Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyi lesz a TGYÁS összege?

Mennyi lesz a TGYÁS összege?

Figyelt kérdés
2006 decemberében szültem, előtte a bérem 210.000 bruttó volt. Azóta TGYÁS, GYED, jelenleg GYES. November elején szülök. Előző évi keresetem elvileg nem volt, vagyis GYED-et kaptam. Mi alapján számolják és hány százalék lesz? A cégemnél a tavalyi GYED-emet vették alapnak és annak 60%-át gondolják fizetni TGYÁS-ként. Igaz lehet ez?
2009. aug. 27. 12:52
 1/5 anonim ***** válasza:

"Ha az anyuka nem rendelkezik a terhességi-gyermekágyi segélyre jogosultságot megelőző évben és a szülési szabadság kezdő napját közvetlenül megelőzően sem 180 naptári napi, figyelembe vehető jövedelemmel, akkor a terhességi-gyermekágyi segély napi összegének alapja a jogosultság kezdő napján érvényes minimálbér kétszeresének (2009-ben 143.000 Ft) harmincad része."


Nem úgy van, ahogy a munkahely gondolja. A fentiek vonatkoznak rád, ez a max gyedet jelenti, a tgyásnál jelent egy kis veszteséget.


[link]

2009. aug. 27. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

A link alapján figyelembe vehető jövedelem a GYED, ami volt 180 napig a tavalyi évben, tehát annak alapja lesz a mostani TGYÁS alapja is. Ezek alapján a 2005. évi jövedelem, mivel az volt a tavalyi GYED alapja is.

Valamit nem jól gondolok?

2009. aug. 27. 13:50
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A gyed nem tartozik a figyelembevehető jövedelmek közé, úgyhogy mindenképpen a minimálbér kétszereséből számolnak neked.

A te helyedben azért megnézném a korábbi fizetési papírokat is, mert a tgyás és a gyed ezer éve a fizetés 70%-a. Nagyon hozzáértő kollegina lehet, aki 60%-os tgyást akar fizetni...

2009. aug. 27. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

"Ha az anyuka nem rendelkezik a terhességi-gyermekágyi segélyre jogosultságot megelőző évben és a szülési szabadság kezdő napját közvetlenül megelőzően sem 180 naptári napi, figyelembe vehető jövedelemmel, akkor a terhességi-gyermekágyi segély napi összegének alapja a jogosultság kezdő napján érvényes minimálbér kétszeresének (2009-ben 143.000 Ft) harmincad része."


Ez vonatkozik rád.

2009. aug. 29. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Saját eset: Kisebbik fiammal vagyok gyeden, decemberben lesz két éves, én 37 hetes terhes vagyok. Mivel nem volt ez évben és a tavalyi évben jövedelmem a gyeden kívül, ezért a munkaszerződésemben foglalt kereset 70%-át számolják a tgyáshoz. Én már le is adtam a papírokat, mert a tgyás az orvos által meghatározott szülés időpontja előtt 28 nappal már igényelhető. Szeptemberben már részösszegben kapom a gyedet és a tgyást. Csak le kellett mondani a gyedet, és másnaptól kérvényezni a tgyást. Ha te gyesen vagy, neked is megérné szülés elött igényelni, mert a tgyás magasabb, mint a gyes.

2009. aug. 30. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!