Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Csúnya beszéd gyerekeknél....

Csúnya beszéd gyerekeknél. Hogyan kezeljük ha minden kötél szakad?

Figyelt kérdés
Van két kisfiam 8 és 4,5 évesek. A nagy már úgyahogy kezdi kinőni, de most a kicsinél krónikus. Legutóbb sajnos szüleimet és egyik nagynénémet (aki tanító) örvendeztették meg a pisi,aki és cici szavakkal. Nagyon szégyenlem magam,mert úgy éreztem kézben tarom.. de most,hogy nagyinál vannak elszaladt velük a ló. Rettenetes élmény lehet a szüleimnek. Kaki vagy, meg cicit akarok ilyenekkel jönnek. Próbáltuk nem észre venni. Rá szólni,hogy nem illik nem szabad.. elmagyarázni,hogy ezeket miért nem használjuk nyakra főre. De a kicsinél mintha a falnak beszélnék. Ideges leszek tőle... az sem használ ha a szájára verek. Az sem ha szigorú vagyok, ha kiabálok. Apukám is ennél az esetnél nagyon szigorúan megfogta őket és elmondta hogy nem beszélhetnek így sem egymással de legfőképpen egy felnőttel. Segítsetek mire nem gondoltam még? Hogy lehet ezt túl élni?

2012. dec. 29. 15:25
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%

1. vagyok.

Ezzel hidd el semmilyen probléma nincs, sőt, jól neveltek a gyermekeid, ha csak ezeket a "csúnya" szavakat használják. :)


És amelyik felnőtt ezt kikéri magának, vagy megsértődik egy 4 évesre, hát komolyan, ő szégyellje el magát! Jó persze, mi sem örülünk, ha halljuk, de akkor komor arccal közöljük, hogy ez drágám nem vicces! :) De mondhatod a falnak mindaddig, amíg rá nem jön, hogy nagyon nem az... De az nem most lesz... :)

2012. dec. 30. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!