Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Terhesgondozásra a védőnő...

Terhesgondozásra a védőnő küld, vagy oda mikor kell menni? Vagy elég csak a védőnőhöz járni? Vagy akkor menjek terhesgondozásra ha orvosra van szükségem?

Figyelt kérdés

2012. nov. 5. 18:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

azért ez nem így megy..

ha kiderült hogy terhes vagy szépen elmész amit igazol az orvos is csinál ultrahangot,és megállapítja hány hetes vagy.

ilyenkor jönnek a vizsgálatok és kirendeli a körzeti védőnőt.

ő majd odaadja a kiskönyvedet és onnantól járni kell legalább havonta terhesgondozásra ,és emellett még a kötelező uh,vérvétel, stb..


érdemes elmenni terhesgondozásra mind a te és a baba érdekében,

na meg jól jön az az egyszeri anyasági segély,ami azt jelenti hogyha megjelensz 4 terhesgondozáson akkor kaphatsz egyszeri 64500 forintot..


orvost is fogadhatsz ha akarsz

de mindenben segíteni fog a védőnő.


minden jót.

2012. nov. 5. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
2012. nov. 5. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

A védőnőd majd megmondja hová kell járni körzetileg.

Nálunk pl. sajnos sehová, mivel nincs terhesgondozás.

2012. nov. 5. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszi,olvastam azt a kérdést is,de ami pont engem érdekel arról senki se írt.
2012. nov. 5. 19:31
 5/11 anonim ***** válasza:

Ha kiderül, h terhes vagy, akkor el kell menned nőgyógyászhoz, h megnézze, h minden rendben van-e. Pl.: nem méhen kívüli-e a terhesség. A védőnő is kérni fog az első alkalommal egy igazolást a nőgyógyásztól vagy az első ultrahang felvételt.

Erre gondoltál? Vagy mire lennél még pontosabban kíváncsi? Szívesen segítünk:)

2012. nov. 5. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm,már 14 hetes teres vagyok :) Arra lennék kíváncsi hogy külön járni kell-e terhesgondozásra az sztk-ba,vagy elég csak a védőnőhöz járni.Vagy ha kell járni akkor a védőnő küld oda is,vagy magamtól kell menni ha orvos segítsége kell?Sajnos errefelé senki se mond semmit még az ultrahangon is kérdezni kell hogy mondjanak valamit a babáról :(,mivel 1. baba így nem tudom még mi hogy van.
2012. nov. 5. 20:11
 7/11 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Azért nehéz erre válaszolni, mert sajnos minden városban, sőt minden kórházban máshogy van. Az a legegyszerűbb, ha elmész a védőnődhöz és Ő elmondja neked, hogy nálatok mi a rendszer. Ha 14 hetes vagy, akkor már jó lenne Őt felkeresni. Van egyáltalán így terhes kiskönyved?

2012. nov. 5. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
12 hetesen már lemaradtál a 12 hetes tarkóredő-mérésről, amivel a Down-kórt szűrik. Mielőbb menj nőgyógyászhoz!
2012. nov. 5. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Magán orvost nem tudsz megfogadni? Aki nyomon követi, h mikor hová kell menned? Én ahhoz járok, és ezért elképzelni sem tudom másként a terhesgondozást + nálunk a védőnők nagyon gyengék. Semmihez nem adnak beutalót, és most már egy harmadikhoz tartozom, mert mindegyik éppen elmenőben van:(
2012. nov. 5. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
sajnos ez mindenhol másképp van. van ahol a nőgyógyász végzi a gondozást, van ahol a védőnő, van ahol meg egy teljesen másik személy, nehéz meghatározni hogy nálatok ki végzi, de kérdezd meg a védőnőt vagy a nőgyógyászt hogy nálatok ez hogyan működik
2012. nov. 6. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!