megtartani, fiatalok hozzá. Úgy érzem, megtettünk mindent, hogy segítsünk neki, mondtuk, hogy ha megtartja, fizetjük a pelenkát, popsikenőcsót. Szóval amiben tudunk segítettünk volna. Durván hangzik, de ha kellett volna, magunkhoz vettük volna a babát, és felneveljük.

Mindegy is, nem ez a lényeg. Megbeszéltük, hogy mindkét nap felhívjuk. Mivel tudnám vigasztalni? Mivel tudnék lelket önteni belé? Hogyan segíthetnék, hogy könnyebb legyen szegénynek?

Kérlek ne ítélkezzetek felette!


2012. dec. 17. 20:41
 1/5 anonim ***** válasza:
Semmivel. Ezt csak magával tudja lerendezni.
2012. dec. 17. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem is volt ebben a helyzetben egy barátnőm, tudom, milyen nehéz, még ha csak kívülállóként asszisztál az ember. Szerintem annyit tudsz tenni, hogy meghallgatod, hogy mellette vagy. Okosat mondani nem lehet ebben a helyzetben, nyilvánvalóan nagyon nehéz döntés volt ez számára, és élete végéig cipelni fogja a terhét.

Van, hogy elég az embernek, ha tudja, hogy vannak, akik nem ítélkeznek felette.

2012. dec. 17. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm nektek.

Nem ítélkezem, mert nincs jogom hozzá. Borzasztóan sajnálom szegényt. Szívesen bemennék hozzá a kórházba is, de majdnem 200km-re lakunk egymástól. Minden esetre felhívom, ha csak ennyivel is, de könnyebb legyen neki. Annyira sajnálom azt a picit is, olyan szívesen segítettünk volna, ha vállalják a babát. Nem tudom mi van velem/velünk de meg akarjuk/tuk menteni a babát. Pedig tudom, hogy ez egy szükséges rossz, és hogy nincs beleszólásom más életébe, de akkor is... :(

2012. dec. 17. 20:57
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Hiába akarsz a babán segíteni. Nem azért megy vki abortuszra, mert a gyereket sajnálja, hanem azért, mert magát. Hiszen ha ti támogattátok volna anyagilag, akkor gondolom fel tudta volna nevelni, nem éhezett volna a gyerek. De a lány a saját életén nem akar változtatni. Nem akar lemondani semmiről a gyerek miatt.

Ezt nem ítélkezésképpen mondom, csak azért, hogy megértsd, miért nem ért semmit a segítségetek.

Nem tudtok mit csinálni. Ne emlegessétek és kész.

2012. dec. 17. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Azt hiszem igazad van. Sok mindenben tudtunk volna segíteni, az biztos. Rengeteg ruha maradt a lányunkról, adtunk volna babakocsit, megvettük volna a kiságyat...

Ez egy ilyen sz@r helyzet. Igen, ő sem akart változtatni, mert neki ugye ott van még a suli...

Nagyon nagyon sajnálom azt a picit... :( Nem fogjuk neki emlegetni a dolgot, ha majd beszélni akar róla, úgyis felhozza.

2012. dec. 17. 21:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!