Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti is éreztek ilyet a gyermekv...

Ti is éreztek ilyet a gyermekvállalással kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Alapvetően alig várom,hogy elkezdjünk próbálkozni a babával,nagyon szeretnék édesanya lenni,aztán amikor tudatosítom magamban,hogy ennyi és ennyi idő múlva akár már édesanya is lehetek,tele leszek kételyekkel. Ez hogy lesz,az hogy lesz,mennyi fog-e ez nekünk,biztos jó döntés-e? stb. Más is így van ezzel? Öntsetek belém lelket!
2013. jan. 5. 10:14
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha ezek vannak benned, akkor még várjatok, míg jobban megértek ill. megérsz rá. Ez különösen arra vonatkozik, hogy biztos jó döntés-e.

Kételyei amúgy mindenkinek vannak, hiszen ez egy csodálatos, de nehéz területe is az életnek, viszont ha már lelket kell beléd önteni, az magáért beszél. Inkább várjon az ember, mint hogy korai legyen a gyerekvállalás.

2013. jan. 5. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mi próbálkozunk és nagyon szeretnénk is babát már, de félelmek bennünk is vannak. Szerintem egy része a félelmeknek normális, mert teljesen ismeretlen dologba vágunk bele, ami egy egész életre kihat, bennem van, hogy mindig lesz-e munkánk mindkettőnknek, hogy el tudjuk tartani, tudunk-e majd nagyobb lakásba költözni mikor szükséges (1 szobásban lakunk most). Szóval tele vagyok kétellyel, de nem afelől kételkedek, hogy akarok, hanem inkább a tőlem független tényezőktől, a gyereknevelést alig várom.
2013. jan. 5. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Második,pontosan leírtad amit érzek :)
2013. jan. 5. 10:49
 4/7 anonim ***** válasza:

9 hetes vagyok, és 34 éves. Fantasztikusan jó párkapcsolatban élünk már 6 éve a párommal. Azt hiszem, ha "nem futnánk " ki az időből, én még most sem mentem volna bele. Pont azokért amiket te is írsz. Szeretem, imádom a barátok, tesóim gyerekeit, de nem éreztem kényszert soha arra, hogy "jajjj nekem most már gyerek kell". Most ha minden redben zajlik akkor jön, nagyon fogjuk szeretni, s várjuk, de ne aggódj kételyek vannak bennem is. Pedig nekem aztán már hivatalosan meg kéne őőőrülnöm azért, hogy gyerekem legyen. :D

Egy szó mint száz, ha két életem volna, az egyikbe nem lenne egy gyerek sem, a másikba meg szülnék vagy 6-ot! :)

De mivel 1 életem van, maradt az arany középút, a fele életemet gyerek nélkül a másik felét gyerekkel fogom leélni. :)

2013. jan. 5. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat! :)


Igazából nekem azzal kapcsolatban,hogy hogyan látom el,hogyan hat a párkapcsolatunkra,mennyire leszünk boldogok, semmi kételyem nincs,alig várom,sőt,úgy érzem anya típus vagyok.

Azzal kapcsolatban aggódom néha,hogy meg tudunk-e neki adni majd mindent,amit szeretnénk,hogy jókor döntünk-e úgy,hogy jöhet,ilyenek. De mikor itt lesz,akkor már biztos más lesz :) És szuper!

2013. jan. 5. 10:59
 6/7 anonim ***** válasza:
Ilyen kételyek minden felelősen gondolkozó emberben megvannak. Emiatt ne aggódj, ez teljesen normális.
2013. jan. 5. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ahogy az utolsó írta az úgy van. Mi 3 évvel ezeleőtt próbálkoztunk,terhes is lettem.Sajnos elment, de úgy voltunk vele,lehet nem akart még megszületni. Majd vártunk ,hogy biztos legyen minden.(inkább az anyagiaktól féltünk)

Mikor terhes lettem a páromon láttam ,hogy akarja is meg nem is. (ő is az anyagiag miatt félt)Majd egyre jobb és jobb lett.Szülésnél is bent volt ,és első pillanattól remek apuka. Úgy érzem nem is kellett volna várnunk. A párom sokszor szóba hozza ,hogy kistesó... másik pillanatban már nem akar kistesót. (ez is az anyagiak miatt) Majd eldől ,hogy lesz. Ezek az anyagi dolgok amik hátráltatnak és adják a mi félelmeinket a legrosszabb. Egyelőre biztos egyke lesz,mert szeretnénk megadni neki mindent (nekünk ez nem adatott meg, csak a minimális(szeretetben is) ) a jövőt meg mi sem tudhatjuk. Jó lenne biztosabb lenne a munkahely ,a megélhetés és nem hátráltatná a fiatalokat a gyermekvállalásban.


De ezek a félelmek se rosszak ,hiszen aki felelősségteljes annyit vállal amennyit bír és tudja meg tudja adni a gyermekének a megfelelő dolgokat. Akiknek nem számít mire hova vállalnak kicsit azoknál van probléma.

(Hozzáteszem nem 100ezrekről beszélek. A mi bevételünk kb 160-200 ezer ft és az albérlet rezsivel 90-120 ezer.)Szóval nem a semmire és nem a jólétbe vállaltuk hanem a kettő között,hogy ebbe beleférne e mégegy ? Bizonytalan !


Kételyek később is lesznek mikor meglesz. De ezzel jár, mert jó anya akarsz lenni. :)

Ha tanácsolhatok neked egy könyvet... olvasd ki ezt,nagyon jó :)


[link]

2013. jan. 5. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!