Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kis gyermekes anyukák ti hány...

Kis gyermekes anyukák ti hány órakor keltek fel az ágyból reggel, hajnalban?

Figyelt kérdés

Olyan anyukákra gondolok akiknek már nagyobb a gyermekük és már nem kell felkelnek hozzá éjszaka.

Párotok amikor felkel a munkába való készülődéshez akkor nem fekszetek vissza az ágyba amikor felébredtek hajnalban?



2013. jan. 3. 10:29
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
A ferjem reggel 7-re jar dolgozni es 6:45-kor mielott elindulna engem felebreszt. En elkeszulok, megiszom a kavemat, elkeszitem a reggelit, bepakolom a szukseges dolgokat az autoba es 8-kor ebresztem a kisfiam (3 eves lesz februarban). Kozosen reggelizunk aztan bepattanunk az autoba es irany az ovoda es nekem a melo 9-re.
2013. jan. 3. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:

Régebben kottára 7-kor ébredt a fiam, amikor még itthon voltam vele, úgyhogy akkor indult a nap. Viszont akkor még (már) nem volt párom, szóval nem volt olyan, hogy ki mikor kel, ketten éltünk a gyerekkel. Most már ovis, meg előtte bölcsis volt, a hét nagyobbik felében hatkor kelünk, ahhoz ébreszteni kell. Sőt, most már a hét másik felében is, mert csütörtök-pénteken egy kicsit lehetne tovább aludni, akkor nem sietek, de már hétkor sem kel magától.

Én általában felkelek a párommal együtt, akkor is, ha nekem nem kéne, mert úgyis felébredek, ha ő felkel, olyan 6 körül (mikor hogy sikerül), akkor még kicsit kiülünk a konyhába, beszélgetünk, stb., és ha én jobban ráérek, akkor ténfergek egy kicsit, amíg ő el nem indul, meg előszedem a gyerek cuccait, és utána ébresztem a csemetét és viszem az oviba. Az már bajosabb, amikor mind egyszerre indulunk, de általában időben el tudunk készülni.

Na de a lényeg, hogy tehát én nem szoktam ágyban maradni, akkor sem, ha nekem nem kell mennem sehova, visszafeküdni meg pláne nem, ha én egyszer kitettem a lábam az ágyból, már nem tudok visszaaludni sajnos.

2013. jan. 3. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
Én előbb kelek mint a család, egyszerűen "pacsirta" (korán fekvő, korán kelő) típus vagyok
2013. jan. 3. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:
Hát ez úgy van nálunk hogy nálunk általában a gyermekem szokott hamarabb felkelni és az ő hangjára és mozgására ébredek automatán. De sokszor van úgy hogy akkor is fekszik mikor mi szóval ha 11-éjfél fele akkor ő is és van mikor még sír hogy nem akar aludni. A párom 5 -kor kel fél 7 kor indul otthonról de ha visszaalszunk akkor 8-10-ig csak alszunk. És a párom 12-re jön haza. Úgyhogy utána szokott lenni a kapkodás ha nincs főtt étel, akkor gyorsan kell neki állnom főzni, hogy időre kész legyen.
2013. jan. 3. 12:56
 15/27 anonim ***** válasza:
én ha nincs szünet,iskolába,bölcsibe akor sajna 5kor kell kelnem ,hétvégén,és a szünetben 6-7 között kellek hétköben férjemel kellek fel .hétvégén meg magamtol mert szeretek adig aludni amig tudok.
2013. jan. 3. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 TKI Ibolya ***** válasza:
56%

Az azért nem egészen normális hogy egy gyerek 11-kor még fent van és délelőtt 10-kor még alszik!nekem 10 és 8 évesek és 21 hónapos a gyerekeim de mindenki alszik 20.30-kor és reggel 7 óra körül kelnek hétvégén,ha suli van a nagyoknak mindenki 20 órakor ágyban és reggel 6-kor ébred.

Én minden reggel összekészítem a férjem reggeliét és ebédjét amit visz magával.Gyerekek még a legkisebb is meleg kakaóval ébrednek.

Akkor nálatok nincs reggeli ha 10-kor keltek? Vagy délután 3-kor ebédeltek?

Én nem szoktam visszafeküdni.Ki csinálná meg a házimunkát,bevásárlást stb? És a pici sem hagyná!

Azért nem csodálkozom ha ez miatt vita van a férjed és közted.

2013. jan. 3. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
76%

Teljesen egyetértek Ibolyával. Nem normális, hogy egy gyerek ilyen későn fekszik és ilyen későn kel. Nekem az is furcsa, hogy egy családanya 8-10-ig alszik.

Én 6-kor kelek, pedig éjjeli bagoly típus vagyok, tudnék aludni bármeddig. Hamarabb kelek, mint a férjem, aki dolgozik. Mire a gyerek felébred már egy csomó mindent megcsinálok, így van időm vele foglalkozni napközben.

2013. jan. 3. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
Az hogy mikor kelek évszaktól is függ.Most még Gyesen vagyok a 3 éves fiammal,ilyenkor télen mikor kint nincs munka együtt kelünk fél 7-kor.Ébresztem a lányomat a suliba,a fiam is felébred.Ha nincs suli előfordul hogy fél 8-ig is alszunk.Viszont ha kint meló van,van hogy felkelek 5-kor és megyek a kertbe.Attól függően hogy a férjem hogy van itthon,ő 12 órát dolgozik nappal-éjszaka 3-3 napokat és 3 napot itthon van én hozzá alkalmazkodom.A gyerekek este 8-kor fekszenek le.Nem tartom jó dolognak hogy kicsi gyerek ilyen későn feküdjön le mint írtad.Így persze hogy nem álmos még 8-kor.Később majd ha suliba jár mi lesz vele?Megértem hogy van ebből konfliktus.A helyedben én már nem feküdnék vissza,sőt a gyereket is átszoktatnám.
2013. jan. 3. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:
Általában az a baj hogy későn kel a gyermekem, és délben nem alszik hanem este felé 6 után van neki a delelés, alszik 1-2 órát és felébred, és fent van még 11 után is. Sehogy nem lehet rá venni hogy délben aludjon vagy este 6 kor már ne hanem 8 kor és reggelig aludjon. Nála nincs olyan hogy napi 5 szöri étkezés eszik mikor éhes lesz, hiába tuszmákolom rá mikor ott az idő úgysem eszik a gyermekem. Itt a párom sem fekszik le hamar sőt senki nincsen külön szobája ezért akkor fekszik mikor mi.
2013. jan. 3. 16:07
 20/27 anonim ***** válasza:

Nagyon nem jó a napirendetek, ezen kell változtatni, feltéve, hogy akarsz-e változást. Nem kell későn feküdni, nem kell 10-ig aludni.

Kezdj hozzá más napirend kialakításához. Nálunk három gyerek van, a férjem 6-kor kel,fél 7-kor indul dolgozni. Én is ébredek, kakaó, kávé, szokásos reggeli dolgok, a két nagyobb iskolába indul, a kisebb 4 éves, de még ő is felkel fél 7-kor, holott csak 8 után indulunk az oviba, ami gyalog pár perc.

Este pedig hozd előre a fürdést, mondjuk 7 körülre, aztán 8-kor villanyoltás. Pár nap, hét és változni fog a dolog.

2013. jan. 3. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!