Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nagyon nagy butaság egy két...

Nagyon nagy butaság egy két éves gyereknek utólag egy második keresztnevet adni?

Figyelt kérdés
Végülis szép nevet kapott a lányom: Nóra. Amikor terhes lettem, és kiderült, hogy lány, a férjem csalódottságát azzal próbáltam elűzni, hogy ő válaszhatott nevet. Én csak vétójogot kértem. Az első nevet (Ramóna) visszadobtam, így a másodikat, a Nórát elfogadtam. Éreztem, hogy nagy-nagy szeretettel választotta ki az apukája a nevet a kislánynak, és szép név, nincs vele baj. Mégis, úgy érzem, túl gyakori, túl sablonos. Kovács Nóra... Egyik reggel arra ébredtem, hogy mennyivel egyedibb, jobban hangzó lenne így: Kovács Nóra Karolina. És nem hagy nyugodni a gondolat: mi lenne, ha hivatalosan is felvenné a Karolinát? Természetesen továbbra is Nórinak szólítanánk, ez nem változna. Ti változtatnátok? Szerintetek nagyon megsértődne a férjem? Már két éves a lány...
2013. jan. 1. 22:46
 1/8 anonim ***** válasza:
85%
Értelme mi? Mert sztem semmi.
2013. jan. 1. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia! Mindként név szép!

De szerintem most már nem érdemes. De ha jóa kapcsolatod a férjeddel, remélem az, akkor felvetheted neki, csak mint ötlet, és ha nem elutasító, akkor végig vihetitek a névadást, lehet hogy később a kislány is örülne neki. Ha nem tetszik neki, nem használja.

Bár lehet hogy neki ez nem lenne fontos, inkább neked :)

A babád így is különleges, egy gyakoribb névvel is :)

2013. jan. 1. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Felesleges, mert bemutatkozni csak Nóraként fog.És attól hogy teszel egy második nevet a Nóra mellé attól még a Kovács Nóra egy egyszerű név lesz.Amúgy szép a Nóra név, felénk ritka.Kár a Karolínával elrontani.
2013. jan. 1. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Felesleges.

Nem mert minden iratba a jövőben írhatná le, hogy neve Kovács Nóra Karola, születési neve Kovács Nóra.

Teljesen felesleges, jó a rövid név.

2013. jan. 2. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Vesd fel a férjednek, ha nagyon szöget ütött a fejedbe, de ne ragaszkodj hozzá. Egyébként szerintem is felesleges, szép név a Nóra (jelentem, a mi rokonságunkban, játszóterünkön és bölcsinkben sincs). Ha mégse tetszene neki felnőttkorában, ő is felvehet majd mást vagy még egy nevet.
2013. jan. 2. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Tartalékold a következő babára! ;) Egyébként a mi vezetéknevünk is Kovács, én szép átlagos neveket adtam, és nem bánom. A második névvel csak a baj van!

Sztem nem a név teszi az embert!

2013. jan. 2. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Golan Trevize ***** válasza:
100%

Először is őszintén gondolkodj el azon, hogy a gyereket nevezed el, vagy "magadnak" adsz egy olyan nevet, ami tetszik.


Gyerek nevét semmilyen esetben nem tanácsos megváltoztatni, mert nagyon összezavarodhat.

2013. jan. 2. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem egy korábbi ismerősöm felnőtt korára választott és jegyeztetett be magának egy második keresztnevet. Így garantált szerintem, hogy büszkén viselné a választott nevet, mintha később azért kéne járnia a hivatalba, hogy azt el akarná hagyni.
2013. jan. 2. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!