Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Most én gondolkodom rosszul?

Baranka kérdése:

Most én gondolkodom rosszul?

Figyelt kérdés
Van egy hasonló korú két gyerekes anyuka az ismeretségi körömben. Múltkor találkoztunk és beszélgetünk (anyósómékkal szomszédok, néha átszoktunk hozzájuk járni játszani). Mondtam neki azért nem megyünk át mert beteg a gyerekem és nem szeretném megfertőzni az ő gyerekeit. Erre az ő válasza az volt: nyugodtan menjünk át , mindegy, hogy az enyémtől vagy az ő nagyobbik gyerekük óvodás pajtásaitól betegszenek meg. A másik ilyen számomra megdöbbentő eset és kijelentése , kérése az volt, hogy kutya simogatás után mossam meg az én gyerekem kezét, mert náluk ez a szokás. Éppen akkor is mentünk hozzájuk játszani. Mintha ez nálam nem lenne szokás. Úgy jött le nekem ez az egész. Én gondolkodom rosszul? Ti mit szoktatok ilyen esetben csinálni, mondani?

2012. nov. 26. 15:00
 1/8 anonim ***** válasza:
Én betegen nem viszem a gyerekemet másik gyerekhez
2012. nov. 26. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Én sem szoktam. Ezért voltam nagyon meg rökönyödve.
2012. nov. 26. 15:06
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ezek azért nem túl nagy horderejű dolgok...

Az elsőnél én nem is az ő gyerekeit féltettem volna, hanem a sajátomat, hogy a legyengült immunrendszerével esetleg benyel valamit a nagyobb gyerektől, ami benne még esetleg csak lappang.

A másodiknál pedig simán annyit mondtam volna, hogy "nálunk is ez a szokás". :))

2012. nov. 26. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem mindenki mossa meg a kezet kutyázás utan. Betegen a gyerekemet nem viszem más gyerekek koze
2012. nov. 26. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

1. Lappanghat is betegség, ezért gyerekközösségben mindig benne van a pakliban, hogy valakitől összeszed valamit. Vannak anyukák, akik ezt már lazábban tudják kezelni.

2. Ha a nagyobb gyerek iskolást takar, akkor abban a korosztályban bizony már nem dekkolnak otthon minden náthával, köhintéssel a srácok, mert sajnos a suliból már nem nagyon lehet hiányozni, és a szülőnek is csak pár nap táppénz jár.

3. Tényleg nem mindenkinek evidens a kutyázás után kézmosás, és ez egyáltalán nem anyagi vagy szociális helyzet függő. Sőt, sok kutyatartó meg is sértődik a "kutyás kéz" említésétől.

2012. nov. 26. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Ne vedd fel ezeket. Az elsőt azért mondhatta, h ne érezd "lerázva" magadat, és mert igaza van tulképp: előbb vagy utóbb eléri majd a gyereket a betegség oviban.

Illetve a kutyás dolognál meg...Tudod , egyszer elmentünk egy rokonomékhoz, kisgyerekesek ők is, tartanak egy nagy kutyát, amelyik totálisan gyerekbarát,összes oltással rendelkezik,állatorvos látja stb. szóval nem ezzel van gond. Játszottak vele a gyerekek, aztán rohantak be a szobájukba ott játszani vmit, se kéztörlés se semmi. Én nagyot nyeltem, és azért megmostam a gyerkőc kezét.(3 éves) "Mi nem szoktuk"-mondták a rokon gyerekek erre.

2012. nov. 26. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Én azt gondolom, egyáltalán nem bántásból, hogy marha sok időd van.

Ilyeneken kattogsz?

Gondolom a betegséges sztorinál nem arra gondolt az anyuka, hogy a 40 fokos lázas gyerekeket vidd át, hanem valami enyhe megfázásnál, náthánál aztán tényleg nem oszt,nem szoroz.

A kézmosásos sztorit meg egyáltalán nem értem. Ez a "moss kezet" szerintem totál reflex, ha nem úgy fogalmazott, hogy "légyszives mosd már meg a gyerek kezét, mert otthon tuti nem szoktátok" az gáz. De egy sima "moss kezet"????

2012. nov. 26. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Hatalmas problémáid vannak irigyellek.Képzeld nem midnenkinek egyértelmű,hogy állat simogatás után kezet mosson.Az meg,hogy náthás a gyerek tényleg nem probléma,vagy elkapja vagy nem,nyilván fertőző betegséggel,vagy lázasan nem viszem sehova.
2012. nov. 26. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!