Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Félrediagnosztizálták a...

Félrediagnosztizálták a gyermekemet, mi a teendő?

Figyelt kérdés

Gyermekemet két orvos is félrediagnosztizálta.

Teljesen rossz gyógyszereket,gyógymódokat adtak neki,eleve rossz volt a diagnózis,nem az a problémája.

Két hónapig szenvedett,szó szerint,vele együtt mi is,szörnűy Karácsonyunk stb.volt.

4 napja voltunk egy orvosnál,aki merően kiakadt a korábbi diagnózison,mivel nem is az a gyerkőc baja.Kapott gyógyszereket,és 4 nap alatt szinte jól is van.

Mi ilyenkor a teendő?

Az egyik magánorvos a másik állami kórházban rendel.


2013. jan. 6. 00:39
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Melyik tévedett? A magánorvos vagy a kórházi? Amúgy a kórház betegjogi képviselőjét szokták felkeresni ilyen jellegű problémákkal, és ő meg tudja mondani mit lehet ilyen esetekben tenni.
2013. jan. 6. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Mindegyik tévedett,végül egy harmadik,magán diagnosztizálta helyesen.

Betegjogi képviselőn kívül más út?

Az magánnál is működik?

2013. jan. 6. 02:50
 3/16 anonim ***** válasza:
Nem vagyok szakember, csak más miatt érdeklődtem egyszer utána: Felfogadhatsz ügyvédet, aki majd felfogad egy igazságügyi orvosszakértőt (olyat, akinek a kérdéses betegség a szakterülete). De ha a kórháziak tévedtek, az ingyenes betegjogi képviselőt érdemes először felkeresni. Akkor belső vizsgálatot indítanak, aminek eredményéről kapsz majd levelet. Ha nem tetszik az eredmény, akkor lehet kérni a vizsgálat folytatását (ami szintén ingyenes), és akkor valami területileg illetékes külsős is ránéz a körmükre.
2013. jan. 6. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
55%
Vannak betegségek, amiknél a tünetek hasonlóak ezért előfordulhat, hogy két orvos is téved. Amennyiben hanyagság van a háttérben és nem vizsgálták alaposan a gyereket akkor érdemes tovább lépni. Egyéb esetben fölösleges.
2013. jan. 6. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
77%

Nem tudom mi volt a baja, és mit diagnosztizáltak.

Vannak betegségek, amiknél úgy működik a kezelés, hogy az orvos is csak kipróbál egy gyógymódot, és ha az nem jön be, akkor kipróbál egy másikat. Így lehet, hogy az első orvos másodjára ugyanazt javasolta volna, mint a "jó orvos".


Számomra érthetetlen, hogy két hónapig vártál, ha tényleg "szenvedtetek", és miért nem mentél vissza hamarabb. Ez meg a Te felelősséged.

De ez tényleg csak vaktában lövöldözés a betegség ismerete nélkül.

2013. jan. 6. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
29%

Elhiszem, hogy nagyon szörnyű lehetett nektek, de ha jól értem, a picúr már rendben van, nem? Mert ez a lényeg.

Komolyan pert akarsz indítani? Tanúskodni? Emiatt rohangálni? Mit szeretnél ezzel elérni? Én inkább otthon örülnék, hogy szerencsére meggyógyult a gyermekem! Teljesen felesleges hercehurcának tennéd ki magatokat.

2013. jan. 6. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Reumatológiai betegségről beszélünk,már nem annyira kicsi,11 éves.

November elején kezdődtek a tünetek,akkor nem tudunk elmenni a helyi kórházba,mert oda 3-4 hete várólista van,így magánorvoshoz vittem.

Azt mondta a gyereknek izületi gyulladása van,fel is írt gyógyszert,2-3 hetes gyógyulási időt javasolt.

Mivel nem javult,december elején elvittem a kórházba is,ráadásul,pont az osztályvezető vizsgálta.Megnézte a korábbi vizsgálati lapot,ő is megvizsgálta,kért röntgent ennek függvényében,jóváhagyta a diagnózist és a kezelést,megemelte az eddigi gyógyszer adagot.Mivel Karácsonyra ismét nem volt változás,bementünk az ügyeletre(nem volt reumatológus),az osztályos orvos adott neki injekciót és a gyógyszer mellett 2-3 naponta arra kellett járnunk.

Sajnos,akkor nem tudtam reumatológust találni újabbat mert szabin voltak,aki látta az meg kitartott továbbra is a terápia mellett.

Január 2-án rögtön elvittem egy doktornőhöz.

Aki közölte,hogy nem is érti,mert a röntgenén sem látszik semmi,a vérképén(azt is csináltak) is normális a gyulladás,és a tünetek sem mutatnak semmi gyulladásos folyamatra,illetve az eddig szedett gyógyszerek sem hatásosak emiatt,és hitetlenkedett,hogy ez,hogyan történhetett meg.

Megállapította a helyes diagnózist,kaptunk új gyógyszert,amit holnap fog abbahagyni,de teljesen jól van,korábban a wc-re segítséggel tudott csak kimenni,tegnap meg már eljött az abc-be,egész "nagyot" sétáltunk.


És igen,mérges vagyok,és lépéseket tervezek.

Mert 2 hónapig szenvedett a gyerek,több doboz gyógyszert beszedett feleslegesen,az egész család az összes szabadságát kivette,volt,hogy napokat nem aludtunk,nem volt egy normális Karácsonyunk,az anyagi vonzatáról ne is beszéljünk.


Aki pedig engem okol,mégis mit kellett volna tennem?

Több reumatológushoz is elvittem,szinte napi kapcsolatban voltunk a háziorvossal,elég sok pénzt rááldoztunk,laikus aggódó szülőként mégis mit kellett volna tennem?

2013. jan. 6. 14:36
 8/16 anonim ***** válasza:
55%
Végül mi lett a diagnózis?
2013. jan. 6. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Fibromyalgia
2013. jan. 6. 23:11
 10/16 anonim ***** válasza:
Betegjogi képviselő vagy (a magán miatt) ügyvéd. De nem hiszem, hogy bármilyen "ügy" lesz belőle, hisz végül hálistennek a fiad jól (jobban) van, és az előző helytelen diagnózis miatt sem keletkezett maradandó károsodása. Sokszor még akkor is kétséges egy ilyen ügy kimenetele, mikor a betegnek maradandó károsodást okoz egy félrekezelés. Ráadásul a fibromyalgia a reumatikus betegségek családjába tartozik. Jobbulást a gyereknek!
2013. jan. 7. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!