Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyi időtök van este kettesb...

Mennyi időtök van este kettesben a gyerek (ek) nélkül? Mikor fektetitek le őket és mikor mentek ti is aludni?

Figyelt kérdés

Érdekelne kinél hogy van. Nálunk még kicsik a gyerekek (2 és 5 évesek), mikor hazajön a férjem nem igazán tudunk beszélgetni, mert játszani "kell", apaimádat van. 6 után ér haza, 9kor fekszik a nagy, szóval a gyerekekre sem jut olyan sok idő. A kicsi fél10- 10 mire elalszik. Utána nem sok időnk van, 11-12 között már alszunk. Addig próbálunk beszélgetni, szeretkezni :) tv-t nézni, de olyan kevés az idő.

Másoknál hogy van?



2012. dec. 17. 13:25
 1/8 anonim ***** válasza:
79%

Ált. 9-kor jövök ki a fiunktól, és 11-éjfél körül fekszünk.

Nekünk jó így, elég ez a kettőnkre szánt idő, amikor a babával feküdtem, mert keltünk éjjel, az sokkal rosszabb volt.

2012. dec. 17. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
79%
9-fél 10 körül alszik el a lányom. Ilyenkor már mi is ágyba bújunk. Kis tv, miegymás... Max 1 óra múlva mi is kidőlünk.
2012. dec. 17. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Próbáld meg előbb letenni őket. Szerintem egy két éves már mehetne aludni nyugodtan este 8kor, ahogy egy 5 éves is. Gondolom nem könnyű, de meg lehet biztos szoktatni velük. Mi este 8-kor fektetünk (9 hónapos), de én így is keveslem az egymással töltött időt.
2012. dec. 17. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

6 hós, 2 éves

mindegyik ugyan akkor 8 kor megy aludni.

férjem 6-kor jön haza, mi pedig változó mikor fekszünk le, 10-11 között.

Szerintem eleve túl késön mennek a gyerekek aludni, egyáltaán hogy is bírják ki olyan sokáig ébren, és hogy tudnak reggel felkelni oviba?

2012. dec. 17. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én is kevésnek érzem az időnket, pedig nekünk több időnk van, mint nektek. Lányunk 8-kor már alszik, mi kb. 11-kor fekszünk le. Ez este kb. 3 óra, amit együtt töltünk, de tök kevésnek érzem. Mint ahogy azt is, hogy 5-fél 6-ra érünk haza és 8 előtt már altatás van, hogy reggel korán fel tudjon kelni a lányunk (bölcsis, két éves).

Szóval a 24 órás nap tűnik kevésnek, de ezzel kell gazdálkodni. Az viszont biztos, hogy én is hamarabb tenném le a gyerkőcöket aludni. Nem könnyű erre rászoktatni a gyereket, de nem is lehetetlen. S akkor magatokra is több idő jutna.

2012. dec. 17. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

A kicsi így is alszik 10 órát, reggel 8kor ébresztem őket. Szinte itt az ovi, 9re visszük a nagyot.

Tudom, hogy a kicsit is át kellene szoktatni a tesóval egy időben alvással, csak egy kis akarat gombóc, ilyenkor tud csak az apjával lenni egy kicsit, anélkül hogy a nagy beledumálna :)

2012. dec. 17. 14:13
 7/8 anonim ***** válasza:
79%

Van egy fél éves meg egy három éves. Fél7kor vacsora, nagy elnyammog rajta 7 utánig, utána mesenézés. Apjuk 5 körül jön haza, de sose elég vele játszani, főleg úgy, hogy hetente 2 alkalommal közös délutáni programjuk van.

Este 8kor legkésőbb indulás fürdeni, előbb a kicsi, utána a nagy, kicsi fürdés után szopik még. 9 óra igencsak elmúlik, mire mindketten ágyba kerülnek, fürdés nekünk, stb fél10 mire a nappaliba kerülünk. Kis pakolászás, tv nézés, munka, éjfél mire ágyba kerülünk aludni. Kevés.

(Délután ha szerencsém van, 5-10 perc beszélgetést szokott engedélyezni a nagy délutáni kávézás címen, mikor hazajön az apja :)) )

2012. dec. 17. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nálunk rosszabb, mert az én 3 hónaposom 11-éjfél mire elalszik. Amint elalszik, mi is bújunk az ágyba, de van olyan is, hogy mi hamarabb elalszunk mint a gyerek. Míg altatjuk, addig szoktunk beszélgetni, tv-t nézni. A házaséletet már nem is ismerjük... :(
2012. dec. 18. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!