Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Csúnya beszéd gyerekeknél....

Csúnya beszéd gyerekeknél. Hogyan kezeljük ha minden kötél szakad?

Figyelt kérdés
Van két kisfiam 8 és 4,5 évesek. A nagy már úgyahogy kezdi kinőni, de most a kicsinél krónikus. Legutóbb sajnos szüleimet és egyik nagynénémet (aki tanító) örvendeztették meg a pisi,aki és cici szavakkal. Nagyon szégyenlem magam,mert úgy éreztem kézben tarom.. de most,hogy nagyinál vannak elszaladt velük a ló. Rettenetes élmény lehet a szüleimnek. Kaki vagy, meg cicit akarok ilyenekkel jönnek. Próbáltuk nem észre venni. Rá szólni,hogy nem illik nem szabad.. elmagyarázni,hogy ezeket miért nem használjuk nyakra főre. De a kicsinél mintha a falnak beszélnék. Ideges leszek tőle... az sem használ ha a szájára verek. Az sem ha szigorú vagyok, ha kiabálok. Apukám is ennél az esetnél nagyon szigorúan megfogta őket és elmondta hogy nem beszélhetnek így sem egymással de legfőképpen egy felnőttel. Segítsetek mire nem gondoltam még? Hogy lehet ezt túl élni?

2012. dec. 29. 15:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szia! Ez életkori sajátosság. A gyerekek zöméből nevetést vált ki ez a 3 szó, és úgy gondolják, hogy másnak is vicces. Párom kisfia lassan 7 éves, de még mindig akkorákat tud röhögni rajta, hogy nem igaz.

Egyébként ezek nem is csúnya szavak szerintem.

2012. dec. 29. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Lehet túl konzervatív vagyok de engem, minket zavar....

pl ha megkérdezem mit kérsz enni? Kaki levest a válasz.

pf....

2012. dec. 29. 15:33
 3/11 anonim ***** válasza:
Egy kicsit off: Az én lányom még csak 20 hónapos, de előszeretettel használja a hülye és a fasza szavakat. A legdurvább az, hogy akkor használja őket, amikor kell. Pl: betakargatja a babáját, ha végzett, akkor mondja, hogy "na, fasza". :-(Sok gyerek lakik a lépcsőházban, sokat vannak együtt, ott tanulta. Én sem tudom kezelni, pedig pedagógus vagyok :-( Majd olvasom a hozzászólásokat, hátha tanulok belőle.
2012. dec. 29. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
85%
Ne haragudj de iszonyatosan túlreagálod..
2012. dec. 29. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Hát azt hittem én vagyok ilyen béna anya, vagy az én ygerekeim ilyen értetlenek. Napi szinten élvezik ha százszor mondják, pisi kaki. Persze ezt sokszor olyan összetételekben, hogy azt akar enni, vagy azzal csúfolja a másikat vagy egyszerűen csak mondják. Pedig nem beszélnek csúnyán, ezen kívül, de ez kiakaszt.
2012. dec. 29. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
54%

Különösebben nem találok benne olyan rosszat,még ,,kicsi" ha figyelm kívül hagyod leszokik.

Kislányom valamelyik nap valami mondatához hozzátette a kur.a any...d! Majd lehidaltam.

2012. dec. 29. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
58%
Nagyon sajnálom a gyerekeidet, ha szerinted a cici, pisi és a kaki szavak csúnyának számítanak!!!
2012. dec. 30. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nem tudom mit szólnál ha a te gyereked állna oda egy néni elé az utcán és mondaná neki,hogy cicisnéni... próbáld ki. vagy, ohgy kaki vagy néni.....
2012. dec. 30. 11:09
 9/11 anonim ***** válasza:
70%
Megjegyzi, mert GYEREK, hallja ezeket a szavakat tőletek, ahogy általában minden háztartásban előfordulnak..Ő meg másra is használja Istenem, senki nem fog egy gyerekre haragudni...
2012. dec. 30. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Ok akkor hogyan ne reagáljuk túl? családilag, mert nem csak nekem van ezzel gondom.
2012. dec. 30. 18:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!