Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 2013. január 1-től, ha a...

2013. január 1-től, ha a munkába visszatérő anyuka kéri, a 6 órás részmunkaidőt is kötelező megengedni a munkáltatónak?

Figyelt kérdés
Úgy tudom eddig csak a munkaidő felét (ált. 4órát) kellett kötelezően megengedniük
2012. dec. 20. 06:58
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem volt kotelezo részmunkaidő eddig sem es ezután sem lesz.
2012. dec. 20. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
az első nem tudja (csak akkor nem értem minek ír...): ha kéred, köteles részmunkaidőben foglalkoztatni és a MT-ben nincs megkötve, hogy az 4 vagy 6 óra. Neki is érdeke a 6 óra.
2012. dec. 20. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

bocsánat közben megtaláltam. 61. paragrafus:

"A munkáltató a munkavállaló ajánlatára a gyermek hároméves koráig köteles a munkaszerződést a napi munkaidő felének megfelelő tartamú részmunkaidőre módosítani."


ha 8 órás volt a munkaidőd, akkor 4 órásra van csak kötelezve.

2012. dec. 20. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Màr ahol ez megoldhatò. Èn hiàba is kèrnèm, nem engedik. Igaz èn nem 8 òràzom, hanem 24 òràzok. Lehetetlen lenne megoldani.
2012. dec. 20. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Én is erről a "fele munkaidős" mondatról tudok, de a Nők Lapjában olvastam, hogy a 6 órás is benne lesz a törvényben január 1-től. Csak nem volt világos a cikkben, hogy ez tervezet, vagy hatályba is léptetik elsejétől.
2012. dec. 20. 15:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!