Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Borzalmas anya vagyok, és...

Borzalmas anya vagyok, és megbocsáthatatlan anyai hibát vétettem kétszer is!?

Figyelt kérdés

4 és 8 éves lányaim vannak!Rettenetes anyai hibát követtem el kétszer egymás után!Karrierista anyuka voltam/vagyok.Ezt én jól tudom.Eddig ez a gyerekeim előtt nem bukott ki,mostanság viszont annál inkább.A nagylányomnak(egyébként anyás jólelkű és érzékeny) novemberben volt az első zongoraversenye,amire nem tudtam elmenni,a lányom akkor nagyon sírt,szerette volna,ha ott vagyok,pluszban meg se tudtuk beszélni,mert nagyon későn értem haza.Sokáig volt szomorú emiatt.Tegnap volt a karácsonyi koncert az iskolában.Arra elmentem,de a cégnél probléma volt,ezért ki kellett menjek az előadásról,bedugtam a fülembe a fülhallgatókat,és végigtelefonáltam,sajnos:( A lányom kijött,én akkor még mindig beszéltem,megfogtam a kezét,kihúztam a kocsihoz,ott pedig elkezdett sírni.A kocsiban még mindig telefonáltam/fülhallgatóval./Megálltunk vásárolni,a lányom még mindig pityergett,akkor kértem,hogy tartsák.Mondtam,hogy sajnálom,és hogy szeretem,magamhoz öleltem,annyira sírt,hogy féltem megfullad.Aztán újra telefonáltam.Otthon a lányomat kiraktam,én pedig visszarohantam a céghez.Késő este értem haza,mikor benéztem hozzá még ébren volt,de nem mondott semmit,csak elkezdett bőgni.Most a nagyinál vannak.



Mit csináljak?Szörnyű anya vagyok!A lányomnak csak azt kéne megértenie,hogy ez egy átmeneti időszak,mert a cég válságban van!


2012. dec. 22. 15:42
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
Ja,és a nem ez volt az egyetlen húzásom.
2012. dec. 22. 15:45
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az első lépés az volna, hogy mérlegelj: a munkád a fontosabb, vagy a gyermekeid? Mert munkád lehet még ezer, de ha a kicsik bizalmát és megbecsülését elveszted, nem szerezheted vissza többé.
2012. dec. 22. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
neked kéne megértsed hogy neki szüksége van rád. tudom a munka is kell. de a gyerek fontosabb. és ezt nem fogja egyhamar elfelejteni. ha most nem neveled és nem szereted akkor később nem lesz kit. ezen gondolkozz el és legalább ilyenkor menj el és foglalkozz velük.
2012. dec. 22. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg kéne tanulnod különbséget tenni család, és munka között.


Neked hogy esett volna az ő helyében?

Szerintem elég nagyot vétettél, de azzal rendbe tudod még rakni a kis lelkét, ha naponta szánsz rájuk egy kis időt, ami csak a tietek. Nincs meló, nincs telefon, hanem csak ők vannak.

2012. dec. 22. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
99%
Egy 4 és egy 8 éves gyerek nem tudja még megérteni azt, hogy mit jelent ha egy cég válságban van. Nekik szükségük van Rád, szeretnék ha büszke lennél rájuk, ha dícsérnéd Őket, ha látnád milyen ügyesek, ez minden gyereknek nagyon fontos és szerintem egyfajta lelki törést okoz ha az anyjuk kb. le sem tojja, hogy egy versenyen vagy egy előadáson mit csinál a gyermeke. Ne haragudj én megértem, hogy fog a munkahelyed, de legalább az előadás idejére kikapcsolhattad volna a telefonod, vagy csinálhattad volna kevésbé feltűnően, hogy a lányod ne vegye észre, hogy baj van belőle a cégnél...
2012. dec. 22. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Mindkettő fontos!Persze,ha választani kell,akkor a lányaim.DE ilyen nem szokott előfordulni,februárig tart ez az időszak kb.
2012. dec. 22. 15:51
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
ha még egyszer lesz valami iskolai program akor ha elmész rá és keresnek közöld az illetövel hogy nem érsz rá hívjon később ,nagylányodnak fontos hogy nézd végig műsorát ,mert ha ezt nem teszed akkor biztos azt fogja érezni ö nem fontos neked.
2012. dec. 22. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
az nagyon sok. lehet utána ők is így fognak viszonyulni hozzád és ne lepődj meg. nem úgy látszik hogy a gyerekeidet választanád...
2012. dec. 22. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

kedves kérdezö

lányaid nem értik meg hogy majd márciusban ráérsz nekik most kellesz ,nem márciusban.

2012. dec. 22. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Azt nem mondanám, hogy "megbocsáthatatlan", de van mit rendbe tenned, azt biztos. Apró kis lépésekben tudsz haladni. Szervezz olyan programokat, amikor csak velük vagy. Kétnaponta egy órát tölts velük. Egy társasjáték, vagy pl. én a kislányaimmal nagyon szeretek sütni. Csinálsz egy tésztát, együtt kiszúrjátok formákkal, és megsütitek. És még ezer félét lehet.


A 8 éves már nagy. Én visszatérnék erre az alkalomra, és beszélnék róla. Nem azt mondanám, hogy "sajnálom", hanem azt, hogy "hibát követtem el, anyának meg kellett volna hallgatnia a koncertedet". Esetleg kérd meg rá, hogy otthon játssza el neked a műsort, és meghallgatod.


Februárig nem tudnak "várni", egy gyereknek az nagyon hosszú idő. HA szakítasz napi fél órát úgy rájuk, hogy az az idő csak az övék, lekapcsolod a telefonodat is, nem veszed fel, akkor helyre hozható. De ehhez Neked nagy önfegyelemre van szükséged.


Amúgy apuka hol van? Ő nem tud átvenni többet a gyerekekkel való együttlétből?

2012. dec. 22. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!