Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hány gyerek szerintetek az a...

Hány gyerek szerintetek az a "bűvös határ", akiket még tisztességben, egyenlő és elegendő figyelemmel, "épp ésszel" fel lehet nevelni?

Figyelt kérdés

Tudom, nagyban függ az anyagiaktól, a külső (családi, baráti) segítség meglététől/hiányától, a szülők életkorától,stb de vegyünk wgy optimális szituációt. Anyagi biztonságban élnak (Apuka szorgalmas, jó szakmája van), Anyuka talpraesett, teherbíró, ügyes, energikus. Tehát mondjuk ezen nem múlik. Mondjuk a lakás is kényelmes, nem nagy, de variálható, és akár több gyerek is mehet egy szobába.

Hány gyereket lehet ma úgy vállalni, hogy ne nézzenek különcnek érte, ne "sajnálják" a gyerekeket, hogy még ne lógjon ki a sorból a család.

Vagy ez max 3 - 4 gyerek, ennél több már kirívő?

Kiváncsi vagyok nagyon a véleményetekre, írjatok!!!


2012. dec. 18. 07:27
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
70%
Ez nagyon személy függő es a környezet, pláne az anyagi helyzet is belejátszik. Itt ahol en elek, a három gyerek a "normalis" . Nekem egy van, időnként elgondolkodom rajta, milyen lenne megegy, aztán oda lyukadok ki, hogy egy elég.
2012. dec. 18. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
41%

Akárhány gyereket fel lehet nevelni akkor, ha egyiket sem kényeztetik el, ahogy mostanában szokás.

Több családot is ismerek, ahol van 4 gyerek és mindegyiket egyformán szeretik és nevelik.

Igaz, ma már a két gyerekesek is kilógnak sorból.

2012. dec. 18. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
33%
1 elég :)
2012. dec. 18. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
87%
ez egyén fügő nagyon nincs ideális,se optimális helyzett nekem 3 gyerekem van ,nálam a 3 gyerek a határ ennél több nem is kénne .ne birok,türelemel,és pénzel ennél többet el .amugy a baráti-ismerösi körben van 1-2-3-4 gyerekesek is .
2012. dec. 18. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
74%

Abszolút személy és élethelyzet függő is. Én pl. úgy érzem, hogy ez nekem egy (eleve nem tudok több dologra koncentrálni egyszerre. anyagilag se vagyunk eleresztve,de nem mondom azt se, hogy nem tudnánk eltartani több gyereket, ha kell),ugyanakkor sajnálnám, hogy ne legyen tesója a gyerekemnek. Úgyhogy nálunk ez még átgondolás alatt van.


Most olvastam a kiegészítést: Ha azt nézed, hogy ki miért néz ki, akkor nem fogom tudni megmondani, mert az egyke gyerekért ugyanúgy megszólnak, mint a háromért. Mindig belefut okoskodókba az ember. Hát figyelj: három gyerekkel még pont befértek az autóba :)

De ha pl.az anyagiakat nézem,akkor úgy gondolkodok, hogy egyetemista korában fog a legtöbbe kerülni, akkor is el tudjam majd tartani.

2012. dec. 18. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim válasza:
87%
A nagyszüleinknek tizenötöt is sikerült... Persze akkor más árak voltak, de a kirakatba is kevesebbet toltak, mint manapság. Szerintem ha tisztességben szeretnéd felnevelni a gyerekeidet, akkor nem mások véleménye a döntő. (Ezt nem csak a gyerekek számára lehet érteni.) Persze én is a kornak megfelelő körülményeket szeretnék majd nekik biztosítani, de szerintem magának a családnak kell éreznie, hogy mi az, amit még bír, és mi az, amit nem.
2012. dec. 18. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
91%

"ne nézzenek különcnek érte" hát ez a 2 gyerekes felálláson kívül minden egyéb szituációban jelen lesz. Ha egy gyereked van akkor jaaj de gáz hogy nem adod meg neki a testvért, ha 3-4 van akkor úristen a mai világban, hát hogy fogsz MINDENT megadni mindegyiknek...szóval ha ne lógjon ki a sorból a család és ne nézzenek különcnek a "cél" akkor 2 gyerek.

Egyébként szerintem ha CSAK a szülőpár van (apa anya) akkor talán 3-4 gyerek a max. többre már nem jut elég EGYÉNI figyelem. Nekünk 3 van és viszonylag anyagi biztonság van (persze a mai világban ebben sose lehet biztos az ember teljesen..) és én is elég teherbírónak tartom magam, plusz segítségünk sincs és így 3 gyerek az abszolut a határ nekünk, így is én sokszor érzem úgy hogy nem tudok velük egyesével eleget lenni mert ugye mindig ott a másik kettő is.

De más ismerőseimnél látom hogy ahol a nagyszülőkre nagyon lehet alapozni (bármikor szívesen segítenek illetve egyiket másikat vagy akár mind3-at is rájuk lehet bízni heti 2 heti havi gyakorisággal) ott sokkal könnyebb a helyzet és ott úgy talán még 4 is belefér és vállalható.

Mind anyagilag segítség vegyük csak a karácsonyt ami közeledik, mi egyedül veszünk meg mindent ami kell, egyéni ajándékot a gyerekeknek, közöset, minden ételt, sütit stb. Máshol ezek a dolgok megoszlanak mert egyik mama ezt süt másik azt és az ajándékokat is szépen meg lehet osztani most ez csak egy példa az anyagiakra.

De energia szempontból is azért jóval egyszerűbb ha a nagyobbak csinálnak vmit a nagyszülőkkel mialatt te összekapod magad vagy kitakarítasz vagy egyszerűen csak ülsz és nézel ki a fejedből:)

2012. dec. 18. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
7 es vagyok kimaradt egy rész tehát mind anyagilag mind segítségben akart lenni...
2012. dec. 18. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
74%

Ha azokat nèzem, amit leìrtàl, akkor azt mondanàm, hogy 3 vagy 4.


De ahogy màr ìrtàk ez egyèn, ès èlethelyzet függő. Nekem 2 van, jòk az anyagi körülmènyeink, èn is bìrom a strapàt, a hàzban is elfèrne mèg egy gyerek, de èn a gondalàtòl is rosszul vagyok. Imàdom a meglèvő kettőt, ők a mindeneim, de nekem ez a maximum. Màsra is vàgyom gyereknevelèsen ès hàztartàson kìvül.

2012. dec. 18. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
57%
Nálunk már 3.generáció óta 1 gyermek van, és én is effelé hajlok de ha 2 lesz az sem baj. De erről a témárol eszembe jut egy történet amikor az apa álma 1 gyerek volt ugyhogy rögton 3-mas ikrei születtek és pár évvel később megismétlődött ugyhogy 1 helyet 6 van.
2012. dec. 19. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!