Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen penészmentesítést...

Milyen penészmentesítést javasoltok 15 hónapos kisbaba mellett?

Figyelt kérdés
Újépítésű lakásban lakunk immár 4 éve és minden évben ugyanaz a probléma jön elő télen: penészedés. Már 2 éve beszereltünk az ablakba levegőztető rendszert, a páraelszívó egész nap megy, felváltva szellőztetem egész nap a lakást szobáról, szobára és mégis kijön a penész. Mivel gyerek van a lakásban, nem használok vegyszert, csak ecetet vagy ezüst kolloid oldatot a penésztelenítésre. Ennél többet még mit tehetnénk? Tudom, költözzünk el, de szeretünk itt lakni, nem igaz, hogy ez probléma nem szünetethető meg véglegesen!?
2012. dec. 4. 18:55
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát nekem csak a vegyszer jött be, Ultra Szavó... gyerek ment a nagyszülőkhöz 1 napra, végigfújtam a penészes helyeket, utána jól kiszellőztettem, mert irtózatosan büdös, de egész télre megoldotta a dolgot.
2012. dec. 4. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nálunk is ugyan ez van. 6 hét múlva jön a baba,,, de új építésű lakásban vagyunk albiban... és penészesedni kezdett főleg fürdőszoba 1 hónapja, tiszta fekete lett plafon 2 nap alatt :) Na a SZAVÓ!!!!!!! nem hittem benne, de megette :D eltűnt,,, a plafon hófehér lett 1 óra alatt, ott azóta sem jött vissza. Bár máshol igen, sőt babaszobában is. Mi is előre kiírtjuk , mielőtt megszületik! De hidd el, érdemes megoldanotok, hogy SZAVÓZZATOK, mert ha mindenhol befújjátok, nem jön vissza szerintem!!! Ja, ti is menjetek el otthonról :) mert fullaszt!!!!!!!veszettül
2012. dec. 4. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A mi házunk is penészedik sajnos a beton oszlop és a betonkoszorú miatt..

Mi is a Szavót használjuk befújon a gyerekekkel kimegyünk és kinyitjuk az ablakokat.

2012. dec. 4. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen, ismerem a Szavo-t, volt már egy szerencsétlen találkozásom vele, mikor egy boltban leesett a polcról és a flakon tartalma a ruhámra ömlött. Gyakorlatilag megette a ruháimat is, úgy kellett értem jönnie a páromnak kocsival, hogy haza tudjak menni :-( Végtelenül büdös, erős szaga van. Az a gond, hogy főleg az ajtóknál lent (a zsanérnál) jön ki a penész és a gyerek ott szeret a legjobban játszani. Beül a függöny mögé és órákig ücsörög ott és beszélget a játékaival. Ha most ott befújom és el is párolog a szaga, attól még a vegyszer ott marad (hiszen azért nem jön ki újra a penész) és folyton ott nyúlkál a gyerek az ajtó zsanérjánál.
2012. dec. 4. 19:20
 5/5 anonim ***** válasza:
Ismerős probléma, nálunk ugyanez a helyzet: új építésű ház, és a szekrények mögött a sarkakban, illetve a betonkoszorúnál rendszeresen visszatér a penész, hiába a szellőztetés, párátlanítás, penészgátló festék, stb. Én sem szívesen használok irtó erős vegyszereket a kicsik miatt, de nyilván a penész sem tesz jót nekik. Ami nálunk sokat segített, az a ruhaszárító gép beszerzése volt. Nem tudom, Ti hogyan, mennyit mostok-teregettek, de amióta mi beruháztunk a szárítógépbe, azóta 80%-ban megoldódtak a penész-problémák, így rá kellett jönnöm, hogy nálunk a rengeteg száradó ruha okozta nagyrészt a nedvességet a falakon. (Mivel nálunk hetente háromszor-négyszer biztosan megy a mosógép, muszáj voltam a szobákban is rendszeresen teregetni, néha a fűtőtestre is került száradó ruha - amióta ez nincs, sokkal-sokkal jobb a helyzet, alig van penész!) Nem olcsó persze egy jó szárítógép és biztosan dob pár ezret az áramszámlán (nyáron nem, akkor kint teregetek), de ha arra gondolsz, hogy egyébként meg a penész miatt kell folyton falat meszelni, festeni és stresszelni, akkor megéri (szerintem)!
2012. dec. 5. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!