Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyes után állami segítség?

Gyes után állami segítség?

Figyelt kérdés

Remélem van itt valaki aki tud válaszolni, nagyon el vagyok keseredve.Szeptember 14.én lejár a gyesem, nem munkahelyről vagyok gyesen,hanem alanyi jogon.Előtte évekig folyamatos munkaviszonyom volt. Sajnos próbaidőn voltam amikor "kedves" munkatársam meglátta az öltözőben a pocakom, így másnap elküldtek,pedig tudtam volna még-és akartam dolgozni....Máshova nem vettek fel utánna, így jöttem gyesre,mint aki sose dolgozott... :(

Arra lennék kíváncsi, hogy valami állami támogatást kaphatunk-e, ha nem találok munkát? 3 szakmával,ismerősök se vesznek fel....Egy fizetésünk van,férjem netto 75-80 at keres,meg marad a családi pótlék. Ha nem lesz munkám valami állami támogatást,segélyt tudnánk-e igényelni?Leginkább munkának örülnék. :(

A fizetést és cs.pótlékot 3 felé elosztva kb.31 e ft az egy főre eső jövedelem,és lakástörlesztésünk is van.

Mi lesz így velünk? Arról nem is beszélve hogy nem merünk ebbe a kilátástalanságba másik gyerkőcöt vállalni. :(


2009. aug. 25. 11:26
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Munkanélküli segély vagy valami álláskeresési járadék biztosan van, szerintem menj be a munkaügyi központba. Akár már most is, hátha tudnak segíteni. Minél előbb tedd ezt meg, mivel neked is az a jó, ha folyamatosan kapod a pénzt és biztosan ennek is - mint minden másnak - van átfutási ideje.
2009. aug. 25. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ.15.-én kikérem a MÁKtól hogy mettől-meddig voltam gyesen,és megyek is be a munkaügyibe.Hívtam őket,de azt mondták ne menjek mert fölösleges amíg gyesen vagyok szóba se állnak az emberrel. :(
2009. aug. 25. 11:58
 3/8 anonim ***** válasza:
80%
Gyermekvédelmi kedvezmény az jár ha nem éri el az egy főre jutó jövedelem a 35 ezer forintot. Ez pontosan annyit jelent, hogy az óvodai étkezésért nem kell fizetni és évente kétszer jár (júliusban és novemberben) 5800 forint. Ha már kapsz munkanélkülit akkor valószínűleg már nem fog járni.
2009. aug. 25. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
79%

Ne foglalkozz mit mondanak a telefonba, biztos lusták dolgozni, ezért nem akarják, hogy bemenj.

Sőt, akinek van munkája, az is regisztráltathatja magát, nemhogy lejáróféle gyesből.

Azért is menj be, nehogy az ő hülyeségük miatt valamiről lemaradj, nehogy azt mondják, hogy ezt már el kellett volna intézni, most már lecsúsztál.

Munkaügyi központ után az önkormányzat is ad szociális segélyt.


Jófej volt ez a kolléganőd. Neki mi haszna volt ebből, előlépteték, mert árulkodott?

2009. aug. 28. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%

Hát én ezt nem értem.

Hogy lehet hogy folyamatos munkaviszonyod volt, de mégis úgy mentél gyesre, mint aki sose dolgozott? eltelt a két időszak között kb fél év?

Hogy mertetek így bevállalni egy kisbabát? 75-80e ft nagyon kevés fizetés :-(

Nem kioktatni akarlak, ne értsd félre, de próbálom megérteni előbb a helyzeted.

2009. aug. 28. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
80%
Nem kell itt a másik helyzetén gondolgodni. sokan vannak hasonlóan. Én is, csakhogy januárban jár le a gyes, a gyereket nem vették fel oviba. A munkaviszony nem volt bejelentett, hiába volt több éves... Kíváncsi vagyok a válaszokra én is!!!
2009. aug. 28. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Ha a munkanélküliben nem segtenek, vagy nem jár járadék, segély, menj be a polgármesteri hivatalba.

Létezik az ún. aktív korú nem foglalkoztatottak rendszeres szociális segélye. Az összjövedelmet a ti esetetekben 2.7-el kell osztani. Ha az így kapott összeg nem ér el egy bizonyos határt, jogosult vagy a segélyre, és ha van jó kis szakmád, érettségid, még a hivatalba is felvehetnek közhasznú munkára, ami idő alatt minimálbér jár. Ha a 2.7el oszott összeg eléri a határt, vagy meg is haladja, akkor sajnos nem vagy jogosult rá. De vannak egyéb segélyek, érdeklődj a ti hivatalotokban!!! Nem nagy összegek, de a semminél több!

Drukkolok, hogy sikerüljön valami megoldást találni!!!


17 hós

28 hetes

2009. aug. 29. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat.Írok ha valamit sikerül megtudnom.
2009. aug. 31. 07:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!