Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyes majd munka majd új...

Gyes majd munka majd új terhesség fog járni tgyás és gyed ha 2013ban szülök és 2012ben történtek az előbbiek?

Figyelt kérdés

30 éves vagyok. 22 éves koromtól 27 ig dolgoztam egy cégnél. 27 voltam mikor a fiam született, otthon voltam vele tgyáson majd gyeden(2011.novig), majd gyesen (2012.júl.végéig) , ezután találtam munkát (2012.aug 1től)végre. Túl vagyok a próbaidőn, de 2napja teszteltem és védekezés ellenére pozitív tesztem van. Az ünnepek alatt is már nagyon rosszul voltam, de azt hittem a fiam által az oviból hazahozott hányós vírus miatt. Mindegy, a lényeg hogy tisztában szeretnénk lenni vele, hogy most így mivel a szülés előtt nem lesz meg 2 évem, így nem jár majd tgyás és gyed (össz.2 évig) hanem csak gyes jár? Vagy csak míg dolgoztam (eddig 5 hó meg még amennyit fogok 2013ban) arra az időszaknak megfelelően jár majd tgyás és gyed azaz 8-9 hóra?

Természetesen amíg tudnék, dolgoznék 2013.ban is, de az első terhességnél méhszájzáró műtét kellett úgyhogy lehet hogy most is veszélyeztetett lennék.


2012. dec. 29. 14:51
 1/5 anonim ***** válasza:
Az előző munkaviszonyod mikor szűnt meg? És nagyjából mikorra várod a kicsit?
2012. dec. 30. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hogy az előző? Tehát amiről az első gyerekkel eljöttem tgyásra? Gyes ideje alatt mondtam fel (mivel azóta elköltöztünk így oda semmiképp se tudtam volna visszamenni). Mivel mostanában teszteltem gondolom (mivel dokinál még nem jártam és nem is igazán értem mikor történhetett a dolog) szeptember közepe vége felé?
2012. dec. 30. 20:40
 3/5 anonim ***** válasza:

Azért kérdeztem, mert a 365 napnak a szülést megelőző 2 éven belül kell meglennie. Ha ez megvan, akkor újra kapod majd a tgyást, utána pedig a gyedet.


Mivel szeptemberre várod, így a 365 nap biztosan meglesz a szülésig, és attól függően, hogy pontosan mikor szűnt meg a munkaviszonyod még több is lehet.

Az sem baj, ha táppénzen leszel szülésig, a biztosított napokba az is beleszámít.

2012. dec. 30. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm ezt nem tudtam, azt hittem hogy a szülés előtt kell legyen 365 nap. Illetve ezekszerint amikor még gyeden voltam az biztosításnak számít, tehát mintha dolgoztam volna olyan viszony? Mert a gyes az gondolom már nem számít annak (biztosításban eltöltött időnek).
2012. dec. 30. 22:09
 5/5 anonim ***** válasza:
A gyed is, a gyes is annak számít, ha van mögötte munkaviszony. Ha nincsen, akkor a tgyáshpz szükséges 365 napba a gyed ideje beleszámít akkor is, ha a gyed alatt már nem élt a munkaviszonyod, de a gyedhez szükséges 365 napba csak az az idő számít bele, amikor élt a jogviszony.
2012. dec. 31. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!