Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van itt ügyvéd? Családba...

Van itt ügyvéd? Családba fogadás megszüntetésének mi a menete? Ha kötelezik a gyámot, hogy a gyermekem adja át, akkor miért nem kapom már vissza? Bírósági végzés is kell?

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy melyik kategóriába tegyem fel a kérdésemet?! Igazából egy ügyvéd tanácsa kellene.


Kaptam egy Határozatot, amiben az szerepel, hogy:


A családba fogadást megszüntetik.

Felhívnak a szülői felügyelet jogainak gyakorlására.

Kötelezem a volt gyámot, hogy a gyermeket összes ruházattal, használati tárggyal, személyes holmival és irataival együtt adja át a szülőnek.

A határozat ellen a kézhezvételtől számított 15 napon belül illetékmentes fellebbezésnek van helye. A fellebbezési határidő elmulasztása esetén nyolc napon belül igazolási kérelem terjeszthető elő.

Az eljárás a gyám és az anya együttes kérelmére indult. Kérték a családba fogadás megszüntetését, mivel a családba fogadásra okot adó körülmény megszűnt.

A családba fogadást meg kell szüntetni, ha azt a szülő kérte. Az anya kérelmével kapcsolatban a gyámhivatal az apa meghallgatását mellőzte.


Na, most mentem, hogy elhozom a Lányomat, mert úgy értelmeztem, hogy a Gyámnak ki kell Őt adnia. De a GYÁM nem adta át, mert még nincs bírósági végzés.

Ez így igaz, hogy az is kell hozzá?

Akkor miért hívták fel a gyámot, hogy adja ki a Lányomat???

Kérlek szépen válaszoljatok, mert megőrülök!!!



2013. jan. 1. 14:57
 1/8 anonim ***** válasza:
A határozat arra szolgál, hogye lezáratlan ügyet lezárjon. Ha van egy határozatod, melyben a családba fogadást megszüntették, és amelyben kötelezik a gyámot, hogy kiadja a gyereket, úgy ezt nem tagadhatja meg, max. akkor, ha fellebbezett a határozat ellen. Ha erről nincs szó, akkor ki kell adja.
2013. jan. 1. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Sajnos fel fog lebbezni a határozat ellen, mert Ő nem kérte a megszüntetését és most azért nem akarja kiadni, mert szerinte EZ NEM JOGERŐS???

Hogyan érjem el, hogy végre kiadja?

Annyit harcoltam ezért és mindenféle vizsgálatokon mentem keresztül.

2013. jan. 1. 15:22
 3/8 anonim ***** válasza:
Valóban nem jogerős meg a végzés es ha fellebbezett, akkor meg egy darabig nem is lesz az.
2013. jan. 1. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Kérd gyámügy vagy rendőrség segítségét
2013. jan. 1. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Gyámügy csak holnap reggel lesz, ha lesz egyáltalán. Én holnap ovit akartam intézni. Mert dolgoznom is kell mennem.

A rendőrség segítségére még nm is gondoltam. De itt tök hül.ék. Köszi, megpróbálom...

2013. jan. 1. 17:53
 6/8 anonim ***** válasza:
Hogy áll az ügyvéd?
2013. jan. 20. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ugyed. Hogy áll az ugyed?
2013. jan. 20. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Sziaa. Tudom ez régi írás de mennyi idő alatt hoztak meg. a döntést?
márc. 9. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!