Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kinek a nevét kapná/kapja a...

Kinek a nevét kapná/kapja a babám? Az apasági nyilatkozat nem elég?

Figyelt kérdés
Idén november végén volt egy éve, h elváltam de akkor már 2 hónapos terhes voltam a mostani páromtól. én úgy hallottam, hogy ha nem telik el egy év és nem vagyunk házasok akkor a volt férjem nevére kerül a pici.
2012. dec. 19. 11:08
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem kell eltelnie egy évnek. Ha a válást kimondták és a volt férjedtől származó "asszonynevedet" is levetetted hivatalosan, akkor elég az apasági.
2012. dec. 19. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
(2) A vélelmezett fogamzási idő a gyermek születésének napjától visszafelé számított száznyolcvankettedik és háromszázadik nap között eltelt idő, mind a két határnap hozzászámításával. Tehát ha a baba most születik, akkor a volt ferjed nevére kerül, hiszen a házasságot ok alatt estel teherbe. Ilyenkor nem is lehet apasagi nyilatkozatot tenni. Vagy ujra házasság, vagy a gyermek születése utan az esés indít egy apasag megdöntése iránti pert.
2012. dec. 19. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
jún. 18ra vok kiírva
2012. dec. 19. 11:59
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha terhes voltál a váltáskor, a volt férj a vélelmezett apa. De ha novemberben volt 1 éve, akkor ez a terhesség mar 13 hónapos, ráadásul azt írod, hogy júniusban születik.... Kicsit kusza vagy....
2012. dec. 19. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha házasság alatt fogant a baba akkor a házastárs nevét kapja, ha nem ő az Apa akkor is.

Utána lehet kérvényezni névváltoztatást.

2012. dec. 19. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha noveberben volt 1 éve, hogy elváltál, akkor az a gyerek már megszületett, nem?
2012. dec. 19. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha van is ilyen, hogy egy évnek el kell telnie, akkor az max. a válás és a szülés közti időre vonatkozik. Olyan biztos nincs, hogy válás után 1 évig nem eshetsz teherbe mástól, úgy, hogy ne az apa nevét kapja a gyerek. Tehát ha 2011. nov-ben elváltatok és 2012. szept-ben teherbe estél az új párodtól, semmi akadálya, hogy az ő nevén legyen a pici (apasági nyilatkozat birtokában). Elnézést, ha rosszul értelneztem a kérdést...
2012. dec. 19. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!