Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kamaszlányaim szerint rossz...

Kamaszlányaim szerint rossz anya vagyok! Mit csináljak?

Figyelt kérdés

9 és 14 éves lányaim vannak.Mindketten nagyon rendesek,gyönyörűek,imádom őket-bár azt hiszem,ez természetes.

Rengeteget szoktunk beszélgetni,jó a kapcsolatunk.Tegnap délelőtt viszont láttam,hogy nyomasztja őket valami,estére ki is bökték...

Én sokat hallgatok zenét fülhallgatóval.Ez annyit jelent,hogy délután,amikor futni megyek/megyünk,meg itthon,vacsorakészítés közben.

Na,tegnap együtt voltunk futni,én zenét hallgattam,ők kocogtak mögöttem.Hazamentünk ebédeltünk,társasoztunk,aztán én du neki álltam vacsit csinálni,fülhallgatóval a füleimben./Mivel mind a négyünknek más az ízlése,meg zavarná is őket,ha bömböltetem,a fülhallgató értelemszerű./Mindegy is,miközben készítettem a vacsit odasomfordált a kisebb lánykám,hogy ő ezt az mp3-at szeretné elvenni tőlem.Mikor megkérdeztem miért,nem mondott semmit,inkább felment a szobába.Aztán lehívtam a nagyot,aki közölte,hogy ő most nem akar lejönni.10 perc múlva lejött,benézett az ajtón és kiment,éreztem,hogy figyel,ezért megpördültem,kirántottam a fülemből a fülest,de már nem volt ott,azt hallottam,hogy sóhajt egy nagyot.

Meguntam a titkolózást,felmentem az emeletre,és megkérdeztem,hogy konkrétan mi a bajuk.És elmondták...Nem akarják,hogy zenét hallgassak futás közben,mert ők,akkor olyan rosszul érzik magukat,hogy nem tudnak hozzám szólni. (?) És itthon is olyan rossz,mert akkor nem tudnak hozzám jönni és beszélgetni,se semmi ilyesmi.Mondtam,hogy de hát tudjátok,hogy ez hülyeség,mert bármikor jöhettek,szívesen meghallgatlak benneteket.Azt a választ kaptam,hogy ők úgy érzik ilyenkor én nem szeretek foglalkozni velük.(?)

Mit csináljak?Ne hallgassak zenét a lányaim miatt?De hát,ez hülyeség...Vagy beszéljek még velük?Esetleg igazuk lenne?


2012. dec. 16. 07:56
 1/9 anonim ***** válasza:
93%
hát ne fülesen hallgass zenét és beszélgess velük. Ha csak tényleg ennyiről van szó akkor egyáltalán nem vagy rossz anya sőt..
2012. dec. 16. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%
nem vagy rossz anya, de őket is meglehet érteni. hétvégén lenne annak a ideje hogy beszéljetek. a fülhallgatót szerintem este vagy akkor használd amikor nincsenek otthon. de hétvégén ne. mert akkor tényleg inkább beszélgetni kéne, hogy mi történt a héten ilyesmi. és amúgy persze ha valaki zenét hallgat, azt nem akarják megzavarni, így beszélgetni sem fognak odamenni ilyenkor... sokkal jobb ha lemehetnek kaja közbe segíteni, beszélgetni, közbe ők is látják mit hogy csinálsz, lehet beszélgetni:) beszéld meg velük:) nem hiszem hogy rossz anyának tartanának..
2012. dec. 16. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

De pont ezért nem értem,mert rengeteget beszélgetünk!

:(

2012. dec. 16. 08:06
 4/9 anonim ***** válasza:
91%

Hallgasd a zenét fülhallgató nélkül amikor vacsorát csinálsz, amellett lehet beszélgetni. HA nekik nem tetszik, akkor majd kikapcsolják.


Futás közben viszont tényleg baromi zavaró, ha annak akivel futsz, füldugó van a fülében. Ilyenkor én is úgy érzem, hogy nem zavarhatom, és kukán futok mögötte. Ha egyedül futsz, hallgasd, ha velük együtt, akkor meg ne.

2012. dec. 16. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
90%
Így, ahogy leírod - úgy tűnik, falat emelsz magad köré, zenéből. Lehet, hogy ők úgy élik meg, hogy "rendelsz", ha szükség van rá. Általában a szülőt idegesíti, hogy a kamasz kizárja magát a környezetéből,se lát, se hall, ha a fülén van a kütyü, nálatok fordítva van:)Lehet, hogy neked fel sem tűnik, szokásoddá vált, ők meg ezt elutasításként élik meg: hagyjatok békén! De jó, hogy elmondták az érzéseiket, mi bántja őket. Egyszer-egyszer hagyd otthon a fülhallgatót, vagy hallgasd akkor a zenét, ha iskolában vannak! Mert átbillenhet a mérleg, és akkor már nem is akarnak majd beszélgetni veled.S az meg téged fog bosszantani.
2012. dec. 16. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
90%

VAloban lehet ebben igazsaguk a lanyaidnak, hiszen hasonlo, mint amikor idopontot kapnak, lehetoseget arra, hogy hozzad szoljanak pl. affele nyitvatartas, felveteli idopont stb.

LEhet elni a hobbidnak, amikor egyedul vagy, mivel a kapcsolatod jo a lanyokkal, ezert keszitsetek kozosen vacsorat pl., s amikor elvonultak, akkor tudsz teis foglalkozni azzal, amivel szeretnel. A gyerekek nagyon erzekenyek tudnak lenni, s talan mivel te szinte folyamatosan fuldugoval kozlekesz, igy mar a lanyaid csomort kaptak ettol, ezert most valoban erezz veluk egyutt, mivel van benne igazsag! NEm kell errol beszelgetni, mivel kellemetlen helyzetbe hoznad oket, orulj annak, hogy oszintek, ezert cselekedj, valtoztass, hogy erezzek azt, hogy figyelmes vagy, szereted oket, tehat tiszteletben tartod a keresuket is.

2012. dec. 16. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
73%

Ettől nem vagy rossz anya, de a lányaidnak igazuk van. Ne hallgass ilyenkor fülhallgatóval zenét!

Engem az is szokott zavarni, amikor itthon vagyunk mindannyian és a férjem filmet néz fülhallgatóval. Ilyenkor én is azt érzem, hogy ki vagyunk zárva, inkább ne is szóljak hozzá.

2012. dec. 16. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
93%

azért én még egy 9 évest nem mondanék kamasznak.

de amúgy nem vagy rossz anya,de megőrülök ezektől a fülhallgatós anyukás kérdésektől.

sokan ezt csinálják.és igen, nem kéne hallgatni

hallgasd ha egyedül vagy. ennyi

2012. dec. 16. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
93%
Rém udvariatlan dolog fülhallgatózni mások jelenlétében. Igen, jól látod, inkább ne tedd ezt, ha zavarja a lányaidat. Engem is zavarna, ha pl a férjem fülhallgatózna otthon. Ez annak a jele, hogy ki akarja zárni magát a környezetéből, lelkileg, agyilag máshol akar járni, mintha azt kívánná, bár ne lennének ott a többiek. Nyilván nem akarod ezt a látszatot kelteni, de nekem érthető, hogy a lányaidat ez bántja és rosszul esik nekik. Én egy pillanatig sem gondolkodnék, hogy mit válasszak a zene és a családi béke vagy a gyerekek jó közérzete közül.
2012. dec. 20. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!