Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gólyamese? Anyukák, mit...

Gólyamese? Anyukák, mit mondtatok kisgyereketeknek, hogy lesz a kisbaba?

Figyelt kérdés
Klasszikus "gólya hozza" vagy valami kis személyes történet?
2013. jan. 5. 09:56
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Én elmondtam neki,jó ködösen,hogy van az apa,meg ez meg az satöbbi.

Látszólag megértette.

De egyszer azt kérdezte :

-És a kismacska ,hogy lesz ?

-Hát tudod mondtam már ,hogy van az apa,meg ez megaz,megint kezdtem a mellébeszélést....

Egy darabig hallgatta,aztán megszólalt :

-Hú ez az apu olyan univerzális !Kismacskát is tud csinálni .

2013. jan. 5. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Mindig a korának megfelelően az igazat kell mondani szerintem. Nekünk ez bejött. Először azt mondtuk, hogy apa meg anya nagyon szeretett volna babát, így összebújtak és apából egy kis pötty átment anyába és abból lett a baba. Aztán ezt részleteztük később, én azt is elmondtam, hogy a puncin van egy lyuk amiből ki tud bújni, mert az anya teste erre van kitalálva...

Nyugodtan mond az igazat, nem kell ködösíteni.

2013. jan. 5. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Az igazat a korának megfelelően tálalva. Tudja, hogy a pocakomban volt, sokat beszélünk is erről. Szerintem ez a gólyamese már igencsak elavult, főleg, hogy a mai gyerekek nagyon korán érnek.
2013. jan. 5. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem volt nálunk sosem gólyamese, ezt már nekem sem mondta soha senki kiskoromban. Most öt éves, de már évekkel ezelőtt szóba került, most ott tartunk, hogy ha egy néni meg egy bácsi szereti egymást, akkor amikor kettesben vannak, össze szoktak bújni, és ilyenkor, ha szeretnék, bekerülhet a néni pocijába a kisbaba.
2013. jan. 5. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Én nem rég olvastam egy gyönyörű tündéres történetet Fahidi Éva (egy auschwitz túlélő) önéletrajzi könyvében. Az ő apukája olyan történetet mesélt neki, ami amellett, hogy varázslatos, még erkölcsi tanítást is magába foglal. Emellett, abszolút személyes. De soha nem hallottam még ezen kívül olyat, ami tetszett volna.
2013. jan. 5. 11:45
 6/9 anonim ***** válasza:

Én úgy szeretném majd felvilágosítani a gyerekem, ahogy velem tette anno anyukám. Minden kérdésemre őszinte választ adott, kezdve a honnan jön a kisbaba? Az anyukája hasából. De onnan hogy jön ki? Az anyukája punciján át, te is anyuka leszel, ezért van puncid. De hogy kerül bele? Az apuka beleteszi még kis magként, az anyuka hasában fejlődik, és onnan jön ki. De hogy teszi bele? A fiúknak nem puncijuk van, hanem fütyijük. Azért másmilyen, hogy azzal tudják belerakni a puncin keresztül.

Szóval mindig az aktuális kérdésre válaszolt, én meg érdeklődő gyerek voltam, így tudtam mindent már oviban :) Szerintem butaság átverni a gyereket, mert később csak csalódás, hogy hazudtak neki...

2013. jan. 5. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én azt mondtam neki, apa betette a hasamba a babát, ott megnő, majd a doktor bácsi kiveszi.

Tegnap volt velem lányom vérvételen, meg a nőgyógyàszaton.

Itthon este mesélte az apjának, a Doktor néni leszívta anya vérét, a doktor bàcsi megvizsgálta anya cunkóját.

A vizsgálat végén a gyerek tartotta a kezét, hogy akkor kapok matricát:)))


Multkor ultrahangra is vinnem kellett, nem volt kire hagyni, figyelmesen nézte, doktor bácsi mutatta neki a dolgokat hogy ott a kistestvére

2013. jan. 5. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Rajzoltam is, meg azt mondtam, ha egy férfi és egy nő nagyon szeretik egymást és úgy gondolják, hogy egész életükben együtt akarnak maradni, akkor nagyon szorosan összebújnak és a szerelmükből lesz egy nagyon nagyon pici baba, aki még egy borsószemnél is apróbb. Ő anya hasában megnövekszik és a világra jön. Ennyi.
2013. jan. 6. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
amúgy a sehány éves kislány nagyon jó könyv :)
2013. jan. 6. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!