Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Adnátok ilyen nevet ahol a...

Adnátok ilyen nevet ahol a vezetéknév utolsó betűje ugyanaz mint az utónév elsője, pl. Polák Kitti, Balog Gerda?

Figyelt kérdés
2012. dec. 30. 18:07
 1/8 anonim ***** válasza:

Nekem apáék úgy választottak nevet, az öcsémnek, hogy ne legyen úgy ahogy leírtad.

Mert szerintük egybeolvad a név, és nem jó a hangzása.

Szerintem sem valami jó, valóban összeolvad.

2012. dec. 30. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
de ha mondjuk csak az az utónév tetszik legjobban akkor mennyire zavaró?
2012. dec. 30. 18:12
 3/8 anonim ***** válasza:
Most hogy így mondod, elgondolkoztam és nekem is ilyen nevem van,tán még igazán fel sem tűnt, még sosem éreztem, hogy zavaró lenne,vagy bármi gondom adódott volna ebből.Nekem "r" betűk találkoznak.
2012. dec. 30. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igen amúgy olyan ismerősöm is van aki R R tehát r végű és Rita.
2012. dec. 30. 18:20
 5/8 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem tűnt fel, hogy egybeolvad a két név addig, amíg ezt itt nem olvastam. Tehát adnám a nevet. Ha nem ebbe, akkor másba fognak belekötni az emberek, ahogy szokták mostanában.
2012. dec. 30. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Valóban nem hangzik túl jól, ha lehet elkerülném, de ha annyira tetszene az adott keresztnév,

akkor nem érdekelne.


Az én nevem is ilyen, két "i" betű találkozik.


Időnként félreértik*, visszakérdeznek... de nem olyan gyakran, hogy ne lenne kibírható.


*ha túl gyorsan mondom, akkor a vezetéknév végén nem hallják ki az i betűt

2012. dec. 30. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem is hasonló nevem van. A-ra végződik és a-val kezdődik. Soha nem éreztem hátrányát és kimondva sem hangzik rosszul.
2012. dec. 31. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Semmiképp sem. De meg is kínlódtunk a névadással...
2015. júl. 1. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!