Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 30 éven felül első gyermeket...

30 éven felül első gyermeket vállalók, mi volt az oka, hogy nem vállaltál előbb babát?

Figyelt kérdés

Most is így csinálnád?

Jó körülmények között éltek?


2013. jan. 3. 11:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
81%

Tanultam, éltem...utána meg nem jött.....

És igen így csinálnám, mert azt amit a gyerek előtt átéltem gyerek mellett nem lehetett volna, és úgy érzem ezek a a tapasztalatok kellettek ahhoz hogy "jó" anya lehessek....

2013. jan. 3. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

32 évesen szültem először. Azért nem előbb, mert sokáig tanultam, képeztem magamat, én ilyen pályára mentem. 30 évesen mentem férjhez, aztán még egy évig dolgoztam.

Azóta már a harmadik jön, Istennek hála, jó körülmények közt élünk.

Szívem szerint pár évvel előbb szültem volna, de nekem így hozta az élet.

2013. jan. 3. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 gabszem ***** válasza:
51%

Én 30 voltam mikor teherbe estem és 31 lettem mire szültem.

Én amúgy egyszer megfogadtam hogy 30 év alatt nem fogok szülni :) Hát éppen bejött. Erre meg kell érni szerintem és persze kell találni egy ideális apuka-jelöltet is és biztos anyagi hátteret :) Vettünk egy lakást, persze hitelre, de apuka elég jól keres én is elég jó Gyást kaptam, most meg GYED-et, úgyhogy nem panaszkodhatunk azt hiszem.

2013. jan. 3. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
84%
Sziasztok! 34 éves voltam, amikor a kisfiam született. Ennek legfőbb oka az volt, hogy én is sokáig tanultam, utána egy jó munkahelyet kerestem:-), közben költöztünk, lakást felújítottunk, és rengeteget utaztunk is. Nagyon boldog vagyok, hogy van egy kisfiunk, de ha még egyszer kezdhetném, ezeket az éveket nem hagynám ki most sem az életemből. Minden jót Nektek!
2013. jan. 3. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

30évesen szültem. Szerettem volna hamarabb is,csak nem voltak adottak a körülmények!:(

Sem az anyagiak,sem a pár nem volt az ideális. Anyámék nyakára,vagy a nélkülözésre nem akartam gyereket szülni!

Szóval ha adottak lettek volna a feltételek sokkal hamarabb szültem volna!

2013. jan. 3. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Sajnos nallam sem voltak adottak a feltetelek. 26 eves voltam amikor kikoltoztunk a parommal (aki azota mar a ferjem) kulfoldre mert sajnos otthon nem jutottunk egyrol a kettore. :( Azota a ferjem talat itt mernoki melot es en elvegeztem egy logisztikai fosulit amivel talaltam egy jo melohelyet. Dolgoztam egy ideig es 31 eves voltam amikor megszuletett a kisfiam. Idokozben vettunk hazat, igaz hitelre de nem panaszkodunk, jol elunk. Azota mar 3 eves a kisfiam. :)
2013. jan. 3. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
29 leszek nemsokára, biztosan 30 felett szülöm az elsőt. Én akartam volna korábban is, de betegség miatt nem lehetett. Ha nem lett volna probléma, már lenne, kb. 2-3 évvel ezelőtt.
2013. jan. 3. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
68%

Én barátnőimet tudom mondani, egyikük 2 egyetemet csinált meg (elvégezte az egyiket velem együtt aztán rájött hogy nem az az ő útja) majd a másikban még dolgozni is szeretett volna egy kicsit, utazgatott, "élt" a párjával. Pedig már 10 éve együtt voltak úgyhogy éppen jöhetett volna hamarabb is a baba, de ők így akarták. Mikor nem védekeztek rögtön sikerült a baba. (32 éves most)

A másik barátnőm szakított a pasijával olyan 23-24 körül és aztán nem találta az igazit voltak próbálkozások de valahogy mindig olyan hülyéket fogott ki, 30 felett találta meg a mostani párját összeházasodtak és most van útban a baba (ő 31 lesz mire megszületik a baba).

Egy harmadik ismerősöm is olyan 30 felé találta meg a neki megfelelő párt egy elvált pasi személyében akinek már volt gyereke és évekig tartott mire "hagyta magát rábeszélni" újabb babára, így a csajszi 36 volt mikor az első született.

Én 31 vagyok és 25 és 27 évesen születtek a gyerekeim, pedig én is megfogadtam hogy csak 30 felett fogok szülni, de "mást dobott a gép" mert az első babánk védekezés mellett lett a másodikkal meg nem akartunk már várni. Maximálisan megértem aki nem kapkodja el ezt a gyerekvállalás dolgot, mert nekünk pl. nincsenek nagyszülők és semmi segítség és azért 2 kicsi gyerekkel már nem olyan laza az ember már nem olyan egyszerű utazgatni, nyaralni, bármilyen hobbit megvalósítani oké tudom az ember arra csinál magának időt amire akar, de na akkor se olyan egyszerű már. Régebben gondoltam egyet kimentem futni, ma több napos szervezés hogy tudjam a férjem itthon lesz e vagy mi hogy lesz hogy rá tudjam bízni őket pedig ez csak egy 40 perces futás, nem egyéb.

Ja és anyagiak. Hát mi gyűjtögethettünk volna még végülis de normálisan élünk azt tudom mondani.

Barátnőmék ( aki élt dolgozott nyaralgattak stb. baba előtt) ők nagyon jól élnek de főleg mert a férjének van nagyon jól fizető szakmája.

Az az ismerősöm akinek 36 évesen lett ők kicsit kevésbé vannak eleresztve mivel a pasi fizet az előző gyerekei után is de azért megélnek.

2013. jan. 3. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Én 32 évesen szültem. Ennek egyetlen egy oka van, mégpedig az, hogy 6 évet kellett a kislányunkra várni.

26 évesen is adottak voltak már a feltételek, szépen fel tudtunk volna nevelni egy gyereket akkor is. Már befejeztük az egyetemet, évek óta dolgoztunk, biztos állásunk volt, volt egy kis, saját panel lakásunk. Azt azonban el kell ismernem, hogy így 6 évvel később összehasonlíthatalanul jobb körülményeket tudunk neki biztosítani. Én már abban az anyagi helyzetben is vállaltam volna, de most gyakorlatilag bármit meg tudunk neki majd adni.

2013. jan. 3. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

28 évesen szerettem volna már gyereket, de nem akart összejönni....33 évesen szültem meg az elsőt, 36 évesen a másodikat. Sajnálom, hogy nem jöttek össze előbb.

Nem élünk jó körülmények között, de ez nem izgat, majd lesz jobb is.

2013. jan. 3. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!