Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Terhesség és szülés során...

Terhesség és szülés során ugye távolodnak a csontjaink. Valaki azt mondta nekem, hogy ezek már nem is fognak igazándiból "visszamenni". Vagyis az eredeti csípőméretem már nem lehet ugyanakkora, csak nagyobb, mint "azelőtt"?

Figyelt kérdés
2009. febr. 3. 06:56
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
terhesség alatt az izületi szalagok lazulnak, ezért a csontok jobban el tudnak távolodni egymástól, segítve a szülést.főként a 2 szeméremcsont közötti izület lazul, hogy könnyebben kibújjon a baba. ott majd fogsz is érezni kellemetlen fájdalmat a terhesség előrehaladtával. ez a lazaság szülés után megszűnik. azt meg kell cáfoljam, hogy nem lesz ugyanakkora a csipőd, mint volt. én kétszer szültem és mindkétszer szülés után ugyanolyan maradt a csipőm. természetesen, ha valaki 30 kilót hizik terhesség alatt, elképzelhető, hogy neki nem lesz már sohasem olyan. de alapesetben, szülés után visszaalakul minden eredeti állapotába.
2009. febr. 3. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem is inkább akkor nem lesz már ugyanolyan az anyuka teste, ha nagyon sokat hízik a terhesség (esetleg a szoptatás) alatt. Persze ebbe is belejátszhat a genetika is. Én négy gyereket szültem, nem azt mondom, hogy ugyanolyan az alakom, mint 18 évesen, de mivel a legtöbb, amit híztam egy terhesség alatt 9 kg volt, így az gyorsan leugrott. Az első két gyerek után bőven hordhattam a 36-os ruháimat tovább, most meg a 38-asat.
2009. febr. 3. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Köszönöm a válaszokat, akkor próbálok bizakodni. 11 hete szültem, sajna császár lett a vége. Úgyhogy csak most kezdhettem el igazán tornázgatni (hasizomgyakorlatokat végezni.) Elmondásaitok alapján látok egy kis reménysugarat, bár sajnos én pont az a csoport vagyok, aki még a szoptatás alatt is hízott - összesen 20 kg-ot szedtem máig össze a terhesség előtti súlyomhoz képest. Bízom benne azért, hogy van remény, hogy a régi nadrágjaimat hordhatom még.
2009. febr. 4. 12:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!