Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák akiknek legalább 2-3...

Anyukák akiknek legalább 2-3 gyermekük van válaszolnátok nekem?

Figyelt kérdés

Nem szeretnék senki zsebében turkálni csak érdekelni mennyiből éltek egy hónapban,hogy a 2.-3.babára mennyit költöttetek.Van egy 20 hónapos fiunk,és igaz,most épp a dackorszakban van én nagyon nehéz vele,de később max 1-2 év múlva szeretnénk ha születne még egy babánk.

Jelenlegi keresetünk kb 180-220ezer Ft,de ez februártól lecsökken 130-160ezer Ftra,mondjuk addigra szeretnék munkát találni.Szóval kisfiunk születése előtt a nagyobb dolgokat babakocsi,kiságy,pelenkázókomód,babaülés,babahinta,sok ruha stb. kaptuk (kisöcsémé volt).Így mindennel együtt az Uhval,vizsgálatokkal,pelenkával,ruhával együtt kb 200.000Ft volt a kiadás fiunk születése előtt.

Most viszont a babkocsi az már nincs olyan állapotban se a kiságy,a pelenkázókomód sem az igazi,kiszámoltam kb 500.000Ft lenne a következő baba,mindennel vizsgálattal kismama ruhával,egyebekkel együtt.Kíváncsi lennék vajon lenne-e esély arra hogy már 1 év múlva meglegyen a kistesó? vagy legalább 2 év kéne még,úgy hogy ha lesz munkám kb 250-300.000Ft lenne a bevételünk,nincs hitelünk a rezsi 50ezer a benzin kb 20.000 Ft egy hónapban.Tudom,hogy igény függő,mondjuk szeretek új ruhát venni,de oda figyelek,hogy ne a legdrágábbat,gyerek ruhát vettem használtan is ,de ahogy nő a fiam egyre kevesebb jó állapotú ruha van a méretében,az ételekből is igyekszünk egészséges,jó minőségű ételt venni,és egyszer-egyszer szeretünk kikapcsolódni,akkor ugye vannak ünnepek,vagy betegségkor gyógyszer kell,szóval elmegy a havi 180ezer Ft sajnos sokszor maradéktalanul,és még nem tettem félre.Bocsánat ha kicsit össze-vissza van a kérdésem,csak kétségbe estem,hogy mikor lehet még egy gyerekünk.

Előre is köszönöm a válaszokat!


2012. dec. 19. 19:42
 1/7 anonim ***** válasza:

2 és 4 éves gyerekek.

Hitel: 40000

Rezsi: 75000 (ebbe net, mobil is)

Hitelkártya: 25000

Benzin: 20000

Pelenka: 6000

Gyógyszertár: 5000

Háztartás, cigi: 100000.

Össz: 270000.

Ami marad, ha marad megy a házra, építkezünk.

2012. dec. 19. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nálunk 5 fős család havi kiadása mindennel együtt kb. 400.000 Ft.

3 kisgyerekünk van, mindegyik pelenkás még, 1 autónk van, 3 szobás lakásunk, hitel nincs, 2 felnőtt BKV bérlet, rezsi, biztosítások, étel-ital, háztartási szerek, parkolás, ruházat, cipő, gyógyszerek, stb. Nyaralni évi 2-3 alkalommal, összesen kb. 2 hetet szoktunk menni.

Kert, saját gazdaság nincs (nagyszülőknél sem), minden élelmiszert vennünk kell boltban, piacon.

2012. dec. 19. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Nálunk 5 gyerek van , most várom a 6.-at. A kiságyat még az első születése előtt vettük használtan , minden gyerekem ebben volt az első két évben , a 6. is ebben fog aludni 2 éves koráig. Babakocsit én is elhasználtam egy párat , de elsősorban azért , mert mindig teleraktam az alját a bevásárlásnál , mert autonk nincs és azért ennyi embernek elég sokat kell vásárolni akárhogy is nézzük , ugyhogy szegény babakocsik nem birták a terhelést . Magánorvoshoz nem járok , szülésért sem fizettem még soha és mégis mindegyik egészséges , nem volt soha gond sem a terhesgondozásnál , sem pedig a szülésnél. Babaruhák megvannak. Ha igy nézzük mondjuk nekem a 6 . gyerek sem került eddig sem egy fillérbe sem és a megszületése után 6 honapig is csak a pelenka , kell , ami 3-4 ezer forint lesz maj. Néhány aproság kell majd pl.törlőkendő , popsikenőcs , de ezek nem jelentős kiadások. Amit irtál , hogy 500 ezer forint kell egy következő babára szerintem rengeteg , mint látod a terhességet és az első fél évet gyakorlatilag ennyiből is ki lehet hozni , mint amennyit irta. Attol függ minden , hogy mennyire is akarsz még egy babát. Hidd el azt a pici babát nem fogja érdekelni , hogy milyen drága ágyban vagy babakocsiban van és milyen drága ruhákat adunk rá , neki tökéletesen megfelem az olcso is ebben a korban.

2012. dec. 20. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Kicsit OFF: Szia kedves 6. babát váró "Sorstársam"! Rég olvastem felőled itt. Te most hányadik hétben vagy? én a 14 - et taposom.


Bocs, kedves Kérdező az offért, egyetértek az előttem szólóval, én is a 6. babámat várom, az első gyerek óta nem vettem semmiből űjat, babakocsink pedig nincs is, így én még azt sem cseréltem. Esetleg, mivel nálunk 4 lány után jött az első fiú, akkor vettem 15 000 - ért egy nagy szatyor használt, szép kisfiú ruhácskát, ami kb fél éves korig elég. De más egyéb használati tárgyra tényleg nem kell költeni, ha vigyáztál rá.

2012. dec. 20. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, jöhetnek még :D


Tudom,hogy nem kell mindenből drága új,de ha már veszek valamilyen bútort,babakocsit szeretnék újat venni,sokszor nem sok választja el az új árát a használtétól.

Babakocsira mindenképp szükség van,mert sajnos öcsém úgy lestrapálta,hogy még egy babát nem bírna ki,arról nem is beszélve,hogy nem volt hozzá mózeskosár,és sztem hozzá a mózes feleannyi,mint egy új babakocsi.Ágyat szintén mindenképp szeretnék,mert az sem egy mai darab,ráadásul túl keskenynek tartom.0-13kg ig van autósülés,nem sokára veszünk kisfiamnak egy 15-36kg valót,és egy új ágyat,mert ez a rácsos már nem kényelmes neki.Etetőszékünk,elektromos hintánk,sportbabakocsink,kádunk,játékunk,babakarámunk,egy 5 zsáknyi fiú ruhánk szintén van,de pl most nincs mellszívóm,mert kölcsönbe volt,nincs légzésfigyelőm,szét ment a terhesnadrágom, a szoptatós melltartóm,csak magánorvoshoz mennénk,mert bizony felénk nincs egy normális orvos,sőt nincs is nőgyógyász csak magán,a fiamnál is magándokinál voltam és nagyon oda figyelt rám.Szóval összevetve azért írtam 500ezret,mert max annyi lenne mindennel együtt,pláne ha lány,sőt nagyon esélyes vagyok ikerterhességre így még meg is növekedhet az összeg kicsit.Viszont ha mindent megveszek a 2.nál akkor valószínűleg a 3. baba fillérekbe kerülne,mert minden meg van.Köszönöm még egyszer a válaszaitokat,és gratulálok a 6. babákhoz :D

2012. dec. 20. 08:33
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia

Sokmindent ki lehet fogni nagyon jó, szinte újszerű állapotban használtan és jóval olcsóbban, akár babakocsiról, akár kisbútorról, ruhácskákról van szó, szóval az 500.000 ft nekem is soknak tűnik, főleg, ha egyneműek lesznek a gyerekek, vagy nagyjából fedik egymást a szezonok a ruhatárukat illetően. Ha szerencsések lesztek, akkor gyógyszerre és tápszerre se kell különösebben költeni, amúgy sajnos ezek nagyon drágák még vényre is jelentős havi kiadás, főleg ha valamiből spec fajta kell. A pelus fix kiadás, de pl popsitörlőt is lehet olcsóbban helyettesíteni, meg sok pénztárcakímélő praktika van azért még kisbaba mellé.

Na meg hát a gyerek érdekében a saját igényeinket úgyis lejjebb adjuk ha úgy alakul, hogy szükség van erre.... szóval kevésből is lehet gyereket nevelni, persze mindenki maga dönti el, mennyi fillérezéssel együtt járó stresszt bír el. Az viszont tuti, hogy ahogy nőnek úgy kerülnek egyre többe és mikor ovisok-sulisok lesznek már dupla költségekkel kell számolni jóformán mindenből.

Ki lehet hozni annyiból amilyen összegeket írsz, főleg, ha ha megtanultok okosan spórolni és netán elég szemfülesek és törekvők vagytok, hogy innen-onnan is sikerüljön némi kis pluszhoz hozzájutni.


ami minket illet:

- hitel havi 150 ezer ft

- kocsiba benzin havi 7 ezer ft, egyéb fenntartási költségek éves szinten max 30.000 ft.

- rezsi télen 90 ezer, nyáron 75 ezer ft/hó

- net és telefonok 10.000/hó. kábel tv és vezetékes telefon nincs

kb 25-30 ezer ft-unk marad kajára és minden egyéb költségre ami csak felmerülhet. 4,5 és 2 évesek a gyerekeink. Nekem most emelték meg az óraszámomat, a férjem a főállása és a fekete állása mellett most talált még egy lehetőséget amikkel összesen havonta ketten kb 20 ezer ft-ot hozunk majd haza pluszban, ez nekünk elég nagy összeg mint látható, úgyhogy talán kicsit könnyebb lesz míg bírjuk fizikailag...

én amondó vagyok, hogy kevésből is lehet szeretetben nevelni több gyereket is, ha vágytok a kistesóra, akkor hajrá! Némi leleménnyel és szorgalommal plusz szerencsével mindent meg lehet oldani, és hiába élünk úgymond nehezebben mióta megvan a tesóka, mégis a mi családunk így tejes. nehezebb de boldogabb így és nem bánom, hogy az anyagi nehézségek ellenére vállaltam őt.

2012. dec. 20. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

kedves kérdezö

én a 10 éve vetem egy rácsos ágyat és ennyi 2 nagyobb gyerekem is ebbe aludt ,sőt most a 2,5 éves kislányom is ebe alszik semmi baja nincs majd 3 éves korába kap rendes ágyat,2 nagyobb fiamnak volt 1 rendes babakocsija ,és egy esernyő méretűre összecsukható babakocsija,kislnyomnak 1 babakocsija és most 1 esernyőre csukható babakocsija .terhesgondozás sztk ,légzésfigyo nem volt.

2012. dec. 22. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!