Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Szerintetek a baba szempontjáb...

Szerintetek a baba szempontjából az abortusz, vagy az örökbeadás a jobb?

Figyelt kérdés

Egy példa: Egy szegény családba védekezés mellett becsúszik a harmadik baba. Nem tudnák eltartani. Itt már a baba szempontjából kell nézni. Tehát az a jobb neki, ha meghal, vagy ha egy családhoz kerül, és valószínüleg soha nem fogja látni a szüleit.


Mindenki véleményére kíváncsi vagyok.



2012. dec. 7. 00:15
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
66%
Örökbefogadás, jó nevelő szülők mellett lesznek szülei, csak a vér szerintit nem fogja ismerni,de attól még boldog lehet.
2012. dec. 7. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
54%
A baba szempontját nem tudom,mert ő még nem tudja megmondani. De az én szempontomból mindenképp a 2.lehetőség!
2012. dec. 7. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
72%
Örökbefogadás.
2012. dec. 7. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
37%
Sajnos ezt nem lehet megmondani, melyik a jobb.. A humánusabb természetesen az örökbeadás.. de ha belegondolok, hogy a gyermekemet, akit már láttam, fogtam, pusziltam, etettem, örökbe kéne adnom.. szerintem egész kisgyermekkorában azon járna az eszem, hogy vajon nem bántják-e? Jól bánnak vajon vele? Szeretik? És mi van, ha nem? Szóval én biztos jól meggondolnám... (Van gyerekem, és elhalt terhesség miatti abortuszom is volt, tudom milyen érzés "elvetetni" egy gyermeket, még akkor is, ha az enyém már nem élt).
2012. dec. 7. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
69%

Mint minden eloleny szempontjabol az elet jobb a halalnal. (erre torekszik minden, hogy tuleljen)

Orokbefogadas, tudtommal van nyilt is es akkor tudhatja kik a szulei, de ez mar ujabb gondolkodnivalo. Annyi gyermektelen par szeretne orokbefogadni es olyan sok az abortusz, olyan szomoru egy ilyen dontest meghozni.

2012. dec. 7. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 A kérdező kommentje:

Kedves 4-es nem egészen értelek.

Szeretetről, bántásról beszélsz. Az abortusz szeretetteljes dolog? És az nem bántás?

Nagyon sajnálom ami veled történt.

2012. dec. 7. 00:56
 7/44 anonim ***** válasza:
100%

Köszi, már régen volt, túltettem magam rajta, utána született egészséges gyermekünk :)


És az nem bántás, ha olyan örökbefogadó szülőkhöz kerül, ahol nem szeretik, bántják? Ismerek családot, ahol két örökbefogadott kislány van, sajnos az apuka nem akarta egyiket sem... és elég rossz a viszony a két kislány és az "apuka" között.. Mivel ezt közelről látom, nekem egyből az ugrik be, hogy az én gyerekemmel ezt nem csinálhatná meg egy "idegen" :(

2012. dec. 7. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
78%
Megoldás a nyílt örökbefogadás. Akkor tudod kihez kerülnek, milyen emberekhez.
2012. dec. 7. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
51%
Megoldás lehet az is, hogy fogom a két gyerekemet, meg a férjemet és kimegyek külföldre az egész családdal, és megszülöm a harmadik babát is MAGUNKNAK. Ne haragudjon senki, és pontozzatok le egész nyugodtan, de én nem tudnám örökbe adni...
2012. dec. 7. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 A kérdező kommentje:
Én úgy gondolom, hogy nem szeretik, esetleg verik is, az azért mégis csak jobb, mintha már bocsi hogy ezt írom, de kinyuvasztják szegény magzatot.
2012. dec. 7. 01:04
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!