Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mire van szükség egy újszülött...

Mire van szükség egy újszülött babához? Miket kell beszerezni?

Figyelt kérdés
2013. jan. 1. 23:01
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ milyen igényeitek vannak.

Alap dolgok, amik mindenképpen kelleni fognak:

-pelenka

-popsitörlő

-bodyk, rugdalózók, sapkák

-lázmérő

-orrszívó

-takaró/hálózsák

-kiskád

-20-30 db textil pelenka

-évszaktól függően overál vagy bundazsák

-kiságy/bölcső, lepedők

-amiket a gyerekorvos felír (popsikenőcs, vitaminok, köldökápoláshoz szükséges szerek, lázcsillapító kúp)

Ami jó, ha van:

-babaolaj, hintőpor, testápoló

-légzésfigyelő

-bébiőr (ha külön szobában alszik)

-pelenkázó komód

-vízhőmérő

-hordozó vagy autósülés

-babakocsi, vagy egyéb babahordozó eszköz

2013. jan. 1. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ja kifelejtettem:

Jó ha van legalább egy cumisüveg akkor is, ha szoptatni szeretnél, sosem lehet tudni. Az sem árt, ha egy játszócumi is van otthon.

2013. jan. 1. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az első válaszadó jól leírta.

---Cumisüveg ---mindenféleképp legyen otthon , akár teához, akár tápszerhez akár anyatejhez.

Ami még jól jöhet az a ---mellszívó--- akár a soktej miatt , akár a kevés tej miatt, vagy csak azért mert gyerek nélkül szeretnél elmenni valahova.

Nekem mellgyulladásom lett és kellett. Ki kellett próbálnom a kézifejést és hát.. ki is öntöttem amit lefejtem ,mert hiába mostam le a kezem a mellem előtte mégsem éreztem tisztának.

---Cumi--- is jól jöhet,de legalább kettő. Ha az egyiket sterilizálod akkor addig a másik még lehet a babánál.


Ami még szerintem fontos az a sterilizáló vagy ha arra nem szeretnél költeni akkor egy nagyobb lábas és egy eszköz amivel kiszeded a cuccokat a forró vízből. Ezt csak erre használt. Illetve egy kisebb is ha forralni kell vizet.Ehhez --citromlé-- ,hogy ne legyen vízköves.


Amit én használok még az az --ágypelenka-- amit gyógyszertárba kapsz. 100ft-t körül van darabja. Én ágyon pelenkázok és mindig ezt terítem le,ha baleset lenne ami a fiamnál sokszor adódik akkor csak kidobom.Illetve ilyen van kiterítve a konyhába is és erre teszem ki azokat a dolgokat amiket kifőztem.


Ami még jól jöhet :---orrcseppp ,orrspray orrszíváshoz.

Műanyag kiskanál, gyógyszerhez.

Uzsonnás zacsi amibe csomagolod a pelust ha nem használsz külön kukát.

Vatta a köldökápoláshoz,arcmosáshoz és egyebekhez.

Babaolaj: fürdés előtt bekenni a babát.

Textilpelenkából szerintem elég bőven 10 db elsőre. Amihez kell az a fürdéshez a baba alá illetve büfizéshez,meg persze ha mentek az orvoshoz.

Hajkefe.

Plédből vagy takaróból 2db. Egy a babakocsizáshoz és egy a lakásba.

Körömvágó olló,hetente le kell vágni a körmét olyan gyorsan nő.

Külön lázmérő.

Ennyi jutott eszembe. Még ha száraz a lakásba a levegő akkor egy párásító ajánlott.

2013. jan. 2. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!