Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi legyen a neve? Kislány...

Mi legyen a neve? Kislány néven gondolkodom, szerintetek?

Figyelt kérdés

Holnap megyek 20 hetes UH-ra és remélem végre megtudom, hogy kislány vagy kisfiú a babám! Nagyon szeretnék kislányt! Először Zsuzsannára gondoltunk, aztán Anikóra. Most Petránál tartok, de ezzel sem vagyok elégedett és a férjemnek nem elég magyar.

Szép, egyszerű és magyar nevet szeretnék, nem a divat a fő!



2013. jan. 3. 17:11
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%
Réka- szép magyar név :)
2013. jan. 3. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
A túl régiesek mint a Johanna,Zsóka, Erzsébet, Imola nekem sem jönnek be, de a Zsófia szép.
2013. jan. 3. 19:03
 13/24 anonim ***** válasza:
100%
Olívia, Luca, Kinga, Erika, Tímea, Helga, Nóra, Alíz.
2013. jan. 3. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
52%
Enikő, Lídia, Dorottya, Blanka, Klára, Tímea, Lilla. Gratulálok a babához, holnap írd meg, hogy kisfiú e vagy kislány!
2013. jan. 3. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%
Mária.Mónika.Hanna
2013. jan. 4. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

Azon szempontokat figyelembe véve, amiket írtál, nekem ezek a nevek jutottak eszembe: Nóra, Zsófia, Noémi, Lilla, Virág, Kinga, Tímea, Enikő, Zita, Viola, Júlia, Orsolya.


Azt nem tudom, hogy a vezetéknévhez melyik lenne jó.

Tetszik valamelyik?


Amiket te írtál, szerintem a Petra elég felkapott név, legalábbis felénk, amúgy nem rossz, bár nekem egy kicsit pattogós, rideg. Zsuzsanna és Anikó mostanában tényleg alig van a gyerekek között, de mégis ismert, egyszerű, de ugyanakkor szép nevek. Az egyik unokahúgom lett Zsuzsanna (Zsuzsinak becézzük), mondták a kórházban, hogy mostanában alig adják ezt a nevet. Anikót a 10 év alatti korosztályban egyet sem ismerek. Ez is olyan név, ami a mostani 30-40-es korosztályban gyakori.

2013. jan. 4. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%

Nekem hirtelen elég sok név az eszembe jutott, ezek közül szerintem szép név az Abigél, Alíz, Boglárka, Bíborka, Bora, Boróka, Eliza, Elena, Fanni, Fédra, Gerda, Hanga, Hanna, Jana, Janka, Kincső, Luca, Násfa, Norina, Panna, Panka, Szófia

Tudom, nem mindegyik magyar név, nekem ezek azok amik eszembe jutottak anno, amikor kislányra számítottam :) Aztán fiú lett, de nem bántam meg.

Ha sikerül választani nevet, mindenképp tudasd velünk :)

2013. jan. 4. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%

Hagyományosabb nevek közül az Andrea, Csilla, Viola, Ibolya, Veronika, Adrienn, Lilla, Sára neveket tudnám ajánlani.

Barátnőm februárban születendő kislánya Karolina lesz, szerintem ez is szép és hagyományosabb név :)

2013. jan. 5. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:
Kisfiú...
2013. jan. 6. 21:55
 20/24 anonim ***** válasza:
És kisfiú névre van ötlet? Segítünk abban is szívesen :)
2013. jan. 6. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!