Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Apasági nyilatkozatot szeretné...

Apasági nyilatkozatot szeretnénk intézni. Mi a menete? Nem vagyunk bejegyzett élettársi kapcsolatban. Enélkül is lehet?

Figyelt kérdés
Érdeklődnék az apasági nyilatkozat menetéről, mikor érdemes elintézni, ketten kellünk hozzá?

2012. nov. 18. 13:35
 1/8 anonim ***** válasza:

Nálunk, falun ez úgy volt, hogy a polgármesteri hivatalba kellett bemenni egyszerre mind a kettőnknek, ott megcsinálták a papírokat, alá kellett írni. Kapott apa egyet, én egyet meg maradt nekik is egy példány.

Én a 33. hétben csináltattam meg, még jó, mert pár nap múlva beindult a szülés és már babával jöttünk haza.

Ha problémamentes a terhességed, akkor a 36. héten megcsináltathatod, mert akkor ha beindul a szülés, már nem tartják vissza.

Nem voltunk mi se bejegyezve.

2012. nov. 18. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

mi augusztusban csináltattuk, szeptemberi a lányunk.Gyámügynél intéztük, mi ketten kellettün, plusz személyi ig-ok, lakcímkártyák és a kiskönyvem.Ott kérdezték mi legyen a gyerek vezetékneve, az apa nevére veszi-e a gyereket, én elfogadom-e, hogy ő az apa, erről csináltak egy 4 oldalas dokumentumot 4 példányban, mindent aláírtunk, aztán később (1 héten belül) kiküldték őket hitelesítve.ebből egy példány kellett szülésnél.

Javaslom ne az utolsó pillanatra halasszátok, hátha csúszik az ügyintézés!

2012. nov. 18. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Mi koraszülés miatt lemaradtunk róla, de miután megszületett a fiam tudtuk pótolni.A menet ugyan az volt mint az előzőknél.Jegyző előtt apa elismerte hogy ő az apa, én elfogadtam kész.

Nálunk az volt a macera hogy az én nevemre került a papírok hiányába a gyerek, így meg kellet várni az új születési anyakönyvit, annak bírtokában újra kellet csináltatni a lakcímkártyát, taj kártyát, adó kártyát és csak akkor tudtam elintézni a gyest, csp-t.

Ugyhogy mielőbb intézkedj. :)

2012. nov. 18. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Legkésőbb dec-ben el fogjuk intézni, inkább az volt a kérdéses, hogy pénzbe kerül-e, kell-e közjegyző által regisztrált élettársi kapcsolat..
2012. nov. 18. 22:12
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem kell bejegyzett élettársi kapcsolat,nem kell fizetni érte.Mi júniusban intéztük.Ha nem voltál még férjnél egy hajadonsági papír kell,ha voltál akkor a válási papírok.Bementek mindketten,azonnal megcsinálják,kb 20 perc,a papírokat Bp.-en azonnal megkapod,egy példányt a kórházban elkérnek, az anyakönyvi kivonathoz
2012. nov. 19. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nálunk nem kellett hajadonsági papír. Én csak a személyi okmányaimat vittem, meg a kiskönyvet. A férjem is az okmányait. Azonnal megcsinálták és kézbe adták.
2012. nov. 19. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
és a hajadonsági papírt hol kell intézni? :)
2012. nov. 19. 22:57
 8/8 anonim válasza:

Na, ne keverjük a szezont a fazonnal. Az élettársi kapcsolatnak három fokozata van.

1. ,,sima" összeköltözés, ergo a pár összebútorozik

2. nyilvántartott élettársi kapcsolat (,,van róla papír")

3. bejegyzett élettársi kapcsolat (,,van róla papír")

Az első kettőt különböző és azonos nemű párok is köthetik, de az utolsót CSAK ÉS KIZÁRÓLAG azonos emű párok, mivel ez jogilag a házassággal -apróságoktól eltekintve- megegyező intézmény, olyannyira, hogy különböző nemű párok nem is köthetik meg, mert ez már a házasság megkettőzését jelentené.

2014. okt. 28. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!