Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 16 hónapja szültem, azóta...

16 hónapja szültem, azóta képtelen vagyok visszafogyni az eredeti, terhesség előtti súlyomra. Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés
Röviden. Terhességem előtt 63kg voltam, ez fix súly volt, bármit ehettem, nem sportoltam. 33kg-t híztam terhesség alatt, végig rendben volt a cukrom, nem voltam toxémiás, egészséges terhességem volt, de elég vizes voltam, illetve császárral szültem, harántos fekvés miatt. Mindenki etetett hogy majd szoptatás alatt, aztán meg azzal hogyha majd elindul a gyerek, fogyni fogok. Ez azóta sem következett be. Már napi 5 órát sportoltam, kezdett rámenni a gyereknevelés rovására, mégsem fogytam egy grammot sem. Vagyis lement 12kg úgy, hogy epebetegségem lett, azaz mindentől fájt a gyomrom és ömlött fel a savam, ezért már semmit nem mertem enni. Ez elmúlt és azóta megint nem fogyok. A sport ebből állt: napi 1,5 óra terep biciklizés, 40 perc kocogás, este tv előtt 500db hasfelülés. Amikor már 4 hónapja majd megszakadtam és nem mozdult a mérleg, elegem lett. Inkább többet törődtem a gyerekkel. Sokat futok utána, mégsem fogyok továbbra sem. 78kg vagyok már kb 10 hónapja. Voltam hormonális kivizsgáláson, minden rendben, az összes hormonomat megnézték. Étkezésnél ugyanazokat eszem, mint terhességem előtt. Több gabonás teljes kiörlésű kenyér, édesség csak heti 1, max 2-szer, napi 2-4 liter ásványvíz, levesek, főzelékek, sok hús. Lehet hogy genetika? A családban a nők szülés után mind terebélyesek maradtak. Szerintetek?

2012. dec. 19. 21:07
 1/7 anonim ***** válasza:

Én 74 kg-mal kezdtem a terhességet, 91 kg-mal mentem szülni, 88 kg-mal mentem haza. A fiam most szeptemberben töltötte a 3. évét, augusztusban még 82 kg voltam úgy, hogy előbb többféle hiperszuper zsírégető tablettát kipróbáltam, Rubint Rékáztam napi 1,5 órát, alig ettem (leginkább párolt zöldség, natúr csirkemell), rengeteg ásványvizet ittam, egy deka se ment le. Feladtam.

Aztán így, hogy nem csinálok semmit, már "csak" 74 kg vagyok. Pedig eszem édességet, nem figyelek már annyira oda az étkezésre (szóval nem csak csirkemell és párolt zöldség az étrendem) és mennek le a kilók (gondolom azért is, mert már nem stresszelek rá). Azért szeretnék 70 alá menni, de ahhoz szerintem megint rá kell vennem magam a tornára, mert az már magától nem fog menni, de már az idén ezzel nem foglalkozom, hisz itt a karácsony, a sütik ideje, majd jövőre ráállok arra a mínusz 6-7 kilóra.

2012. dec. 19. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

izom nehezebb mint a háj, ezért nem mozdult a mérleg.

a zsírod átalakult izommá a kemény munka alatt, a mérleg annyit mutat mint előtte de nyilván te is érzed, hogy csinosabb vagy, formásabb, feszesebb, stb

2012. dec. 19. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
a pajzsmirigyedet megnézetted?szülés után megváltozhat,és ez okozhat ilyet.
2012. dec. 20. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Itt van a kulcs, ne egyél, akkor fogysz!!!

Drasztikus diétával tudsz csak fogyni, mert a víz lement rólad, most már zsírbólkéne fogyni, ami nehezen megy, lassabban!

Kemény diéta, és sikerül!

2012. dec. 20. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Sziasztok. Mint írtam, minden hormonomat kivizsgálták és a pajzsmirigyem is tökéletesen működik. Pedig addig meg voltam róla győződve hogy az a hibás. Most én sem sportolok már, max futok a gyerek után, de így sem fogyok, tehát hogy abbahagytam a sportot. Izom nem hiszem hogy több lett, a hasamról egyetlen mm háj sem tűnt el a szülés óta, olyan mintha ismét gyereket várnék. Hiába a felülések, hiába a hasszorító, hiába az izzasztó övvel végzett kocogás és bicikli, semmit nem mozdult a hasam. Mondjuk ahogy hozzáérek, teljesen érzéketlen, gondolom azért, merthogy átvágták a császármetszés miatt.
2012. dec. 20. 10:37
 6/7 anonim ***** válasza:
szia! Nálam is ez volt a gond, bármit csináltam nem fogytam. Aztán a fiam 2 évesen bölcsibe ment, ez annyira megviselt, hogy jócskán lefogytam. 58 kg-mal lettem terhes, a 68-ról az istennek sem tudtam lefogyni. Most 54 kg vagyok.
2012. dec. 20. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Első vagyok, azt elfelejtettem írni, hogy nekem az volt a fő gond, hogy az anyagcserém nagyon lassú volt. Elkezdtem zöld teát inni (filtereset), hiszem, hogy ez is segített.
2012. dec. 20. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!